×
Mobilā versija
+12.8°C
Visvaldis, Nameda, Ritvaldis
Pirmdiena, 23. aprīlis, 2018
15. decembris, 2014
Drukāt

Valdība piekrīt Saeimas lēmumam nepubliskot skolotāju algas (9)

Foto - Timurs SubhankulovsFoto - Timurs Subhankulovs

Valdība pirmdien ārkārtas sēdē piekrita Saeimā atbalstītajam priekšlikumam nepubliskot skolotāju algas, aģentūra BNS uzzināja Ministru kabinetā.

Grozījumus Izglītības likumā bija paredzēts skatīt nākamā gada valsts budžeta pavadošo likumprojektu paketē.

Izglītības un zinātnes ministrija (IZM) iepriekš rosināja uzlikt skolām par pienākumu katru mēnesi savā mājaslapā publicēt informāciju par pedagogiem izmaksāto atlīdzību, norādot arī katra skolotāja vārdu, uzvārdu, amatu, darba algas likmi un tarificēto stundu skaitu.

Ministri atbalstīja IZM parlamentārā sekretāra Edvarda Smiltēna (“Vienotība”) priekšlikumu pantu no likuma izslēgt.

Jau ziņots, ka izglītības un zinātnes ministre Mārīte Seile nolēma tomēr nevirzīt tālāk pedagogu algu publiskošanas jautājumu. Viņa lēmumu pamatoja ar to, ka nepieciešams turpināt padziļinātas diskusijas ar sociālajiem partneriem.

Valdība iepriekš IZM ieceri publiskot skolotāju algas atbalstīja. Tomēr Latvijas Izglītības un zinātnes darbinieku arodbiedrība (LIZDA) pieļāva, ka tas varētu radīt nevajadzīgu situācijas saspīlējumu. Bet bijusī izglītības un zinātnes ministre Ina Druviete komentēja, ka skolotāju algu publiskošana var atstāt negatīvas sekas uz sabiedrību.

IZM patlaban intensīvi strādājot, lai ar jaunā pedagogu atalgojuma modeļa izstrādi saistīto normatīvo aktu pieņemšana valdībā notiktu nākamā gada maijā. Saskaņā ar modeļa aprobācijas laika plānu no šā gada oktobra līdz decembrim notiek jaunā modeļa – pilna laika darba slodzes jeb 36 stundu darba nedēļas – aprobācija dažādu izglītības pakāpju un pēc skolēnu skaita lieluma ziņā dažādās skolās, kurā ir iesaistīti aptuveni 2000 skolotāju.

Savukārt aprobācijas otrais posms no nākamā gada janvāra tiks sākts visās vispārējās izglītības iestādēs, bet trešajā posmā aprobācija tiks sākta arī interešu, profesionālās un profesionālās ievirzes izglītības iestādēs, pirmskolas un speciālās izglītības iestādēs un sporta skolās.

Pievienot komentāru

Komentāri (9)

 1. nav tās algas tik mazas, ja tā baidās no publiskošanas un skola nav cietums- ar varu neviens netur, meklējiet kur vairāk maksā un mazāk jāstrādā

 2. omēr Latvijas Izglītības un zinātnes darbinieku arodbiedrība (LIZDA) pieļāva, ka tas varētu radīt nevajadzīgu situācijas saspīlējumu. Bet bijusī izglītības un zinātnes ministre Ina Druviete komentēja, ka skolotāju algu publiskošana var atstāt negatīvas sekas uz sabiedrību.
  ———————————————
  Šīs bābas ar LIELAJĀM ALGĀM būtu mazāk muldējušas!
  VAIRĀKAS skolas jau IR PUBLISKOJUŠAS skolotāju algas savās mājas lapās.
  Vai šajās skolās strādā GUDRĀKI direktori un skolotāji?

 3. Tā kā LA mani no komentāriem,,izmeta” atļaušos viņus par to uzslavēt, jo bilde izvēlēta ideāla – Siliņš pats sēž uz diviem krēsliem, saņem droši vien divas algas, tagad vēl varbūt tiks kādā valdē…tas jau nu ir īstais skolotāju mierinātājs!!! Lai labāk būtu kaut ko izdarījis, lai likvidētu to ,,bubuli”, ka, ja pensija pārsniedz kaut kādu mistisko 225 EUR – no katra nākošā 24% NOST….Tāpat lai atdod nozagto ,,nelaikā dzimušajiem” pensionāriem…Ja būs tāda attieksme pret skolotājiem, kuri ir jau tuvu pensijas vecumam, tad drīz varēs paši valdības gudrie mācīt bērnus…

 4. Tātad vēl joprojām paliek nepublicējamas tās īpašas „slēpjamas” attiecības starp direktoriem un to dažiem mīluļiem. Tur arī paliek tās algas starpība. Bet skolotāju algu publiskošana var atstāt negatīvas sekas nevis uz sabiedrību, bet gan uz tām īpašām „slēpjamām” attiecībām.

 5. Tā publiskā rādīšana ir muļķošanās, jo publisko tikai lielās un vidējās algas. Mazās netiek minētas. Nav norādīta slodze, atvaļinājumu nauda, atvaļinājuma pabalsti, citu darbinieku aizstāšana. Netiek arī norādīta reālā algas likme.Tādejādi nereāli saprast reālo summu.

 6. nebūs publiskošanas-nedrīkst būt arī algu pielikums.Man-nodokļu maksātājam liedz piekļuvi manu nodokļu naudas izlietojumam- rodas iespaids,ka nodokļu nauda tiek izlietota nepareizi un nelietderīgi-darbs tiesībsargam…Kur slepenība-tur netīrība un ciniska naudas izšķērdēšana-pienu lies zemē,manu bērnu auklei noteks algu lielāku kā man-nodokļu maksātājam-quo vadis Latvija….

 7. Saprotama taktika – tagad skolotāji teiks paldies “Vienotībai” un nākošreiz balsos par “Vienotību”, jo labā “Vienotība” ar premjeri Laimdotu priekšgalā ir pret algu lieluma publicēšanu! Tie citi gan ir sliktie – tie bļāva, ka algas jāpublisko.

 8. Bailes no atklātības ir paniskas un kā jau parasti zivs pūst no galvas.

  • Atliek tikai piekrist – publiskojot celsies augšā algu miroņi un tad gan sekos jautājumi – mēs skolās tādus pat nepazīstam, kāpēc mūsu sarakstos… Krištopāns teica – muļķu zeme ar manu piellikumu – arī tumšo algu iespēju zeme…

Draugiem Facebook Twitter Google+