×
Mobilā versija
Brīdinājums +23.2°C
Rozālija, Roze
Trešdiena, 18. jūlijs, 2018
24. oktobris, 2016
Drukāt

Valdība pilnvaro Latvijas pārstāvi parakstīt CETA (1)

Foto no arhīva. Valdības mājaFoto no arhīva. Valdības māja

Valdība šodien ārkārtas sēdē pilnvaroja Latvijas pastāvīgo pārstāvi Eiropas Savienībā (ES) Sanitu Pavļutu-Deslandes parakstīt Visaptverošo ekonomikas un tirdzniecības nolīgumu (CETA) starp Kanādu no vienas puses un ES un tās dalībvalstīm no otras puses.

Līdz 18.oktobra Ārlietu padomes sēdei Kopējās tirdzniecības politikas jautājumos Luksemburgā atsevišķas dalībvalstis – Beļģija, Rumānija, Bulgārija – nevarēja atbalstīt Padomes lēmumus par nolīguma parakstīšanu, noslēgšanu un pagaidu piemērošanu un dalībvalstīm nolīgumu nebija iespējas parakstīt.

Plānots, ka dalībvalstis varētu parakstīt nolīgumu 24.oktobrī. Paredzams, ka ES un Kanāda nolīgumu parakstīs pušu samitā 27.oktobrī.

ES amatpersonām pirmdien plānotas sarunas ar Beļģijas premjerministru Šarlu Mišelu par CETA, kura parakstīšanu pašreiz nobloķējis Beļģijas Valonijas reģions.

ES ir brīdinājusi, ka, Beļģijai nespējot izlemt par atbalstu CETA, tiks atcelts ceturtdien paredzētais ES un Kanādas samits, kurā bija paredzēts parakstīt līgumu.

Sarunas par CETA tika pabeigtas jau 2014.gadā, taču, Eiropā pieaugot pretestībai, tā ieviešana tika kavēta. Līgums apvienotu 500 miljonus cilvēku apdzīvoto ES ar pasaulē desmito lielāko ekonomiku.

Līguma pretinieki uzstāj, ka tas dod pārlieku lielu varu daudznacionālajām kompānijām, kā arī apdraud vides un patērētāju aizsardzības standartus. Aktīvisti arī norāda, ka CETA rada bīstamu precedentu, kas pavērs ceļu līdzīga līguma noslēgšanai starp ES un ASV jeb TTIP.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Olimpā tupošie aizmirsuši, ka Latvijas konstitūcijā ir kaut kas rakstīts par tautas referenduma tiesībām valstij nozīmīgos jautājumos !

Draugiem Facebook Twitter Google+