×
Mobilā versija
+12.8°C
Alīna, Sandris, Rūsiņš
Ceturtdiena, 26. aprīlis, 2018
25. aprīlis, 2012
Drukāt

Valdība plāno pārskatīt IKP prognozi; pieļauj tās paaugstināšanu

dombrovskis31053

Valdība jūnijā plāno pārskatīt iekšzemes kopprodukta (IKP) prognozi, un premjers Valdis Dombrovskis pieļauj tās paaugstināšanu. Premjers uz aģentūras BNS jautājumu par iespēju pārskatīt IKP prognozes šim un nākamajam gadam žurnālistiem trešdien sacīja, ka prognozi varēs pārskatīt atbilstoši pirmā ceturkšņa makroekonomiskajiem datiem, kas būs pieejami maijā, un faktiski arī piecu mēnešu budžeta izpildei.

“Pie šā jautājuma mēs jūnijā atgriezīsimies, kad redzēsim, kā gads ir sācies, un tad varēs pārskatīt prognozi. Jebkurā gadījumā valdība pie šā jautājuma atgriezīsies,” apliecināja Dombrovskis.

Uz jautājumu, vai varētu uzlabot prognozi, premjers atbildēja, ka “sajūta ir pozitīva”. “Tas, ko mēs redzam no ekonomikas kopumā un budžeta izpildes, sajūta ir tāda, ka korekcijas varētu būt paaugstināšanas virzienā,” atzina Ministru prezidents.

Jau vēstīts, ka pērn decembra vidū Saeimā atbalstītais 2012.gada valsts budžets pieņemts, balstoties uz IKP pieauguma prognozi 2,5% apmērā.

Ziņots arī, ka Starptautiskais Valūtas fonds (SVF) aprīlī paaugstināja Latvijas IKP pieauguma prognozi šim gadam no 1,5% līdz 2%.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+