×
Mobilā versija
Brīdinājums +20.6°C
Eduards, Edvards, Edvarts, Varis
Sestdiena, 26. maijs, 2018
12. marts, 2014
Drukāt

Valdības nostāja – ministriem 16. martā sēdēt mājās!
 (18)

Foto - LETAFoto - LETA

Iekšlietu ministrs Rihards Kozlovskis (RP) pēc valdības sēdes slēgtās daļas par 16. martā gaidāmajiem drošības izaicinājumiem izteicās kodolīgi: “Pastāv risks, ka verbāli konflikti pāraugs fiziskā konfrontācijā.” Jautāts, vai ministru dalība pasākumā šādu risku palielinās, viņš atbildēja noliedzoši. “Tas vairāk ir valdības nostājas un ārpolitikas jautājums. Ministra klātbūtne nenozīmē, ka tur uzreiz ietu rokas un kājas pa gaisu. Neiešana ir valdības pozīcija, kas ir 18 gadus konsekventi uzturēta. Šogad situācija ārpolitiski ir īpaši jutīga un noteikti nav īstais brīdis mainīt šo valdības politiku,” teica Kozlovskis. Viņš arī paskaidroja, ka aizliegums ministriem piedalīties pasākumos attiecas tikai uz tradicionālo “Daugavas Vanagu” gājienu ar ziedu nolikšanu pie Brīvības pieminekļa. Piemiņas pasākumos Lestenē valdības pārstāvji varot piedalīties bez kādiem ierobežojumiem.

Vides un reģionālās attīstības ministrs Einārs Cilinskis (NA) balsojis pret šo lēmumu un, visticamāk, gatavojas to ignorēt. Viņš leģionāru piemiņas gājienā uz Brīvības pieminekli piedalījies 16 gadus un nedomā šo tradīciju pārtraukt. Tomēr pēc valdības sēdes viņš par saviem plāniem bija nerunīgs, solot piektdien sasaukt īpašu preses konferenci. Cilinski atbalsta arī NA Saeimas frakcija. “Tas, kā godināt karavīrus, ir katra pilsoņa brīvprātīga izvēle. Uzskatu, ka valdība, mēģinot noteikt, kāda godināšana ir pareiza un kāda nav, iziet ārpus savas kompetences,” teica NA Saeimas frakcijas priekšsēdētājs Raivis Dzintars.

Vēl daiļrunīgāk izsakās NA parlamenta deputāts Jānis Dombrava. “Šis būtu ierindojams vēstures grāmatās kā muļķīgākais MK lēmums,” viņš ironizē sociālās saziņas vietnē “Twitter” un pauž varbūtību, ka vides ministra profesionālā darbība patraucējusi kādam grupējumam, kas tagad vēlas no viņa atbrīvoties.

Kopā ar Cilinski 16. marta gājienā, visticamāk, piedalīsies vairākums NA Saeimas deputātu, kā arī vairāki pašvaldību deputāti. Kultūras ministre Dace Melbārde (NA) pie Brīvības pieminekļa neies, bet piedalīsies piemiņas pasākumā Lestenē.

Savdabīgu vērtējumu leģionāru gājienam pirmdien sniedza Ministru prezidente Laimdota Straujuma (“Vienotība”): “Valdības pozīcija nav piedalīšanās gājienos, ko var traktēt kā atbalstu fašismam vai, no otras puses, citā datumā – atbalstu komunismam.” Ja jau valdības vadītāja atzīst, ka 16. martu var traktēt kā “atbalstu fašismam”, tad vējā visi vēsturnieku un ārlietu dienesta pūliņi ieskaidrot ārvalstu partneriem, ka leģionāri nav fašisti un šis datums ir kritušo karavīru piemiņa, nevis nacisma glorificēšana.

