×
Mobilā versija
+7.6°C
Tāle, Raimonda, Raina, Klementīne
Ceturtdiena, 26. aprīlis, 2018
12. jūlijs, 2016
Drukāt

Patvēruma meklētāji saņems vairāk. NA vairs neiebilst (15)

27487977053_7446c754ee_k

Foto - Valsts kanceleja

Valdība šodien atbalstīja plašas diskusijas raisījušos grozījumus noteikumos, kas paredz patvēruma meklētājiem par 85 centiem palielināt naudas līdzekļus, kuri nepieciešami uzturam un dienasnaudai. Tādējādi naudas apjoms sasniegs trīs eiro.

Plānots, ka jaunie noteikumi stāsies spēkā 20.jūlijā.

Valdības sēdē jautājums plašas diskusijas vairs neraisīja. Tika uzklausīts iekšlietu ministra Riharda Kozlovska (“vienotība”) skaidrojums par līdzekļiem un tieslietu ministra Dzintara Rasnača (NA) paustais īpašais viedoklis, ka apvienība pret noteikumu grozījumiem neiebilst, vien vērš uzmanību, ka Latvijā ir vesela virkne sabiedrības grupu, kurām pabalsta apmērs ir ievērojami mazāks.

Iekšlietu ministrijas valsts sekretāre Ilze Pētersone-Godmane informēja, ka papildu līdzekļi no valsts budžeta netiekot prasīti un vidēji tiekot runāts par 70-120 cilvēkiem. Patvēruma meklētājam saņemot bēgļa statusu, viņš saņemot bēgļa pabalstu, līdz ar to viņam vairs nav jāmaksā uzturnauda.

Rasnačs uzsvēra, – ja papildu līdzekļi no valsts budžeta neesot nepieciešami, politiskajam spēkam konceptuālu iebildumu neesot un “ar to arī vajadzēja sākt diskusiju”.

Šobrīd patvēruma meklētājam, kurš izmitināts Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldes (PMLP) patvēruma meklētāju izmitināšanas centrā, dienā tiek maksāti 2,15 eiro uzturam, higiēnas un pirmās nepieciešamības preču iegādei. Jaunais regulējums paredz, ka turpmāk patvēruma meklētājam dienā tiks izmaksāti trīs eiro uzturam un dienasnaudā.

Jautājuma skatīšanu iepriekš valdība uz nedēļu atlika NA iebildumu dēļ. Politiskais spēks pauda uzskatu, ka ir gan mazo pensiju saņēmēji, gan arī citas maza apmēra sociālās garantijas, un par tām vajadzētu rūpēties vispirms.

Valsts kontrole iepriekš secināja, ka Valsts robežsardze organizē patvēruma meklētāju ēdināšanu, piegādājot gatavas porcijas, kas vidēji izmaksā 5,15 eiro dienā, savukārt PMLP patvēruma meklētājam izmaksā naudas līdzekļus 2,15 eiro apmērā dienā, kas paredzēti ne tikai uzturam, bet arī higiēnas un pirmās nepieciešamības preču iegādei. Tāpat revīzijas ziņojumā uzsvērts, ka šo līdzekļu apmērs nav mainījies kopš 2002.gada un tas nav pamatots ar konkrētiem apstākļiem.

Projektu virzīja Iekšlietu ministrija, kas pērn februārī arī saņēma ANO bēgļu lietās komisāra vēstuli, kurā cita starpā norādīts, ka šobrīd normatīvajos aktos noteiktais uztura, pirmās nepieciešamības un higiēnas preču iegādei paredzētais finanšu līdzekļu apmērs, kuru saņem patvēruma meklētājs, nav uzskatāms par pietiekamu, lai nodrošinātu patvēruma meklētāju centrā izmitinātajiem cilvēkiem atbilstošu dzīves līmeni.

Pievienot komentāru

Komentāri (15)

 1. PASAKIET, KAD LATVIJAS VALDĪBAS IR RŪPĒJUŠĀS PAR SAVIEM IEDZĪVOTĀJIEM????????? VIŅAS IR KĀ PAMĀTES!? KĀPĒC NA NOLAIŽ ROKAS UN NECĪNĀS PAR SAVU TAUTU UN SAVU VĒLĒTĀJU DZĪVES UZLABOŠANU??? K Ā P Ē C??????????? CIK ILGI VĒL MĒS RUNĀSIM PAR SLIKTAJIEM DZĪVES APSTĀKĻIEM??? KAD MUMS BŪS DZIRDĪGA VALDĪBA UN SAEIMA???

