×
Mobilā versija
Brīdinājums +18.7°C
Līga
Sestdiena, 23. jūnijs, 2018
17. jūnijs, 2014
Drukāt

Valdība vēl nelemj par “Citadeles” pārdošanu (papildināts)

Foto: LETAFoto: LETA

Izkārtne pie AS "Citadele banka" galvenā biroja Republikas laukumā.

Valdība šodien skatīja Privatizācijas aģentūras (PA) ziņojumu par AS “Citadele banka” (“Citadele”) investoru piesaisti, taču lēmumu par bankas pārdošanu vēl nepieņēma.

Kā žurnālistiem pēc valdības sēdes atzina PA vadītājs Ansis Spridzāns, tā kā investoru piesaiste bankai ir komplicēts jautājums, valdība palūdza PA iesniegt papildu informāciju.

“Jebkuras bankas investora piesaiste ietver dažādus procesus, nepieciešami dažādi izvērtējumi. Tā arī šajā gadījumā nepieciešams daudz informācijas, lai pieņemtu jebkādu lēmumu. Valdībai pirms šāda lēmuma pieņemšanas ir nepieciešama detalizēta informācija. Ir saprotama Ministru kabineta vēlme iepazīties ar visu informāciju,” skaidroja Spridzāns.

PA vadītājs pauda pārliecību, ka valdība par “Citadeles” investoru piesaisti tiks informēta pavisam drīz. Savukārt premjerministre Laimdota Straujuma (V) pēc valdības sēdes žurnālistiem sacīja, ka jautājums par “Citadeles” pārdošanu tiks skatīts nākamajā valdības sēdē, kas, iespējams, tiks sasaukta kā ārkārtas sēde.

Vaicāts, vai PA var atklāt “Citadeles” potenciālo investoru vārdus vai skaitu, Spridzāns šādu informāciju attiecās izpaust. Viņš skaidroja, ka pat Ministru kabinets nezina “Citadeles” potenciālo investoru vārdus.

“Visa dokumentācija ir šifrēta, jo mūsu uzdevums ir neizpaust informāciju, cik vien iespējams, lai nenoplūstu informācija un konkurenti neuzzinātu viens par otru. Ar valdību strādājam pēc līdzīgiem principiem,” atzina Spridzāns.

PA vadītājs pauda pārliecību, ka, neminot investorus, tiek nodrošināta konkurence, kas savukārt ļauj sagaidīt labākus piedāvājumus. Spridzāns uzsvēra, ka jebkura informācijas noplūde var graut “Citadeles” pārdošanas procesu, attiecīgi arī negatīvi ietekmēt bankas pārdošanas cenu.

“”Citadeles” pārdošanas procesa gaitā investors var gan paaugstināt, gan izteikt citādāku viedokli par bankas cenu, tāpēc ir svarīga konfidencialitāte,” pauda Spridzāns.

PA vadītājs vien piebilda, ka patlaban PA iesniegtie investoru piedāvājumi ir kvalitatīvi, salīdzinot ar līdzīgām situācijām citās valstīs. Tāpat investoru piedāvājumi atbilst pašreizējai situācijai banku tirgū.

Spridzāns arī uzsvēra, ka PA mērķis ir pārdot “Citadeli” līdz šī gada beigām.

Jau ziņots, ka konkursa kārtībā kā Privatizācijas aģentūras finanšu konsultants tika apstiprināta starptautiskā investīciju banka “Societe Generale”, kuras uzdevums ir sniegt konsultācijas par valstij labāko investoru piesaistes modeli bankai “Citadele”, kā arī veikt investoru piesaisti. Kā juridiskais konsultants tika izvēlēts starptautiskais juridiskais birojs “Linklaters”.

Kopš savas darbības sākšanas 2010.gadā “Citadele” ir kļuvusi par peļņu nesošu koncernu. 2013.gadu banka “Citadele” noslēgusi ar 15,2 miljonu eiro peļņu, kas salīdzinājumā ar 2012.gadu ir teju dubultojusies. Savukārt “Citadeles” grupa 2013.gadu noslēgusi ar 13,7 miljonu eiro peļņu, kas arī ir nedaudz pieaugusi salīdzinājumā ar gadu iepriekš.

Privatizācijas aģentūras īpašumā ir 75% mīnus viena bankas “Citadele” akcija, bet 25% un vienas akcijas īpašnieks ir Eiropas Rekonstrukcijas un attīstības banka.

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+