×
Mobilā versija
Brīdinājums +15.3°C
Eduards, Edvards, Edvarts, Varis
Sestdiena, 26. maijs, 2018
2. oktobris, 2012
Drukāt

Valdība piekrīt Latvijas karavīru dalības turpināšanai operācijā Afganistānā

Ministru kabinets šodien nolēma pagarināt mandātu Latvijas Nacionālo bruņoto spēku (NBS) dalībai NATO vadītajā operācijā Afganistānā Starptautisko drošības atbalsta spēku (ISAF) sastāvā.

Saskaņā ar ANO Drošības padomes rezolūciju pašreizējais mandāts ir spēkā līdz šā gada 13.oktobrim, bet par mandāta pagarināšanas jauno termiņu ANO vēl nav lemts.

Sagatavotajā likumprojektā vēl nav noteikts, līdz kādam laikam Latvija pagarinās šo mandātu. Kā aģentūrai LETA skaidroja Aizsardzības ministrijas (AM) Preses nodaļas vadītāja Dace Ankipāne, minētais likumprojekts tiek virzīts uz valdību, lai brīdī, kad ANO Drošības padome būs pieņēmusi lēmumu par termiņa pagarināšanu, to varētu nekavējoties tālāk virzīt uz Saeimu, kurai būs jāpieņem gala lēmums.

Ņemot vērā ISAF operācijas prioritāro raksturu NATO, Latvijai jāturpina ieguldījuma sniegšana alianses ietvaros, apliecinot savu uzticamās starptautiskās koalīcijas dalībvalsts reputāciju, uzskata AM. NBS dalība ISAF operācijā ir saistīta ar veselas virknes partnervalstu plāniem Afganistānā, kuri, citu faktoru starpā, ir balstīti uz pieņēmumu par Latvijas sniegtā atbalsta turpināšanu 2013.gadā.

NBS dalības pagarināšanai ISAF operācijā uz nākamo periodu – ANO Drošības padomes mandātā noteikto laiku, nepieciešams Saeimas lēmums. Saeimas lēmums balstīsies uz ANO Drošības padomes mandātu. Ar Saeimas lēmumu NBS dalība ISAF operācijā tiks pagarināta uz ANO Drošības padomes rezolūcijā noteikto laiku.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+