×
Mobilā versija
Brīdinājums +21.4°C
Emīls, Egita, Monvīds
Ceturtdiena, 21. jūnijs, 2018
16. maijs, 2012
Drukāt

Valdība – uz Pulvertorni

pulvertornis_leta

Tā kā maz cerību un ilga gaidīšana, kamēr pār valdībām nāk Dieva sods un atriebšana, Latvijas cilvēki aktivizējušies, grib ātrāk nogādāt ministrus zem tautas āmura uz laktas.

 

Valdības nama pārstāvji laipni un vēlīgi ziņo, ka uz veco ēku pirmoreiz ielūgti Muzeju nakts apmeklētāji, jo arī Dombrovska valstībā noorganizēts “krāsains pasākums”, bet vai nu vajadzēja tā steigties vērt vaļā nelaimju pārpilno Pandoras lādi un cilāt nokaitēta katliņa vāciņu – kas zina, cik “krāsaini” viss beigsies Brīvības bulvārī 36. Pret valdību antipātijā elektrizēti ļautiņi kodīgi skandina, ka posts vien ir ar “labējo centristu” valdīšanu un jādara gals tādai politikai, kuras uzmanības centrā nav cilvēks. Kas tie par ministriem pie varas, kuri nespēj nodrošināt nedz cilvēka cienīgas vecumdienas, nedz spirgtu, bezrūpīgu bērnību un jaunību, nedz bonusus spēka gados! Kā “Latvijas Avīzei” raksta lasītāji kučieris Gothards Johansons un saimnieks Vīteļu Pēteris no Kauguriešu pasta nodaļas – tas nav panesami un ciešami! Esam galīgā krīzē un sēžam kā govs plācenī! Cits lasītājs no Lizdas ciema Jānis Krastiņš draud vai ar kulaku – nemēģiniet apvest ap stūri ar skolotāju algu pacelšanu, pārmetot valdībai tādu cietsirdību, it kā tā paslepen domātu, ka piektajā gadā par maz tautskolotāju – oratoru nošauts. Līdzīgā kondīcijā ir daudzu kārtu ļaudis, un jebkurš pulsa mērītājs dakteris pateiks, ka viņi ir pirmsstreika noskaņojumā vai pat gatavi dumpoties, kolīdz kāds iekliegsies – nu jāņem sekumi rokā! Kā pirmie un nervozākie, protams, ir neapmierinātie ar hokeja izlases sauso spēli, un nav domājams, ka tos visus izdosies iespundēt uz dze­sēšanos karcerī. Aiz viņiem streikā gatavi celties autobusu pārvadājumu nozares darbinieki. Dēļ kārtības īpaši pieskatāmi Latvijā dzīvojošie grieķi un viņu biedrība, jo vispārzināms, cik tie temperamentīgi dienvidnieki, gatavi pieliet olīveļļu un kurināt, ja vien aizsvilstas. Špikiem jāuzmana kafijtantiņas, ko tās spriež un mēļo. Laucinieki draud ar “piena dumpjiem”, taču, kad debesu tētiņš gādājis, ka regulāri apgāžas tik daudz vedēju ar Lāčplēša alus kravām, tad lopkopji ar prasībām “dodiet tautai dzert pienu” var pagaidīt.

 

Dažkārt nelaimīgā tehnokrātu valdība saņem triecienus no visnegaidītākās puses un zem jostasvietas! Nu kurš sabiedrisko attiecību dienests būtu paredzējis, ka pilsoņi mudinās celties protesta akcijām pret to, ka tiem samazināti nodokļi!

 

Ka skolotāji iebildīs pret algu pielikumu! Ka miermīlīgo jēzuliņu Rakstnieku savienība pasludinās – rakstniecību celiet par prioritāti Nacionālajā attīstības plānā, dodiet ne mazāk par 3% no kultūras budžeta! Ja ne – ādu pār kārti un gaļu baļļā!

Kaut vakar, 15. maijā, valdība rīkoja jūsmīgus tautas vienotības gadadienas pasākumus, diezin vai vadoņi un tauta tik ciešām saitēm sieti kā agrāk. Nevajag vis rīkot laipni lūgtum atvērto durvju dienu Ministru kabinetā, prātīgāk sapakot mantas, pārcelties un iebetonēties Pulvertornī, kamēr laiki sveras mierīgāki un pat dusmīgākās tantiņas atgriezušās no ielas kafijušņikos.

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+