Latvijā
Politika

Valdību uzmanīs, lai runas par OIK atcelšanu nebūtu “tukša runāšana”11


Saeimas deputāts Ivars Zariņš.
Saeimas deputāts Ivars Zariņš.
Foto – LETA/Evija Trifanova

Partijas “Saskaņa” deputāti šo ceturtdien, 12.aprīlī, Saeimā rosinās pieņemt lēmumprojektu, lai neļautu valdībai atkāpties no solījuma atcelt elektroenerģijas obligāto iepirkuma komponenti(OIK).

Lai novērstu OIK negatīvo ietekmi uz Latvijas elektroenerģijas galalietotājiem, lēmumprojektā paredzēts uzdot Ministru kabinetam līdz šī gada 1. augustam iesniegt Saeimā konkrētus priekšlikumus OIK atcelšanai, OIK negatīvās ietekmes novēršanai kā arī normatīvo regulējumu enerģijas ražošanas no atjaunojamajiem energoresursiem attīstīšanai ar konkrētu pasākumu plānu un laika grafiku.

“Diemžēl līdzšinējā pieredze rāda, ka valdošā koalīcija gatava sasolīt sazin ko, bet, kad nonāk līdz darīšanai, tad izrādās, ka tā bijusi tikai tukša runāšana. Šāds lēmumprojekts neļaus valdībai atkāpties no saviem solījumiem,” skaidroja dokumenta autors Ivars Zariņš (“Saskaņa”). Tādēļ lēmumprojektā paredzēts ka valdībai ik mēnesi rakstveidā jāinformē Saeima par veiktajiem pasākumiem, sasniegtajiem rezultātiem un tālākajām plānotajām darbībām saistībā šiem uzdevumiem.

Saistītie raksti

Valdošās koalīcijas partijas šonedēļ vienojās veidot augsta līmeņa darba grupu, kurai līdz 1.augustam būtu jāizstrādā rīcības plāns OIK atcelšanai.Ministru prezidents Māris Kučisnkis (ZZS) pirmdien pēc koalīcijas sanāksmes informēja, ka valdība par šādas darba grupas izveidi varētu lemt jaunnedēļ. Valdības vadītājs uzsvēra, ka valdība arī līdz šim ir veikusi darbus OIK sistēmai pilnveidošanai, tomēr tagad ir precizējusi savu pozīciju un gatava spert “ļoti radikālus soļus”.

Pēc publiski izskanējušās informācijas par atsevišķu koģenerācijas elektrostaciju neatbilstību Ministru kabineta noteikumu prasībām Ekonomikas ministrija (EM), līdztekus normatīvās bāzes pilnveidošanai, veic auditu sēriju, lai analizētu un vērtētu visu iesaistīto iestāžu un uzņēmēju rīcību un pieņemto lēmumu leģitimitāti.

LA.lv