×
Mobilā versija
Brīdinājums +6°C
Armanda, Armands
Svētdiena, 22. aprīlis, 2018
25. septembris, 2013
Drukāt

Valdība un LPS nevienojas par budžetu; premjers pārmet pakļaušanos politiskajam spiedienam

Foto: LETAFoto: LETA

Ministru prezidents Valdis Dombrovskis (no kreisās) un Latvijas Pašvaldību savienības priekšsēdis Andris Jaunsleinis pirms Ministru kabineta un Latvijas Pašvaldību savienības vienošanās un domstarpību protokola par 2013. gada valsts budžetu parakstīšanas.

Nevienošanās ar pašvaldībām par nākamā gada budžetu nekavēs to iesniegt Saeimā, trešdien žurnālistiem norādīja Ministru prezidents Valdis Dombrovskis.

“Tas, ka Latvijas Pašvaldību savienība (LPS) nav parakstījusi vienošanās un domstarpību protokolu nākamā gada budžetam, neatbrīvo no pienākuma budžetu termiņā iesniegt Saeimā,” sacīja Dombrovskis un norādīja, ka jau iepriekš ir bijuši šādi precedenti, kad pašvaldības nav parakstījušas budžeta vienošanās un domstarpību protokolu.

Viņs arī izteica nožēlu par stilu, kādā LPS priekšsēdis Andris Jaunsleinis vadīja domes sēdi. “Es izsaku nožēlu par to, kā Jaunsleiņa kungs vadīja domes sēdi. Viņš, acīmredzot, ir pakļāvies politiskajam spiedienam,” teica Dombrovskis.

Savukārt Jaunsleinis noraidīja premjera pārmetumus. “Kāda politika? Es premjeru jau iepriekš sarunās aicināju uz kompromisu, taču man nebija tiesību piedāvāt šādu variantu. Šodien dome kā kompromisu piedāvāja, ka iedzīvotāju ienākuma nodokļa (IIN) sadalījums starp valsti un pašvaldību varētu būt attiecīgi 18% un 82%, taču premjers šādam piedāvājumam nepiekrita. Līdz ar to dome man nedeva mandātu parakstīt šo vienošanās un domstarpību protokolu,”  teica Jaunsleinis.

LPS priekšsēdis arī sacīja, ka gadījumā, ja Saeimā tiks iesniegta nākamā gada budžeta pakete bez valdības un pašvaldību vienošanās un domstarpību protokola, pašvaldības protestus nerīkos. “Domāju, ka pēc pagājušā gada notikumiem Saeimā, mēs vairāk protestus nerīkosim. Taču domāju, ka pašvaldību vadītāji pēc nākamajām vēlēšanām atgriezīsies Saeimā kā deputāti,” teica Jaunsleinis.

Jau ziņots, ka LPS dome trešdien neapstiprināja pašvaldību un Ministru kabineta vienošanās un domstarpību protokolu 2014.gadam, norādot, ka sagaida valdības piekāpšanos attiecībā uz IIN sadalījumu starp pašvaldībām un valsti.

Valdība savukārt uzstāj, ka IIN sadalījums nākamgad ir jāsaglabā pašreizējā apmērā – valsts saņem 20% nodokļa ieņēmumu, bet pašvaldība 80%.

Jau ziņots, ka valdība ir sākusi darbu pie nākamā gada budžeta, ko paredzēts Saeimā iesniegt līdz oktobra sākumam. Pašvaldību un valdības vienošanās un domstarpību protokols tiek pievienots budžeta likumprojektam.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+