×
Mobilā versija
Brīdinājums +18.7°C
Līga
Sestdiena, 23. jūnijs, 2018
5. februāris, 2013
Drukāt

Valdība piešķir kompensācijas par cūku mēra dēļ nokautajām cūkām

Foto - LETAFoto - LETA

Valdība otrdien piešķira kompensāciju 1400 latu apmērā par klasiskā cūku mēra dēļ nokautajām 14 cūkām, aģentūra BNS uzzināja valdības sēdē.

Kompensācijas tiks izmaksātas trijiem lauksaimniekiem – vienam 200 latu apmērā par divu nobarojamo cūku nokaušanu,otram – 900 latu apmērā par astoņu nobarojamo cūku un vienas sivēnmātes nokaušanu, bet trešajam – 300 latu apmērā par divu nobarojamo cūku un viena kuiļa nokaušanu.

Tāpat valdība piešķīra kompensācijas 739 latu apmērā arī kādai zemnieku saimniecībai, kurai salmonelozes dēļ nācies iznīcināt 352 dējējvistas, un kompensāciju kādai zemnieku saimniecībai 767 latu apmērā par salmonelozes dēļ iznīcinātām 375 paipalām.

Savukārt vēl viena saimniecība saņems 326 latu kompensāciju par liellopiem, kuri tika likvidēti saistībā ar aizdomām par govju brucelozi, kura gan neapstiprinājās.

Kopumā kompensācijās lauksaimniekiem piešķirti 3253 lati.

Kompensācijas lauksaimniecības dzīvnieku īpašniekiem izmaksās Lauku atbalsta dienests pēc naudas līdzekļu saņemšanas no programmas “Līdzekļi neparedzētiem gadījumiem”.

PVD pērn novembrī Latgalē nomedītām mežacūkām atklāja klasisko cūku mēri, savukārt drīz pēc tam kļuva zināms, ka vīruss skāris arī mājas cūkas ‒ Latgalē divās piemājas saimniecībās Piedrujas pagastā un vienā saimniecībā Svariņu pagastā mājas cūkām tika atklāta saslimšana ar bīstamo slimību.

Klasiskais cūku mēris ir lipīga infekcijas slimība, ar kuru slimo gan meža, gan arī mājas cūkas. Slimības pazīmes ir augsta ķermeņa temperatūra, konjunktivīts, kustību koordinācijas un centrālās nervu sistēmas darbības traucējumi. Uz saslimušā dzīvnieka ādas, īpaši uz ausīm, astes, vēdera un kāju iekšpusē, novērojami asins izplūdumi. Klasiskais cūku mēris nav bīstams cilvēkiem.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+