×
Mobilā versija
+12°C
Marģers, Anastasija
Sestdiena, 21. aprīlis, 2018
4. jūlijs, 2016
Drukāt

Valdība plāno atbalstīt jauno pedagogu atalgojuma modeli (2)

Foto - Dainis BušmanisFoto - Dainis Bušmanis

Koalīcijas partneri ir panākuši vienošanos par jaunā pedagogu atalgojuma modeļa ieviešanu un valdība otrdien to plāno atbalstīt, žurnālistiem pirmdien sacīja ministru prezidents Māris Kučinskis (ZZS).

Premjers uzsvēra, ka, iespējams, vēl kādas nianses būšot jāprecizē, taču pedagogi “diezgan droši” varot rēķināties ar to, ka līdz ar 2016.gada 1.septembri atalgojumu viņiem aprēķinās jau pēc jaunā modeļa. Premjers, kopā ar Izglītības un zinātnes ministru Kārli Šadurski (“Vienotība”) gan uzsvēra – šobrīd nav skaidri norādīts, kur tiks ņemts trūkstošais finansējums, taču visi koalīcijas partneri piekrītot, ka jaunais modelis ir prioritāte un līdz tā stāšanās spēkā brīdim nauda tikšot atrasta.

“Formāli jau koalīcijas padome nemaz naudu nevar piešķirt, ir kārtība kādā valdība apstiprina budžeta bāzi. Bet labā ziņa ir tā, ka rīt mēs visu pieņemsim un izglītības pārvalde un skolas varēs redzēt visus aprēķinus,” sacīja Šadurskis. Viņš arī norādīja, ka jautājums vēl arvien ir par 4,5 miljoniem eiro.

Savukārt Kučinskis pastāstīja, ka pirmdien no koalīcijas partneriem saņēmis apstiprinošu atbildi, ka tie visi apzinoties, ka modelis tiek likts par prioritāti un citām nozarēm, iespējams, būs “jāpaliek bešā”.

“Budžeta veidošanas process sāksies 2.augustā. Visa modelim aprēķinātā nepieciešamā nauda ies kā budžeta prioritāte. Ja vien mēs rīt apstiprinām reformu, tad diezgan droši var teikt, ka 1.septembrī izmaiņas atalgojuma sistēmā būs,” sacīja premjers.

Jau ziņots, ka jaunā pedagogu atalgojuma modeļa ieviešanai valdībai bija nepieciešams atrast papildus 4,5 miljonus eiro kultūrizglītības pedagogu atalgojuma paaugstināšanai un 4,8 miljoni eiro internātskolu uzturēšanai. Daļu no nepieciešamās summas jaunā pedagogu modeļa ieviešanai IZM plānoja iegūt novirzot pašvaldībām internātskolu uzturēšanas izdevumus.

Kučinskis iepriekš pēc tikšanās ar Izglītības un zinātnes ministru Šadurski un Latvijas Izglītības un zinātnes darbinieku arodbiedrības (LIZDA) priekšsēdētāju Ingu Vanagu norādīja, ka valsts finansēto internātskolu uzturēšanas izdevumus šobrīd nav iespējams no 1.septembra atdot pašvaldībām.

Noteikumi paredz, ka pedagoga vienai mēneša darba algas likmei atbilst 30 darba stundas nedēļā, iekļaujot pedagoga slodzē mācību stundu vadīšanu, kā arī sagatavošanu, rakstu darbu labošanu, konsultācijas un individuālo darbu ar izglītojamajiem. Turklāt tajās iekļauta arī klases audzināšana, metodiskais darbs izglītības iestādē, projektu vadība un citas aktivitātes, kas saistītas ar izglītības iestādes attīstību. Profesionālās izglītības iestādēs pedagoga darba slodzē iekļauta arī izglītojamo prakšu, patstāvīgā darba un eksāmenu vadīšana.

Aģentūra BNS jau vēstījusi, ka IZM jauno pedagogu atalgojuma modeli prezentēja 25.aprīlī, pēc kura tas tika apspriests ar sadarbības partneriem – LIZDA, Latvijas Izglītības vadītāju asociāciju (LIVA), Latvijas Pašvaldību savienību (LPS) un citiem iesaistītājiem.

Galvenie iebildumi sabiedrotajiem bijuši pret koeficientiem, kas nosaka skolēnu skaitu uz vienu pedagogu, Pierīgas pedagogu atalgojuma iespējamā samazināšanās, kā arī pirmsskolas, profesionālās izglītības, profesionālās ievirzes izglītības un augstskolas pedagogu atalgojuma paaugstināšana paralēli vispārizglītojošajās skolās strādājošiem

Pievienot komentāru

Komentāri (2)

 1. Skolotāju algu pielikums ir skaista un aplama manipulācija ar skaitļiem!!!
  Vienkārša matemātika
  Vecā sistēma 420/(21×4)=5 eiro (bruto) ,bet 3.64 (neto)eiro stundā
  Jaunā sistēma 680/(30×4)=5.65 eiro (bruto), bet neto 4.04 (neto) eiro stundā
  Starpība starp jauno un veco modeli ir: 4.04 -3.64 =0.40 centi par stundu
  Mēs saprotam ,ka algas pielikums skolotājiem 0.40 centi par stundu , bet kāpēc tiek manipulēts ar sabiedrību un apgalvots ,ka pielikums ir 65 %, lai gan patiesībā tie ir apmēram 8% ?

 2. Koalīcijas padome ir politiska institūcija, kas var pieņemt kādus lēmumus grib, bet Valdībai jārēķinās, ka katram lēmumam jābūt ar finansiālu segumu. Izskatās, ka valdošās partijas šīs divas lietas jauc kopā un par atbildību skolotāju priekšā īpaši nedomā. Ka tik paši savās acīs labi izskatās!

Draugiem Facebook Twitter Google+