×
Mobilā versija
Brīdinājums +13.7°C
Emīlija, visu, kalendāros, neievietoto, vārdu, diena
Otrdiena, 22. maijs, 2018
23. septembris, 2013
Drukāt

Valdībai un pašvaldībām vēl neizdodas vienoties par IIN sadali nākamgad

Foto: LETAFoto: LETA

Ministru prezidents Valdis Dombrovskis (no kreisās), Latvijas Pašvaldību savienības (LPS) priekšsēdētājs Andris Jaunsleinis un finanšu ministrs Andris Vilks piedalās LPS ārkārtas domes sēdē, kurā apspriež šā gada plānotos budžeta grozījumus.

Valdība un pašvaldības pirmdien nevienojās par iedzīvotāju ienākuma nodokļa (IIN) ieņēmumu sadali nākamgad, aģentūra BNS uzzināja Ministru kabineta komitejas sēdē, kur izskatīja pušu domstarpību un vienošanās protokola projektu 2014.gadam.

Pašvaldības uzskata, ka to budžetos 2014.gadā jāieskaita 84% no IIN ieņēmumiem pašreizējo 80% vietā. Finanšu ministrija gan šādam risinājumam nepiekrita, uzskatot, ka jāsaglabā pašreizējais ieņēmumu sadalījums starp valsts un pašvaldību budžetiem – attiecīgi 20% un 80% apmērā.

Tāpat valdība nepiekrita pašvaldību vēlmei no 2014.gada ik gadu palielināt pašvaldībām piekrītošo nodokļu daļu no visiem nodokļiem (ieskaitot sociālās apdrošināšanas iemaksas otrajā pensiju līmenī) par vienu procentpunktu gadā, kamēr pašvaldību daļa sasniegs 25%.

Puses identificēja vairākus punktus domstarpību un vienošanās protokolā, par kuriem vienošanās varētu vēl tikt panākta, tostarp par atbalstu mazturīgajiem elektroenerģijas jomā.

Plānots, ka vienošanās tiks panākta līdz trešdienai, 25.septembrim.

Jau vēstīts, ka valdība ir sākusi darbu pie nākamā gada budžeta, ko paredzēts Saeimā iesniegt līdz oktobra sākumam.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+