×
Mobilā versija
Brīdinājums +21.8°C
Viktors, Nils
Otrdiena, 19. jūnijs, 2018
16. jūlijs, 2013
Drukāt

Valdībai ziedus nekaisīs


Foto - LETAFoto - LETA

Neatceros, kādā sakarā, bet 1930. gadā Kārlis Ulmanis bija ieradies Daugavpilī, tad mēs, skolēni, sagaidījām viņu – kaisījām ziedus viņa ceļā. Viņš bija vienots ar tautu, un tauta viņu mīlēja, tāpēc atceras vēl šobaltdien.

 

Mūsu tagadējai valdībai ceļu ar ziediem nekaisīs. Varbūt Briselē kaisa ziedus, kad Latvija kārtīgi pilda Briseles rīkojumus?

Latvija neko nevar bez diktāta no Briseles. Kārlis Ulmanis atstāja trīs cukurfabrikas. Kur tās ir tagad? Eiropa smejas: nekas, ka nav jums cukurfabrikas, tādas strādā citur Eiropā. Kur ir slavenā rūpnīca VEF? Ir tikai sporta komanda. Kāpēc vajadzēja pāriet no kūdras apkures uz gāzes apkuri? Kāpēc Latvijai ir vajadzīga Krievijas preču vagonu rūpnīca Jelgavā? Vai nevarēja tā vietā atjaunot cukurfabriku? Krievija cenšas Latviju okupēt ar īpašuma tiesībām, bez ieročiem. Būs rūpnīca, būs arī Krievijas personāls. Latvijas valdība ir bērnu teātris.

Īsta Latvijas valdība bija no 1918. līdz 1940. gadam, kad tai Eiropa nebija vajadzīga. Latvijā valsts prezidenti Čakste, Kviesis, Zemgals un Kārlis Ulmanis bija īstie saimnieki – rūpējās par valsti un par tautu, viņi sarūpēja valstij zeltu. Ārzemju bankās glabājās tonnas. Ko sarūpējušas jaunās Latvijas valdības? Televīzijā parādījās sludinājums: “Palīdzi sakārtot savu valsti!” Kā to saprast? Kā var palīdzēt, ar ziedojumiem, vai? Citu dienu ziņo, ka valdība palīdzēs sakrāt naudiņu. Kādā veidā? Ieviešot eiro, mēs būsim bagāti? Vilcienus, tramvajus, aprīkojumu ugunsdzēsējiem iepērk Spānijā…

 

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+