×
Mobilā versija
+8°C
Vēsma, Fanija
Ceturtdiena, 19. aprīlis, 2018
26. janvāris, 2016
Drukāt

Valdībā turpmāk piebremzēs ar karstas putras strēbšanu, atzīst Krieviņš (5)

Foto - LETAFoto - LETA

Valsts kancelejas direktors Mārtiņš Krieviņš.

Valsts sekretāru sanāksmē nesen izsludināti grozījumi Ministru kabineta kārtības rullī, kuri vēl vairāk sašaurinās iespējas virzīt steidzami uz valdības sēdēm tiesību aktu projektus.

“Mēs esam samērā bieži brīdinājuši un joprojām stāstām, ka tas nav pieļaujams, katram Ministru prezidentam skaidrojam steigas radītās sekas. Straujumas kundze ir mēģinājusi cīnīties, taču jāsaprot, ka daļēji pastāv politiskais spiediens, – sak, tomēr vajag pieņemt, jo kavējam termiņus. Ja nokavēs nedēļu vai divas, vai kaut kas mainīsies? Nemainīsies. Labāk apstiprināt kvalitatīvi izstrādātus noteikumus nekā nepārdomātu, steigā pieņemtu dokumentu,” pastāstīja Valsts kancelejas direktors Mārtiņš Krieviņš.

Valsts kanceleja arvien biežāk pārliecinoties, ka no ministrijām nenormāli liels jautājumu skaits Ministru kabinetā tiek virzīts steidzamības kārā. Tas nozīmē, ka šie jautājumi nav izdiskutēti un izanalizēti. Valsts kancelejas direktors norādīja, ka vienā valdības sēdē steidzamības kārtā labo vai pieņem noteikumus, un, raugi, pēc nedēļas vai divām tie paši MK noteikumi jau tiek atkal grozīti. Par to valsts pārvaldi pamatoti kritizē arī sociālie partneri. “Un šeit mēs atkal nonākam pie jautājuma par valsts pārvaldē nodarbināto atalgojumu, reputāciju un augsto kadru mainību. Kamēr tas netiks atrisināts, šis apburtais loks turpināsies – pārvaldē netiks nodrošināta institucionālās atmiņas saglabāšana, pieredzes uzkrāšana un tās normāla nodošana kolēģiem, kā arī augstu profesionālu cilvēku piesaiste,” atzina M. Krieviņš.

Steidzamības kārtā iesniegto un MK sēdes darba kārtībā papildus iekļauto jautājumu skaits pastāvīgi ir vismaz 30% apmērā no kopējā sēdē iekļauto jautājumu skaita. Projektu pavadvēstulēs steidzamības iemesls visbiežāk nav objektīvi pamatots, jo tas ir laikus zināms notikums vai uzdevuma izpildes termiņa nokavējums.

Patērētie resursi uz katru šādu projektu kā ministrijā, tā arī Valsts kancelejā ir vismaz dubultā salīdzinājumā ar noteiktā kārtībā sagatavotu un līdz iesniegšanai pilnībā izstrādātu un nokomplektētu projektu.

Valsts kanceleja norāda, ka steidzamo jautājumu pastāvīgi lielais skaits MK sēdes darba kārtībā nestiprina sabiedrībā pārliecību, ka visi MK pieņemti lēmumi ir vispusīgi izanalizēti, izsvērti un sabiedrības interesēm atbilstoši. Pastāv risks nenodrošināt tiesību aktu kvalitāti, jo būtiski kancelejas resursi katru piektdienu tiek iesaistīti tikai pieteikto steidzamo jautājumu aprites organizēšanā. Līdz ar to kavējas parastajā kārtībā iesniegto projektu izvērtēšana pirms novirzīšanas uz MK sēdi, jo steidzamie jautājumi valdības sēdē tiek izskatīti pēc 2 darbadienām, kamēr parastā kārtībā iesniegtie – vidēji pēc 24 darbdienām.

(Visu interviju ar Valsts kancelejas direktoru Mārtiņu Krieviņu lasiet “Latvijas Avīzes” 27. janvāra numurā.)

Pievienot komentāru

Komentāri (5)

  1. Kad Lembergu notiesās, viņš no cietuma valdībā visu sakārtos, nav ko uztraukties, jo kā jau raksta Pietiek, visa valdība ir viena banda, Lembergs, tātad, vadonis.

    Man ir šoks, kad redzu, ka tiesājamais Lembergs sēž Saeimā un komandē. Vai vienreiz NePietiek.

  2. Laikam precīzāks apzīmējums šādai “steidzamības kārtai” būtu “nekaunības kārtā”.

  3. Steidzamības kārtā MK noteikumus bīda dažādu sugu lobētāji, kam ir savi “čomi” ministrijās un ar šādām manipulācijām iespējams tikt pie ātra, sev vēlama rezultāta. Tā ir iespēja, kā atsevišķām interešu grupām tikt pie lielām ES fondu un subsīdiju naudām, jo jautājumi valdībā netiek detalizēti izdiskutēti.

  4. kurā valdībā>>>>>kārtējā pudencijas?

  5. lielais kombinators Atbildēt

    “Steidzamības kārtā” ir viens no iedarbīgākajiem manipulācijas paņēmieniem. Nu žēl, ka valdība uz tādu uzķeras.

Draugiem Facebook Twitter Google+