×
Mobilā versija
Brīdinājums +9.8°C
Mirta, Ziedīte
Piektdiena, 20. aprīlis, 2018
30. jūlijs, 2013
Drukāt

Valdība piešķir 413 tūkstošus latu Latvijas sportistu gatavošanās procesam Soču OS

LETALETA

Ministru kabinets (MK) otrdien pēc Izglītības un zinātnes ministrija (IZM) sagatavotā un virzītā pieprasījuma pieņēma lēmumu piešķirt no valsts budžeta 413 347 latu, lai nodrošinātu Latvijas Olimpiskās vienības (LOV) un Latvijas nacionālās vīriešu hokeja izlases sportistu sagatavošanās procesu 2014. gada Ziemas olimpiskajām spēlēm Sočos, aģentūru BNS informēja IZM.

Finansējums tiks piešķirts no valsts budžeta programmas “Līdzekļi neparedzētiem gadījumiem”.

IZM ministrs Vjačeslavs Dombrovskis uzsver, ka pēdējā laikā Latvijas sportisti ir sagādājuši ļoti daudz patīkamu brīžu līdzjutējiem un izcīnījuši arī medaļas. “Profesionālie sportisti ir ne tikai piemērs jaunajai paaudzei un sportistiem junioriem, ar savu darbību viņi popularizē veselīgu dzīves veidu, bet ar saviem panākumiem pasaules līmeņa sacensībās nes Latvijas vārdu pasaulē. Tāpēc valstij jānodrošina, ka mūsu komanda var pienācīgi sagatavoties Sočiem,” norāda Dombrovskis.

Ministrs uzskata, lai sistēmiski un plānoti atbalstītu sportistus un visu sporta nozari, būtu jāpanāk, ka līdzekļi sportistu dalībai sacensībās, kā arī apbalvojumiem par augstajiem sasniegumiem tiek savlaicīgi plānoti bāzes budžetā. “Diemžēl pašlaik tas pārsvarā notiek pieprasot finansējumu no līdzekļiem neparedzētājiem gadījumiem, kas nav pareiza prakse,” norāda IZM vadītājs.

Plānots, ka Latviju olimpiskajās spēlēs Sočos pārstāvēs spēcīga komanda, savukārt Latvijas hokeja izlase olimpiskajā turnīrā spēlēs jau ceturto reizi pēc kārtas.

“Valsts finansiālais atbalsts tieši šobrīd ir ļoti nozīmīgs, jo tas garantē sportistu pilnīgāku sagatavošanās programmu, nodrošinot dalību pirmsolimpiskajā treniņu nedēļā jau Sočos, kā arī veicot hokeja izlases dalību valstvienību pārbaudes spēlēs un nodrošinot spēlētāju līgumu apdrošināšanu,” norāda Latvijas Olimpiskās komitejas (LOK) ģenerālsekretārs Žoržs Tikmers.

LOV no piešķirtā finansējuma saņems 294 187 latus, bet Latvijas Hokeja federācija valstsvienības vajadzībām saņems 119 160 latu.

Soču ziemas olimpiskās spēles notiks 2014.gadā no 7. līdz 23.februārim.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+