“Krievijas propagandas aparāts pēdējā laikā uzņēmis tādus apgriezienus, ka fašismam var pielīdzināt ikvienu nacionālu kustību vai aktivitāti citās valstīs,” vērtēja vēsturnieks un Austrumeiropas politikas pētījumu centra valdes priekšsēdētājs Ainārs Lerhis. Taču arī viņš uzskata, ka ministriem nevajadzētu demonstratīvi piedalīties 16. marta gājienā. Vēsturnieks arī pauda nožēlu, ka 16. marta troksnis pilnībā aizēnojis citus brīvības cīnītājus, kuru liktenis bijis ne mazāk traģisks, piemēram, Latvijas Centrālo padomi un tās 1944. gada 17. marta memorandu, kurā pieprasīts atjaunot Latvijas Republikas suverenitāti. Savukārt vēsturnieks Bonifācijs Daukšts norādīja, ka Rietumos ļoti lēnām, bet neatlaidīgi pieaug izpratne par Otrā pasaules kara noklusēto vēsturi. “Lai cik tas traģiski būtu, bet domāju, ka Krimas notikumi Rietumu sabiedrībai palīdz labāk izprast situāciju Austrumeiropā,” sprieda vēsturnieks.

Drošības dienesti brīdinājuši, ka šogad jārēķinās ar iespējamām provokācijām gan 16. martā, gan dienās pirms un pēc tam. Tādēļ Valsts policija pastiprinātā režīmā strādāšot vairākas dienas. Kā ik gadu ap Brīvības pieminekli tiks uzstādītas norobežojošās barjeras un policistu dzīvā ķēde. “Apvienības pret nacismu” (tā saukto antifašistu) pasākums pārcelts nedaudz tālāk. Turklāt Rīgas dome aizliegusi viņiem izmantot skaņu pastiprinošās ierīces. “Antifašisti” gan abus lēmumus pārsūdzējuši tiesā.

Pievienot komentāru

Komentāri (18)

 1. valdības nostāja – ministri ir valdības pārstāvji arī 16.martā… Un darbojas PILNĪGI VISU VALSTS PILSOŅU INTERESĒS…

 2. Rīdziniece- tam "KK" Atbildēt

  ….Pasaule alkst ,vēlas ,grib zināt par Latvijas…

  ———————————-
  vai tev nevajadzētu doties pie psihiātra? Cik klases esi beidzis ,vai pasaules karti esi redzējis? Vai pats zini ,piem , bij.Dienvidslāvijas ,tagad jauno Balkānu valstu vēsturi, vai zini vēl mazāku pasaules valstu vēsturi? Esmu parliecināta ,ka neprast pat nosaukt šīs valstis.
  Un tu tāds neesi vienīgais …Tāda ir lliela daļa cilvēku visās valstīs. Tad kāpēc iedomājies ,ka Latvija gan ir tā valsts ,kura interese visu cilvēci!

 3. Rīdziniece- tam "KK" Atbildēt

  ….Pasaule alkst ,vēlas ,grib zināt par Latvijas…

  ———————————-
  vai tev nevajadzētu doties pie psihiātra? Cik klases esi beidzis ,vai pasaules karti esi redzējis? Vai pats zini ,piem , bij.Dienvidslāvijas ,tagad jauno Balkānu valstu vēsturi, vai zini vēl mazāku pasaules valstu vēsturi? Esmu parliecināta ,ka neprast pat nosaukt šīs valstis.
  Un tu neesi vienīgais …

 4. Protams, 16.jātup mājās! Atbildēt

  Protams, ka tūdaliņam 16.martā VARONĪGI apčurājušamies no pārbīļa jātup pagultē un nav jārāpo no mājas ārā. Viņš taču IR KALPS, ne saimnieks, šajā zemē!
  SAIMNIEKUS mēs redzam 9.maijā, kas LEPNI AR PACELTĀM galvām dodas pie sava pieminekļa! NEKLANĀS nevienam! Lūk, tas IR SAIMNIEKS šajā zemē!

 5. Skatoties uz šo karogoto šerengu ,šķiet ,ka 16.marts ir lielākie Latvijas svētki Tad lūk, kas ir lielākā latviešu vērtība- fašisms! Valdība,taču,to pieļauj- fašistu saietu pie Mildas.

 6. Pareizs lēmums.
  Bet interesanti,kurš izgudroja šo atceres dienu? Un kāpēc neofašistiem atļauj pulcēties Rīgas centrā ,pie Brīvības pieminēkļa? Šis pasākums ir apkaunojums visai valstij.
  Neofašisti ir arī Krievijā un,droš ivien,vēl daudzās valstīs, bet kāpēc mūsu mazajai un nabadzīgajai tautai jāpārņem to sliktāko?
  Uzskatu,ka šādi izlēcieni ne tikai apkauno mūs ,bet rada draudus valstij. Ko var atļauties milzīgā un labi bruņotā Krievija ,nevar atļauties 1miljons latviešu.

