Mobilā versija
Brīdinājums -1.4°C
Alma, Annemarija
Sestdiena, 25. februāris, 2017
24. oktobris, 2016
Drukāt

Valdība pilnvaro Latvijas pārstāvi parakstīt CETA (1)

Foto no arhīva. Valdības mājaFoto no arhīva. Valdības māja

Valdība šodien ārkārtas sēdē pilnvaroja Latvijas pastāvīgo pārstāvi Eiropas Savienībā (ES) Sanitu Pavļutu-Deslandes parakstīt Visaptverošo ekonomikas un tirdzniecības nolīgumu (CETA) starp Kanādu no vienas puses un ES un tās dalībvalstīm no otras puses.

Līdz 18.oktobra Ārlietu padomes sēdei Kopējās tirdzniecības politikas jautājumos Luksemburgā atsevišķas dalībvalstis – Beļģija, Rumānija, Bulgārija – nevarēja atbalstīt Padomes lēmumus par nolīguma parakstīšanu, noslēgšanu un pagaidu piemērošanu un dalībvalstīm nolīgumu nebija iespējas parakstīt.

Plānots, ka dalībvalstis varētu parakstīt nolīgumu 24.oktobrī. Paredzams, ka ES un Kanāda nolīgumu parakstīs pušu samitā 27.oktobrī.

ES amatpersonām pirmdien plānotas sarunas ar Beļģijas premjerministru Šarlu Mišelu par CETA, kura parakstīšanu pašreiz nobloķējis Beļģijas Valonijas reģions.

ES ir brīdinājusi, ka, Beļģijai nespējot izlemt par atbalstu CETA, tiks atcelts ceturtdien paredzētais ES un Kanādas samits, kurā bija paredzēts parakstīt līgumu.

Sarunas par CETA tika pabeigtas jau 2014.gadā, taču, Eiropā pieaugot pretestībai, tā ieviešana tika kavēta. Līgums apvienotu 500 miljonus cilvēku apdzīvoto ES ar pasaulē desmito lielāko ekonomiku.

Līguma pretinieki uzstāj, ka tas dod pārlieku lielu varu daudznacionālajām kompānijām, kā arī apdraud vides un patērētāju aizsardzības standartus. Aktīvisti arī norāda, ka CETA rada bīstamu precedentu, kas pavērs ceļu līdzīga līguma noslēgšanai starp ES un ASV jeb TTIP.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Olimpā tupošie aizmirsuši, ka Latvijas konstitūcijā ir kaut kas rakstīts par tautas referenduma tiesībām valstij nozīmīgos jautājumos !

Slimība pārvarēta, atveseļojamies. ES vērtē Latvijas ekonomiku (4)Latvija pēdējos gados pieredzējusi vāju ekonomikas izaugsmi, ekonomiskās nenoteiktības un ES fondu krituma dēļ, bet īstermiņa prognozes ir pozitīvākas, teikts Eiropas Komisijas vērtējumā par finansiālo, ekonomisko un sociālo situāciju dalībvalstīs.
Putnu gripas dēļ Vītiņu pagastā saimnieki bažījas par cāļiem (1)Visām vistām un zosīm jāiztur trīs mēnešu ieslodzījums
Cenas noteic turīgākie: Zemgalē un Latgalē zeme dārgāka (1)Lauksaimniecībā izmantojamai zemei cenas noteic turīgākie zemnieki
Pasaulē
Pieaug saražotā siera un biezpiena apjoms; mocarellai - uzvaras gājiensSaskaņā ar provizoriskajām aplēsēm, pērn Latvijā saražotas 41 500 tonnas siera un biezpiena, kas ir 7,5% pieaugums salīdzinājumā ar 38 600 tonnām
Draugiem Facebook Twitter Google+