×
Mobilā versija
+11°C
Armanda, Armands
Sestdiena, 21. aprīlis, 2018
7. janvāris, 2014
Drukāt

Valdība piesaka karu kurmjiem – tos oficiāli drīkstēs iznīcināt (12)

Foto - Shutterstock.comFoto - Shutterstock.com

Turpmāk kurmji tiks pielīdzināti kaitīgajiem grauzējiem, līdz ar to uz šiem dzīvniekiem vairs neattieksies “Dzīvnieku aizsardzības likumā” definētais aizliegums nogalināt dzīvniekus, paredz valdības pieņemtie grozījumi likumā.

Likuma grozījumi paredz, ka turpmāk aizliegums iznīcināt dzīvnieku attieksies ne tikai uz kaitīgajiem grauzējiem un kukaiņiem, bet arī uz kurmjiem.

Kā skaidroja Zemkopības ministrijas pārstāvji, grozījumi izstrādāti, lai ļautu lauksaimniekiem un dārzu īpašniekiem ar atļautiem līdzekļiem cīnīties pret kurmju nodarītajiem bojājumiem.

Jautājums par kurmjiem tika aktualizēts pērn vasarā, kad vairāki vides aizstāvji vērsās atbildīgajās iestādēs, aicinot vērtēt, vai netiek pieļauti likuma pārkāpumi, kurmjus spridzinot.

Tāpat grozījumi nosaka – lai veicinātu sabiedrības līdzdalību dzīvnieku aizsardzības un labturības jautājumu risināšanā, Zemkopības ministrijā tiks veidota Dzīvnieku aizsardzības un labturības konsultatīvā padome.

Padomes sastāvā būs valsts pārvaldes iestāžu, zinātnisko iestāžu, dzīvnieku aizsardzības biedrību un nodibinājumu pārstāvji. Dzīvnieku aizsardzības un labturības konsultatīvās padomes nolikums jāizstrādā un jāapstiprina valdībā līdz šā gada 1.oktobrim.

Likumprojekta tiesiskais regulējums attieksies uz dzīvnieku aizsardzības organizācijām, zinātniskajām institūcijām un jebkuru iedzīvotāju grupu.

Pievienot komentāru

Komentāri (12)

 1. Ja pašam nesāp,tad var sist. Atbildēt

  Ar likumu drīkst arī sist un spīdzināt govis,cūkas,vistas utt…………

 2. Lai dzivo Latvija kurmisi un kaki lauku majas!

 3. Cik skumji un nožēlojami šī ziņa izskan mūsu valsts lielo problēmu sakarā….
  nabaga mazie kurmji…

 4. Likuma grozījumi paredz, ka turpmāk aizliegums iznīcināt dzīvnieku attieksies ne tikai uz kaitīgajiem grauzējiem un kukaiņiem, bet arī uz kurmjiem.

  • Mēs par KURMĪŠIEM, lai dzīvnieciņi dzīvo un bauda dzīvi tāpat kā visas dzīvas būtnes – nu KUKUS tad viņi tā apdraud, ka jaiznīcina?

  • Mēs par KURMĪŠIEM, lai dzīvnieciņi dzīvo un bauda dzīvi tāpat kā visas dzīvas būtnes – nu KURUS tad viņi tā apdraud, ka jaiznīcina?

 5. Nākamie būs zvirbuļi?

 6. Kurmji iznīcina zemesvēžus,kas vēl lielāku postu nodara

 7. mīlīši mums taču ir zaļā zeme kas ir jāapaudzē ar krūmiem un jāveido dabas parki-tas ir tikai dabīgi ka kurmji uazrodas,bebri dzīvo,jo mēs taču domājam zaļi,nedod Dievs kaut ko pasākt vai miglot-fui.Estikai nezinu kāpēc tie kvēlie zaļie dzīvo Rīgā uz akmeņeim,nevis ,piemēram,Papes dabas parkā,kur sumbri nu jau iet uz lielā ceļa,izbradā dārzus,lai tak nāk un dzīvo zaļi.Kurmis ir ļoti skaists dzīvnieks un viņš nav vainģs,ka viņam ir dotas visas iespējas zaļi dzīvot.Par šito gājioenu būs jāsūdzas augstākajās tiesās

 8. nebuus kurmiits, buus maijvabole…

 9. Tas nav pareizi!Ja ielek alā melnalkšna zaru,kurmji aiziet Pavisam vienkārši.Nedrīkst iznīcināt kurmjus!!!!!

 10. Daba ir ļoti interesanti un gudri iekārtota. Ja kādai sugai sāk draudēt iznīcības briesmas, tā sāk strauji vairoties, tostarp arī cilvēki! Piemēram, latviešiem vislielākais dzimstības līmenis 20. gadsimtā tika reģistrēts 1943. gadā. Jo vairāk iznīcina klejojošos suņus un kaķus ar kādām agresīvām metodēm, jo intensīvāk tie vairojas. Kaut kur lasīju, ka varmācīgas nāves gadījumā dzīvnieki izdodot kādus signālus, kas stimulē vairošanās instinktus, tādēļ daži pat ierosināja lopkautuves ierīkot fermu tuvumā, lai stimulētu vairošanās instinktus. Pats arī esmu novērojis, ka indējot žurkas pagrabā, tās mazumā nu galīgi neiet. Tagad esmu šo uzdevumu uzticējis saviem diviem kaķiem un nudien, šķiet, ka žurku ir mazāk.

  Par kurmjiem runājot – jā, arī man tie krīt uz nerviem. Bet te atkal esmu ievērojis, ka šiem galīgi nepatīk vibrācijas. Es savā mazdārziņā taciņas visai regulāri izirdinu ar dārza frēzi un kurmji pazūd gan. Tāpat arī notiek ar mauriņu, kur regulāri vizinos ar trimeri.

  Un visbeidzot – nu kāda kurmja čupa taču var būt pat dekoratīva – kas ir dabisks, tas nav riebīgs. Bet golfa laukumu īpašniekiem varu ieteikt vēl kādu līdzekli – smago roku ar pietiekoši jaudīgu tehniku. Kurmji pazudīs kā nebijuši, vien jāsadzīvo ar kaimiņiem!

Draugiem Facebook Twitter Google+