×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.0°C
Alberts, Madis
Pirmdiena, 18. jūnijs, 2018
12. jūlijs, 2013
Drukāt

Valdības pārstāvji un tirgotāji paraksta memorandu “Godīgs eiro ieviesējs”

Dainis BušmanisDainis Bušmanis

Valdības pārstāvji un tirgotāji piektdien svinīgi parakstīja memorandu “Godīgs eiro ieviesējs”,  lai veicinātu godprātīgu un caurskatāmu eiro ieviešanu Latvijā.

Memoranda parakstīšanā premjers Valdis Dombrovskis sacīja, ka iniciatīvas mērķis ir kliedēt iedzīvotāju bažas par cenu pieaugumu pēc eiro ieviešanas, jo līdz ar memoranda parakstīšanu uzņēmēji un organizācijas apņemas pāreju uz eiro realizēt godprātīgi, cenas pārveidot atbilstoši oficiālajam kursam un neizmantot pāreju uz eiro, lai mēģinātu kaut kādā veidā ar cenām manipulēt.

“Es domāju, kas tas ir svarīgi no valsts viedokļa, lai iedzīvotāji justos droši par pāreju uz eiro, un tas ir svarīgi arī no konkrēto uzņēmēju viedokļa, ka iedzīvotāji zinātu, ka šie konkrētie uzņēmumi ir godīgi eiro ieviesēji un nekādas manipulācijas ar cenām līdz ar pāreju uz eiro neveiks,” sacīja Dombrovskis.

Arī Finanšu ministrs Andris Vilks atzina, ka iniciatīva “Godīgs eiro ieviesējs” Latvijai ir svarīga, lai parādītu, ka valsts ir adekvāti sagatavojusies pārejai uz eiro, kā arī apliecinātu, ka pāreja uz eiro notiek godprātīgi.

Savukārt ekonomikas ministrs Daniels Pavļuts uzsvēra uzņēmēju lomu eiro ieviešanas procesā. “Daudzi uzņēmumi ir sākuši gatavoties eiro ieviešanai savlaicīgi, bet nupat ir pēdējais brīdis iesaistīties pilnīgi visiem. Uzņēmēju loma sekmīgā eiro ieviešanas procesā ir ļoti būtiska, lai sagatavotos eiro ieviešanai un skaidrotu pārmaiņas saviem darbiniekiem, klientiem un partneriem,” sacīja Pavļuts.

Viņš norādīja, ka laicīga gatavošanās palīdzēs nodrošināt to, ka pāreja uz eiro notiek visiem ērtā, saprotamā un godīgā veidā. Līdz ar to visi komersanti tiek aicināti pievienoties uzņēmēju organizāciju iniciatīvai “Godīgs eiro ieviesējs” un ievērot godīgas uzņēmējdarbības principus.

Iniciatīvas “Godīgs eiro ieviesējs” memorandu valdības vārdā parakstīja Ministru prezidents, ekonomikas ministrs un finanšu ministrs. Savukārt, no uzņēmēju puses to parakstīja Latvijas Darba devēju konfederācijas, Latvijas Degvielas tirgotāju asociācijas, Latvijas Lauksaimniecības kooperatīvu asociācijas, Latvijas Līzingu devēju asociācijas, Latvijas Pārtikas tirgotāju asociācijas, Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kameras, kā arī Latvijas Tirgotāju asociācijas pārstāvji, apliecinot savu biedru atbalstu godprātīgas uzņēmējdarbības principiem. Tāpat memorandam piektdien pievienojās arī vairāk nekā 40 dažādu sfēru uzņēmēji, apņemoties īstenot godprātīgas uzņēmējdarbības praksi eiro ieviešanas laikā un būt par palīgiem iedzīvotājiem aprast ar jauno valūtu.

Uzņēmēju iniciatīvas “Godīgs eiro ieviesējs” mērķis ir veicināt godprātīgu un caurskatāmu eiro ieviešanu Latvijā, kas aicina uzņēmējus un individuālā darba veicējus veikt pareizu un precīzu cenu pārrēķinu un norādīšanu pirms un pēc eiro ieviešanas Latvijā.  Uzņēmēju pievienošanās memorandam ir brīvprātīga un ar pievienošanās brīdi uzņēmējs saviem klientiem un sadarbības partneriem apliecina godprātīgu un atbildīgu uzņēmējdarbības praksi un šī memoranda pamatprincipu ievērošanu uzņēma ikdienas darbā.

Iniciatīvas autori norāda, ka “Godīgs eiro ieviesējs” vienotais logo, ko izmantos uzņēmumi, kas būs pievienojušies memorandam, būs būtisks reputācijas vadības instruments uzņēmējiem un dos iespēju patērētājiem viegli orientēties godīgo eiro ieviesēju vidū. Iniciatīvas ietvaros tiek plānots, ka zīmes “Godīgs eiro ieviesējs” lietošana tiks nodrošināta vismaz 30 tūkstošos tirdzniecības un pakalpojumu sniegšanas vietās un uzņēmumu interneta vietnēs.

No nākamās nedēļas visi interesenti, kas gatavi ievērot memoranda principus, tam varēs pievienoties elektroniskā formātā mājaslapā   www.goodigseiroieviesejs.lv   .Iniciatīvas “Godīs eiro ieviesējs” īstenošanu koordinēs Ekonomikas ministrijas konkursu ceļā izraudītais iniciatīvas organizators – sabiedrisko attiecību un komunikācijas vadība konsultāciju uzņēmums “Lead. Koporatīvā komunikācija”.

{gallery id=”1913″}

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+