 2. Vai kāds politiķis ir padomājis, kapēc neviens imigrants nekur te Latvijā nestrādā???
  Vai arī viņiem ir vienalga?
  Lai paskatās ar kādiem telefoniem un planšetēm viņi staigā, oi aizmirsu tā tik Latvijā notiek.
  Pielikt viņus pie darba vajag, tā kā kādreiz es strādāju, pa vēdera tiesu, un ne centa uz rokas, veikalu
  neredzēdams 5 gadus…

 3. Jus lielo naudu saniemei domaiet par savu tautu ne vis par begliem!!!

 4. Shis beglu piemers loti labi parada ka valsts nerupejas par savejiem iedzivotajiem. Begliem ,kuri neko nav devusi Latvijai un nedomaa pat stradaat, nauda atrodas lai vini varetu dzivot bez bedas. Bet Latviesiem jameklee darbs citaas valstiis. Kaut kaads trakums! Zinu pensionarus kuri ar pensiju vien nevaretu izdzivot ja viniem nepalidzetu draugi un tuvinieki kuri iedot viniem kaadu Eiriki. Man pashai,kad bij gruti ar darbiem,man palidzeja bralis savilkt galus kaut gan vinam pasham nebij ieguldijumu. Nezinu veel kaadu valsti kur draugiem un tuviniekiem butu jaadot nauda lai kaut kaa varetu izvilkt galus. Nozelojami bet fakts.

 5. Nekādas dienasnaudas palielināšanas imigrantiem ārpus pamatiedzīvotāju nodrošinājuma nedrīkst būt (bērni, pensionāri un arī strādājošie, kuriem n-tie maksājumi, nodokļi un ceļa naudas, lai tiktu uz darbu) Kad beidzot naudas palielinājumi tiks skatiti kompleksi visu Latvijas iedzīvotāju ienākumu kontekstā. NEDRĪKST kaut kam kaut ko palielināt ārpus kopējā Latvijas iedzīvotāju iztikas konteksta.

 6. vai valdībai nav kauns par bērnu pabalstiem.

 7. Tātad – Es nodokļus vispār nemaksāšu vairāk!!!!!!!

 8. Varen labi,mums uz 5 cilvekiem gimene tada summa butu grezniba,ja nebutu jamaksa komunalie.90 uz galvinu partikai un citam.

 9. Kauns Latvijas valdībai !

 10. fantastiska attieksme pret saviem iedzīvotājiem!!!!!!!!!!!!

 11. “про форму” mazliet iebilda un nu vairs neiebilst?

 12. 90 eur mēnesī bez komunālajiem, bez maksas par dzīvesvietu! Vienkārši ideāli! NVA esot 12 reģistrējušies! Kam reģistrēties? Kur dzīvot ir, paēdis ir, dienasnauda ir! Kur vēl labāk? Sēdi, sauļojies, bet latviešu pensionāri, daudzbērnu ģimenes u.c. LV piederīgie paaudžu paaudzēs domā, kā galus savilkt kopā. Kauns valdībai, kura neciena savus cilvēkus, bet skrien Merkeles, Junkera u.c. pavadā. Valsts gādā vispirms par savu tautu. Tā vismaz vajadzētu būt, ja grib savu valsti, tautu, cilvēkus saglabāt.

 13. Mana matemātika- 3 eur dienā, 30 dienas mēnesī ir 90 eur 1 cilvēkam par pārtiku un higiēnas precēm. Nav ne centa par dzīves vietu, komunālajiem. Nu ideāli!
  Kuram pensionāram, ģimenei ar bērniem no LV iedzimtajiem tāda greznība ir?
  Par daudzbērnu ģimeni vispār nerunāsim!
  Tas ir turpinājums valdības genocīdam pret savu tautu. Skumji, bet tā nu tas ir.

 14. tiesi ta atceretis un nebalsot- SVITROT ///VISUS KAS SVESAM VARAM KALPI ////

 15. par savas tautas bērniem atmestajiem 11 eiro mēnesī valdībai nav kauns? kad pieliksiet viņiem?

  pamazām kļūst skaidrs, par ko nekad nebalsot nevienās vēlēšanās…

Draugiem Facebook Twitter Google+