×
Mobilā versija
+4°C
Jurģis, Juris, Georgs
Pirmdiena, 23. aprīlis, 2018
22. oktobris, 2013
Drukāt

Valdība uztic VID vadību Inārai Pētersonei

Foto: LETAFoto: LETA

Valsts ieņēmumu dienesta ģenerāldirektores pienākumu izpildītāja Ināra Pētersone pirms Ministru kabineta sēdes, kurā lems par viņas apstiprināšanu ģenerāldirektores amatā.

Ministru kabinets otrdien Valsts ieņēmumu dienesta (VID) ģenerāldirektora amatā uz pieciem gadiem apstiprināja finanšu ministra Andra Vilka (V) ieteikto ilggadējo dienesta vadošo darbinieci Ināru Pētersoni, portālu “LA.lv” informēja VID.

Pētersone atzinusi, ka viņa šo valdības lēmumu uztver kā augstu novērtējumu viņas līdzšinējam darbam nodokļu jomā. Viņasprāt, vadīt VID ar vairāk nekā četriem tūkstošiem darbinieku, plašu klientu loku un daudzveidīgu pakalpojumu klāstu gan nodokļu, gan muitas jomā, ir liela atbildība.

“Taču es to uzņemu kā izaicinājumu un ticu, ka VID kolektīvs, uzņēmēji, sadarbības partneri un, protams, ģimene mani atbalstīs un kopīgiem spēkiem mēs realizēsim daudzas progresīvas idejas. Jau 18 gadus esmu VID kolektīvā un tāpēc labi zinu, cik zinoša, idejām bagāta un darbspējīga ir mūsu komanda. Mans mērķis ir apvienot visus dienesta resursus – gan personālu un tā pieredzi un zināšanas, gan mūsdienu tehnoloģijas un to sniegtās iespējas – konstruktīvā sadarbībā, lai jau tuvākajā nākotnē labs serviss un uz klientiem orientēta attieksme no VID darbinieku puses kļūst par normu gan mūsu pašu, gan sabiedrības uztverē un celtu mūsu sabiedrības labklājību,” sacījusi Pētersone.

Savukārt finanšu ministrs Vilks uzsvēris Pētersones līdzšinējo ievērojamo pieredzi darbā VID struktūrvienībās gan reģionālajā līmenī, gan centrālajā aparātā. Jaunā VID vadītāja pēdējos gados ir vadījusi gan VID Nodokļu kontroles pārvaldi, gan bijusi VID ģenerāldirektores vietniece nodokļu jomā.

“Man ir ļoti svarīgi, ka Pētersone ir uz klientiem orientēta, jo VID arvien vairāk jābūt vērstam uz preventīvu sadarbību ar klientiem. Nozīmīgs ir arī Pētersones ieguldījums ēnu ekonomikas apkarošanā. Viņa ir nākusi klajā ar vairākām nodokļu likumdošanas iniciatīvām. Tāpat Pētersonei pozitīvu vērtējumu un atbalstu pauduši arī VID sadarbības partneri – uzņēmēju organizācijas un profesionālās nozaru asociācijas,” uzsvēris Vilks.

Pētersones prioritārie darbības virzieni VID vadībā ir cilvēkresursu politikas īstenošana un darbinieku kvalifikācijas celšana, komunikācijas pilnveide gan ar plašsaziņas līdzekļu pārstāvjiem, gan arvien ciešāka VID sadarbība ar nevalstisko sektoru.

Tāpat Pētersone plāno līdzsvarot VID pakalpojumu un represīvās funkcijas, organizējot dienesta darbu tā, lai VID kļūtu par mūsdienīgu, modernu un atvērtu servisa iestādi godprātīgajiem nodokļu maksātājiem, kādu ir vairākums. Represīvo funkciju vērsīs pret tiešām ļaunprātīgajiem nodokļu nemaksātājiem.

Pētersone nodokļu jomā strādā kopš 1995.gada jūlija. Viņa gandrīz 15 gadus vadījusi VID struktūrvienības, kuru kompetencē ir jautājumi, kas saistīti ar audita un nodokļu kontroles organizēšanu, veikšanu un nodrošināšanu. Laikā no 2013.gada 10.jūlija Pētersone bija VID ģenerāldirektora pienākumu izpildītāja.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+