Latvijā
Sabiedrība

Valdība piešķir 17 000 eiro trīnīšu ģimenēm0


Ilustratīvs foto
Ilustratīvs foto
Ilustratīvs attēls. Foto: Fotolia

Valdība otrdien piešķīra 17 000 eiro divām ģimenēm ar martā piedzimušiem trīnīšiem – katrai ap 8500 eiro.

Vienai ģimenei trīs meitenītes piedzimušas 25.martā Paula Stradiņa klīniskās universitātes slimnīcā, savukārt otrai ģimenei 29.martā Vidzemes slimnīcā pasaulē nāca puisītis un divas meitenītes.

Valdība atbalstīja Labklājības ministrijas (LM) aicinājumu pieņemt lēmumu par vienreizējā sociālā pabalsta piešķiršanu šīm ģimenēm. Finansējumu piešķirs no līdzekļiem neparedzētiem gadījumiem.

Kā norāda LM, ģimenēm, kurās piedzimuši trīnīši, tiek sniegts vienreizējs materiālais atbalsts, izmaksājot sociālo pabalstu no valsts līdzekļiem neparedzētiem gadījumiem. Vienreizējā valsts sociālā pabalsta apmērs trīnīšu piedzimšanas gadījumā kopš 2014.gada ir 8538 eiro pēc nodokļu samaksas. Pabalsta izmaksu nodrošina LM.

Vienreizējais sociālais pabalsts paredzēts ģimenes, kurā piedzimuši trīnīši, materiālai atbalstīšanai, ņemot vērā to, ka trīs bērnu vienlaicīga piedzimšana rada ievērojami lielākus papildu izdevumus.

Pēc LM informācijas, 2013.gadā vienreizējais sociālais pabalsts tika izmaksāts vienai ģimenei, 2014.gadā – piecām, bet 2015.gadā – trim, 2016.gadā – divām un pērn – divām ģimenēm.

Jau ziņots, ka naktī uz 29.martu Vidzemes slimnīcā pasaulē nākuši trīnīši – brālītis Miks un māsiņas Emma un Emia, aģentūru LETA informēja Vidzemes slimnīcas pārstāve Jolanta Vaido.

LA.lv