Mobilā versija
+4.2°C
Vitauts, Smuidra, Smuidris
Pirmdiena, 20. februāris, 2017
23. septembris, 2013
Drukāt

Valdībai un pašvaldībām vēl neizdodas vienoties par IIN sadali nākamgad

Foto: LETAFoto: LETA

Ministru prezidents Valdis Dombrovskis (no kreisās), Latvijas Pašvaldību savienības (LPS) priekšsēdētājs Andris Jaunsleinis un finanšu ministrs Andris Vilks piedalās LPS ārkārtas domes sēdē, kurā apspriež šā gada plānotos budžeta grozījumus.

Valdība un pašvaldības pirmdien nevienojās par iedzīvotāju ienākuma nodokļa (IIN) ieņēmumu sadali nākamgad, aģentūra BNS uzzināja Ministru kabineta komitejas sēdē, kur izskatīja pušu domstarpību un vienošanās protokola projektu 2014.gadam.

Pašvaldības uzskata, ka to budžetos 2014.gadā jāieskaita 84% no IIN ieņēmumiem pašreizējo 80% vietā. Finanšu ministrija gan šādam risinājumam nepiekrita, uzskatot, ka jāsaglabā pašreizējais ieņēmumu sadalījums starp valsts un pašvaldību budžetiem – attiecīgi 20% un 80% apmērā.

Tāpat valdība nepiekrita pašvaldību vēlmei no 2014.gada ik gadu palielināt pašvaldībām piekrītošo nodokļu daļu no visiem nodokļiem (ieskaitot sociālās apdrošināšanas iemaksas otrajā pensiju līmenī) par vienu procentpunktu gadā, kamēr pašvaldību daļa sasniegs 25%.

Puses identificēja vairākus punktus domstarpību un vienošanās protokolā, par kuriem vienošanās varētu vēl tikt panākta, tostarp par atbalstu mazturīgajiem elektroenerģijas jomā.

Plānots, ka vienošanās tiks panākta līdz trešdienai, 25.septembrim.

Jau vēstīts, ka valdība ir sākusi darbu pie nākamā gada budžeta, ko paredzēts Saeimā iesniegt līdz oktobra sākumam.

Pievienot komentāru

Lauksaimniekiem valsts subsīdijās šogad būs pieejami 8,7 miljoni eiroLauksaimniekiem valsts budžeta programmā "Valsts atbalsts lauksaimniecībai un lauku attīstībai" šogad būs pieejami 8 723 490 eiro, paredz noteikumi "Par valsts atbalstu lauksaimniecībai", kurus plānots skatīt nākamajā valdības sēdē 21. februārī.
Dabasgāzes tirgu atvērs pēc diviem mēnešiem. Ar ko jārēķinās patērētājiem? (15)Būs vēl citi bez "Latvijas Gāzes": Šaubu par gāzes tirgus atvēršanu nav
Pasaulē
Latvija ekonomiskās brīvības reitingā pakāpusies uz 20.vietu (2) Latvija pasaules ekonomiskās brīvības reitingā šogad ir pakāpusies uz 20.vietu no 36.vietas pērn, bet joprojām atpaliek no Igaunijas un Lietuvas.
Draugiem Facebook Twitter Google+