 7. Pagajusha gada Kozlovskis ar Grishinu aizstaveja Korena bandu pie Brivibas pieminekla,kuras uzvediba bija huliganiska.

  • Kāpēc tik pieticīgs vērtējus? Ministrs Kozlovskis, treknais VP priekšnieks no policijas busa lūrēja uz notiekošos pie Brīvības pieminekļa! Varbūt to skaļo rus mūziku viņi klausījās ar baudu? Ebreju tautības “anti’fašists”, kurš LV ierodas tieši 16.martā, varbūt ir viņu saimnieks? Tas Tev neienāca prātā?

 8. Polijas prese :
  ” Rosja pokazala gebe bandziora”. ( Krievija paradija savu banditisko seju )
  Launuma imperijas “valdiba” izvirza savu vadoni,sizofreno Budox punduri, par kandidatu Nobela
  Miera premijai.
  Neticami,bet fakts.
  Secinajumus par kremla cekistu gara spejam varat izdarit pasi.

 9. Pie Brīvības pieminekļa vajadzētu uzskatāmi parādīt kā 1944.gada nogalē latviešu leģionāru bataljons leitnanta Rubeņa vadībā izcīnīja kauju ar vācu SS un SD karaspēku ,kurā krita pats Salaspils nometnes šefs Kurts Krauze.Tā būtu paraugstunda vēstures skaidrošanā aurojošiem ,, antifašistiem,,

 10. KRIEVNACISMS ŅE PROIĢJOT !

 11. šis lēmums galīgi nedeŗ Atbildēt

  Valdībai būtu jāpasaka kurām amatpersonām ir liegts iet uz kuriem pasākumiem. Vai, piemēram, Prezidents vai Rīgas mērs drīkst iet uz pasākumiem pie Okupācijas pieminekļa? Pieņemt lēmumu TIKAI par ministriem un par kritušo leģionāru piemiņas aktu ir GALĪGI NEPIEŅEMAMI.
  Tas ir arī nepieņemami, ka gļēvais Kozlovskis atļauj diversantiem un provokatoriem traucēt piemiņas aktu.

  • Atbilde komentatoram no 12.03.2014 . plkst. 02 :24.
   Likumu nepildisana pret teroristiskam,no “tuvejam arzemem” vaditam organizacijam,un personam,
   no Latvijas Valsts valdibas,un Valsts Drosibas institucijam,ir janoverte ka noziedzinieku,vai nozieguma
   atbalstisana.Valsts nodeviba.

 12. tev kolorado vabole vieta mēslainē!!!!

 13. Gimene ir Tavas saknes, kas dod Tev iespeju godinat tevu un vectevu paveikto. Tapec jau mes balsojam par Ciliniski. Paldies ka ir tadi cilveki, kas parstav mus.

 14. Kas notiek vecās straujumas galviņā? Viņa neatškir fašistus no nacistiem! Laikam ar mazbērniem nekad nav bijusi Itālijā un par fašistu Musolīni neko nav dzirdējusi.

 15. Pasaule alkst, velas un grib dzirdet patiesibu par Latvijas Republikas, ari to latviesu pilsonu likteniem Otra Pasaules Kara laika … tikai ne musu valsts atbildigie velas cinities par savam tiesibam — un soreiz ‘fasisma traktetaja’ specifiski,

  … Sie nekompetentie ielikteni tiesam nav spejigi vai NEVELAS SKAIDRI UN GAISI PATEIKT PATIESIBAS UN TAISNIBAS IZTRUKUMU — VAI NU ATKLATI PUBLIKA, VAI TIESAJOTIES – IESUDZOT MUSU IENAIDNIEKUS PAR MELIEM UN VESTURES SAGROZIJUMIEM UN VILTOJUMIEM VINU MASVEIDIGAJA PROPOGANDA PRET LATVIJU UN LATVIESIEM —- HAGAS INTERNACIONALAJA TIESA —

  … PATIESIBA UN TAISNIBA IR MUSU PUSE PAR NAIDA KURINASANU UN KARA UN OKUPACIJAS NOZIEGUMU NOLIEGSANU u.t.t.

Draugiem Facebook Twitter Google+