×
Mobilā versija
Brīdinājums +18.6°C
Ludmila, Laimdots, Laimiņš
Piektdiena, 22. jūnijs, 2018
6. aprīlis, 2014
Drukāt

Valdība vēl domā par turpmāko rīcību LG akciju jautājumā (3)

Foto-LETAFoto-LETA

Latvijas valdība līdz maija sākumam varētu izšķirties par turpmāko rīcību, energokompāniju “Latvijas gāze” (LG) pametot tās lielākajam akcionāram Vācijas uzņēmumam “EO.N Ruhrgas”, TV3 raidījumam “Nekā personīga” 6.aprīlī pieļāva ekonomikas ministrs Vjačeslavs Dombrovskis (RP).

Kā ziņots, “EO.N Ruhrgas” ir nolēmis pamest Latvijas tirgu, tāpēc Ekonomikas ministrija (EM) vērtē, vai valstij jāmeklē miljoni un akcijas jāatpērk, vai jāļauj, lai par kontrolpaketes turētāju tautsaimniecībai nozīmīgajā uzņēmumā kļūst Krievijas “Gazprom”. Pašlaik “Gazprom” pieder 34% LG, 16% uzņēmuma pieder Jura Savicka pārvaldītajai “Itera Latvija”, 2,77% – mazajiem akcionāriem, bet “EO.N Ruhrgas” – 47,23%.

Pirms nedēļas Rīgā notika LG padomes sēde, kurā “EO.N Ruhrgas” pārstāvji paziņojuši, ka viņi aiziet no Latvijas tirgus. “EO.N Ruhrgas” pārstāvis LG padomē Ahims Zauls no jebkādiem komentāriem atteicies.

Savukārt “Gazprom” pārstāvniecības Latvijā vadītājs Jevgenijs Roldugins apgalvojis, ka viņa rīcībā neesot nekādas informācijas par Vācijas uzņēmuma plāniem. “Man pagaidām nav tādas informācijas – vai domā “EO.N” aiziet un kur viņi vispār domā aiziet. Mums šādas oficiālas informācijas nav. Ja kāds kaut ko runā, tas nenozīmē, ka tā tas patiešām ir un man tas būtu jākomentē. Nekas kardināls nenotiks. Turpināsim strādāt saskaņā ar visiem plāniem, kuri ir apstiprināti un vadoties no tiem normatīvajiem aktiem, kas uz šodienu pastāv. Viss strādā normālā režīmā.”

Dombrovskis gan atzīst, ka Latvijas valstij ir zināms, ka “EO.N Ruhrgas” plāno aiziet no Latvijas tirgus un Baltijas valstu tirgiem. “Šobrīd mēs vērtējam visas opcijas. Tai skaitā iespēju arī Latvijas valstij nopirkt “EO.N” akcijas. Bet pagaidām es nevaru paziņot ne par kādu konkrētu lēmumu tāpēc, ka par to jālemj Ministru kabinetā,” teicis ministrs.

Vaicāts, kas Latvijas valstij ir izdevīgāk – ja šīs akcijas nonāk “Gazprom” rīcībā vai ja šīs akcijas nopērk valsts, ministrs atzinis, ka valsts nevēlētos, lai minētās LG akcijas nonāk “Gazprom” īpašumā vai “kāda cita, teiksim, ne visai zināma pircēja rokās”. “Mēs ļoti nopietni vērtēsim un vērtējam to iespēju, ka Latvijas valsts varētu iegādāties tās akcijas,” piebildis ministrs.

LG akciju nominālvērtība ir 1,42 eiro, tomēr uzņēmums strādā ar ievērojamu peļņu, kas nozīmē, ka “EO.N” piederošo LG akciju cena ir krietni augstāka par to nominālvērtību. Tiesības atpirkt “EO.N” akcijas vispirms ir pārējiem LG īpašniekiem un tikai pēc tam pirkt akcijas varētu pieteikties arī valsts.

Pievienot komentāru

Komentāri (3)

  1. K’art’ej’a neizl’em’iba valsts varas personu r’ic’ib’a,kas noved’is pie t’a,ka sa’s’kidrin’ato g’azi,ko var un v’elas pieg’ad’at Amerikas Savienot’as valstis,neb’us kur uzkr’at Latvij’a un pazaud’esim savu unik’alo iesp’eju-pazemes g’azes kr’atuvi.Es “”p’areju uz malku””,bet skumji paliek,ka izniekojam n’akotnes iesp’ejassss.

  2. Lai tās sūda Latvijas gāzes akcijas pērk kam spiež. Valdībai PIRMKĀRT jārupējas lai mūsu Latvijā ir alternatīvas krievijas gāzei. Un nekas NAV JĀPĒRK, Vienkārši jānodrošina pareizs tiesisks regulējums.

  3. kā tad nu beigs būs ???

Draugiem Facebook Twitter Google+