×
Mobilā versija
Brīdinājums +13°C
Jānis
Sestdiena, 23. jūnijs, 2018
27. augusts, 2013
Drukāt

Valdība piešķir KM 19,2 tūkstošus latu mūzikas,mākslas un dejas profesionālajām skolām

foto  - Letafoto - Leta

Valdība otrdien piešķīra Kultūras ministrijas (KM) padotībā esošajām mūzikas un mākslas mācību iestādēm 19,2 tūkstošus latu mācību līdzekļu iegādei, aģentūra BNS uzzināja valdības sēdē.

Šis jautājums bija jāskata atsevšķi, jo KMnav bijusi iesaistīta grozījumu izstrādē Izglītības likumā, kur tika definēts, kas ir mācību līdzekļi, kā arī nodalīts, kādus izdevumus mācību līdzekļu iegādē no 1. septembra paredzēts segt no valsts un pašvaldību budžeta un kādi izdevumi jānodrošina vecākiem. Tālab KM nebija iespēju savlaicīgi risināt jautājumu par papildu finansējuma nodrošināšanu mācību līdzekļu iegādei no valsts budžeta.

Lai nodrošinātu mācību procesu KM padotībā esošajās skolās šogad nepieciešams papildu finansējums mācību līdzekļu iegādei 19,2 tūkstošu latu apmērā.

Saskaņā ar grozījumiem Izglītības likumā, kas paredz valsts un pašvaldību atbildību, nodrošinot pamata un vidējās izglītības skolēnus ar mācību līdzekļiem, IZM sagatavojusi jaunu kārtību, kādā valsts un pašvaldības organizē un finansē mācību līdzekļu izdošanu un iegādi izglītības iestādēm.

Naudu paredzēts piešķirt no līdzekļiem neparedzētiem gadījumiem.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+