×
Mobilā versija
+9.2°C
Visvaldis, Nameda, Ritvaldis
Otrdiena, 24. aprīlis, 2018
28. jūlijs, 2012
Drukāt

Valdības sēdes šogad kļuvušas īsākas

Foto-LETAFoto-LETA

Pagājušajā gadā vidējais valdības sēžu garums bija 223 minūtes jeb trīs stundas un 43 minūtes, bet šā gada pirmajos mēnešos ministri ar izskatāmo jautājumu vērtēšanu tikuši galā vidēji 190 minūtēs jeb trīs stundās un 10 minūtēs, aģentūru LETA informēja Ministru kabineta preses sekretāre Zanda Šadre.

Visgarākās valdības sēdes pagājušajā gadā bija novembrī, kad ministri izskatīja jautājumus vidēji 355 minūšu jeb gandrīz sešu stundu garumā, garākā sēde bija 29.novembrī – 490 minūtes jeb vairāk nekā astoņas stundas.

Pagājušā gada novembris un decembris ministriem bija “viskarstākais” darba laiks, kad tika izskatīti ar valsts budžeta likumprojektu saistīti jautājumi, budžeta konsolidācijas pasākumi 2012.-2014.gadam, kā arī, kad ministri vienojās par veicamajiem darbiem, lai noslēgtu starptautiskā aizdevuma programmu. Diskusijas līdz vēlam vakaram ieilga arī pagājušajā vasarā, kad gandrīz katru otrdienu ministri diskutēja par nacionālo aviokompāniju “airBaltic” un tās finanšu problēmām.

Savukārt nedaudz senākā pagātnē visgarākās diskusijas valdībā bijušas par bankas “Parex” pārņemšanu, kā arī līdz pat divpadsmitiem naktī par valsts budžetu.

Kā skaidroja Šadre, visilgāk ministri strādā tajās valdības sēdes, kur nepieciešams rast risinājumu sarežģītās situācijās, ir jāuzklausa daudz pieaicināto pārstāvju no pārvaldes institūcijām un dažādām organizācijām, kā arī jāizstrādā un jāvienojas par apjomīgiem dokumentiem.

Ne vienmēr ministri jautājumus izskata tik ilgi – dažkārt valdības sēdes ilgst tikai dažas minūtes. Piemēram, pērn 25.oktobrī notika svinīgā Ministru kabineta sēde pēc Valda Dombrovska (V) jaunās valdības apstiprināšanas Saeimā, kurā piedalījās arī Valsts prezidents Andris Bērziņš. Atbilstoši tradīcijai, svinīgajā sēdē Valsts prezidents un Ministru prezidents sniedza svinīgas uzrunas un notika kopīga fotografēšanās. Svinīgā sēde ilga 15 minūtes.

Šogad īsākā valdības sēde bija 24.jūlijā, kas ilga vien 19 minūtes. Valdības sēdes atklātā daļa bija aptuveni 12 minūtes gara.

Lielākā daļa sēdē izskatāmo jautājumu vēl pirms Ministru kabineta sēdes ir saskaņoti starp atbildīgajām ministrijām un Valsts kanceleju. Saskaņotos jautājumus parasti izskata sēdes pirmajā daļā. Līdz ar to valdības sēdes kopumā ir kļuvušas īsākas.

2011.gadā kopumā notika 77 valdības sēdes – 52 kārtējās sēdes, 25 ārkārtas sēdes. 2012. gadā līdz šim notikusi 41 valdības sēde – 29 iknedēļas, 12 ārkārtas sēdes. Kārtējā valdības sēde notiek otrdienās plkst.12.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+