×
Mobilā versija
Brīdinājums +12.3°C
Ludmila, Laimdots, Laimiņš
Piektdiena, 22. jūnijs, 2018
13. marts, 2014
Drukāt

Kā pensionāru biedrībās vērtē lēmumu atlikt protesta akcijas?


Foto: LETAFoto: LETA

Stefānija Goļokova, 
Cēsu novada pensionāru biedrības “Cēsu pensionāri” vadītāja:
 “Lēmums ir ļoti saprotams. Sakarā ar to, ka valdība sāka rosīties un pieņēma būtisko lēmumu līdz jaunajam gadam atlikt elektroenerģijas tirgus atvēršanu un elektrības cenu celšanu, arī mēs, Cēsu pensionāri un vairākas citas nevalstiskās organizācijas, nolēmām protesta akciju atcelt. Šis jautājums pensionāriem un maznodrošinātajiem bija ļoti svarīgs, tāpēc bijām šoreiz plānojuši piketēt tikai par elektrības un gāzes cenām vien. Citus jautājumus neplānojām izvirzīt. Sekosim līdzi valdības rīcībai, ja normālu risinājumu neizdosies atrast, rīkosim piketus. Pagaidām gan ir ticība tam, ka šo muļķīgo situāciju ir iespējams normāli atšķetināt, jo trūcīgu un mazturīgu personu Latvijā netrūkst arī ārpus pensionāru vidus. Turklāt shēma – ar vienu roku noņemt, bet ar otru dot pabalstus – arī nav normāla.”

Antoņina Ružāne, 
Rēzeknes Pilsētas un novada pensionāru apvienības vadītāja:
 “Tas bija pareizs lēmums. Pierādījās, ka varam jautājumus risināt mierīgākā ceļā. Mums nav aklas vēlmes pabļaustīties, daudz labāk, ja varam dialogu ar valdību veidot solidārā ceļā. Senioru iebildumus uzklausīja gan ministri, gan Laimdota Straujuma, un ir cerība, ka tie tiks ņemti vērā. Rēzeknes puses pensionārus nomāc tās pašas problēmas, kas pārējos – dārgie komunālie pakalpojumi, arī medicīniskā aprūpe. Vēlamies, lai pensiju likums būtu daudz stingrāks, nevis tāds, ko pie mazākās izdevības var paregulēt. Mums jācenšas panākt pretim arī valdībai un pievērsties lietām objektīvi. Tikai tā panāksim vēlamo.”

Astra Ģībiete, 
Talsu Pensionāru biedrības pārstāve:
 “Pret ko gan mēs protestēsim, ja pats sāpīgākais un degošākais jautājums – elektrības tirgus atvēršana – ir atcelts. Protams, mūs vispārīgi nomāc nabadzība, kādā esam novesti valstsvīru nepareizu lēmumu dēļ, tomēr uzskatu, ka šobrīd Latvijā kaut kādus liekus protestus rīkot nevajadzētu. Jebkurā šobrīd notiekošajā piketā būs klāt arī provokatori. Domāju, jau 16. marta izdarības pie Brīvības pieminekļa maksimāli izmantos dažādām provokācijām. Mums, pensionāriem, ir pienākums nogaidīt, lai saspringtā situācija nostabilizējas. Lai nu kā, bet pensionāri tomēr ir lojāli Latvijai. Mēs vēl paspēsim par savām tiesībām pacīnīties. Tiesa, ja atklāti jāsaka, lielas ticības kādām labām pārmaiņām nav. Kaut kāda indeksācija varbūt būs, bet nekas vairāk. Nu nevar taču paņemt to, kā nav. Bet valdībai ir jāzina, ka apmierināti mēs ar to neesam. Ja līdz rudenim mūsu valstsvīri nebūs izdarījuši nekādus secinājumus, ķersimies pie jauniem piketiem.”

Anna Branka, 
Limbažu Pensionāru biedrības vadītāja:
 “Personīgi esmu pret šādiem piketiem. Vairākumam mūsu biedrības pārstāvju, noskatoties uz atsevišķiem pensionāriem, kas protesta akciju laikā spļaudās un visādi citādi rupji izrīkojas, nācies saprast, ka šādos pasākumos nevēlamies piedalīties. Lielākā daļa mūsu biedru cenšamies sevi optimistiski noskaņot – dodamies ekskursijās, piedalāmies pasākumos –, bet no negatīvā zināmā mērā norobežoties. Nenoliedzami, daudzi jautājumi satrauc arī mūs, taču pensionāriem ir jāmāk dzīvot ar savu naudiņu. Turklāt drīzumā gaidāma pensiju indeksācija. Pati dzīvoju viena un apzinos, ka elektrības cenas pieaugs. Tomēr neesmu gatava bendēt savus nervus šo pāris eiro dēļ. Atdodu savu parakstu par konkrētām prasībām, taču iet demonstrācijās nevēlos.”

Fakti


LPF valde pirmdien nolēma atcelt šodien paredzēto pensionāru piketu, dodot valdībai laiku līdz rudenim izpildīt konkrētas prasības:

* izveidot pieņemamu elektrības cenu kāpuma kompensēšanas mehānismu;

* palielināt pensiju neapliekamo minimumu, atcelt tās aprēķina koeficientu;

* novērst straujo medikamentu un veselības aprūpes cenu pieaugumu;

* pārtraukt neobjektīvu NĪN paaugstināšanu;

* atcelt noteikumus, kas paredz neobjektīvus kritērijus maksai par atkritumu apsaimniekošanu;

* izstrādāt likumu par galvaspilsētu, kas paredzētu vienādas tiesības visiem valsts iedzīvotājiem Rīgas infrastruktūras lietošanā, un atrisināt jautājumu par vienlīdzīgām atlaidēm sabiedriskajā transportā visiem Latvijas pensionāriem.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+