×
Mobilā versija
Brīdinājums +13.8°C
Jānis
Svētdiena, 24. jūnijs, 2018
4. oktobris, 2017
Drukāt

Valdis Dombrovskis neizslēdz iespēju atgriezties premjera krēslā (43)

Foto - Karīna MiezājaFoto - Karīna Miezāja

Nesen intervijā “Latvijas Avīzē” bijušais ekonomikas ministrs Valda Dombrovska vadītajā valdībā Daniels Pavļuts, kurš tagad ir “Kustības Par” līderis, secina, ka pēc Dombrovska atkāpšanās daudz kas tiekot sabojāts, nobremzēts, aizmirsts… Kopš tā laika viņu nepametot sajūta, ka Latvija slīgst politiskajā stagnācijā.

“Saukt mūs par “Vienotības” “rezerves lidlauku”….nu tā ir tāda tumsonība.” Saruna ar Danielu Pavļutu

Šonedēļ redakcijā viesojās Eiropas Komisijas viceprezidents eiro un sociālā dialoga, kā arī finanšu stabilitātes, finanšu pakalpojumu un kapitāla tirgu savienību jautājumos.

Ja pieņemam, ka Pavļutam kaut kādā mērā varētu būt taisnība, vai jūs nāktu atkal vadīt valdību, ja tiktu aicināts?

V. Dombrovskis: “Patlaban man nav konkrēta plāna šajā virzienā, bet nekad neesmu šādu iespēju izslēdzis, domājot par nākotni. Paldies Pavļuta kungam par pozitīvo vērtējumu, bet valsts attīstība tomēr turpinās. Laimdotas Straujumas laikā sekmīgi tika novadīta Latvijas prezidentūra, Māra Kučinska valdība pabeidza iestāšanās procesu OECD. Ekonomiskā izaugsme ir pietiekami stabila. Tiesa, pastāv arī problēmas, kuras ļoti skaidri izgaismo “oligarhu sarunas”, ir jautājumi, pie kuriem jāturpina strādāt– gan pie strukturālajām reformām konkurētspējas nostiprināšanai, gan kopumā pie valsts pārvaldības institūciju stiprināšanas.”

No “oligarhu sarunām” uzzinām, ka neesat traucējis, kad valdība lēma par zemes piešķiršanu Šleseram kāpu zonā Jūrmalā. Zemkopības ministrs Dūklavs stāstījis, ka Ministru prezidents Dombrovskis atteicies šo jautājumu pats virzīt, bet piekritis, ka Dūklavs to izdara, kamēr pats premjers būs ārzemju vizītē. Ar Dombrovski viss esot bijis nokārtots.

Šis jautājums tiešām tika vairākkārt virzīts no Zemkopības ministrijas puses, un vairākkārt es to ņēmu ārā no valdības sēdes darbakārtības. Ministrija gan norādīja, ka ar visām nepieciešamajām institūcijām tas esot saskaņots, tāpēc to nevarot politiski bloķēt un to jādod izlemt Ministru kabinetam. Toreiz nepārprotami pateicu, ka es šo jautājumu neatbalstu, tomēr kaut kādā brīdī tas bija jānodod lemšanai valdībā.

Kādu jūs redzat Latviju pēc 2020. gada? Vai mums būs jācīnās tikai pašu spēkiem, vai turpināsies vērā ņemama finansiālā palīdzība no ES fondiem?

Fondu nauda būs arī pēc 2020. gada, taču svarīgs būs naudas apjoms. Latvijas valdībai ir pamatīgi jāstrādā, lai aizstāvētu ES savas intereses un pozīciju.

Problēma par naudas apjomu ir saistīta ar Lielbritānijas izstāšanos no ES. Kopīgajā budžetā paliek robs, jo Lielbritānija ir viena no lielākajām maksātājvalstīm – tās maksājums veido ap 10 – 13% no ES budžeta. Lielbritānijas iemaksātā finansējuma daļa vairs nebūs pieejama pēc 2020. gada. Vēl nav skaidrs, kādā veidā šis iztrūkums tiks kompensēts.

Vai, ieņemot tik augstu amatu, jums vairs ir svarīga partijiskā piederība? Vai ticat “Vienotības” atdzimšanai?

Kaut gan jau vairākus gadus neesmu “Vienotības” valdes loceklis, tomēr aktīvi sekoju līdzi norisēm partijā un piedalos partijas dzīvē. Līdz ar partijas vadības maiņu un jauno spēcīgo valdes sastāvu pastāv iespēja pozitīvām pārmaiņām. Tiesa, tas prasīs pamatīgu darbu politiskā piedāvājuma sagatavošanā un nodrošināšanā, lai atgūtu vēlētāju uzticību, un tas nebūs viegli.

Joprojām esmu “Vienotības” biedrs un no partijas negrasos izstāties.

Pilnu interviju ar Valdi Dombrovski lasiet šodienas “Latvijas Avīzes” numurā.

 

Pievienot komentāru

Komentāri (43)

 1. Mickey Mouse>Anonymous Atbildēt

  Tādu pat kā “Dienā”?

 2. Teikšu vienkārši.Aptaisīs kuli ar visu krēslu.

 3. Dombrovskis valsti izvilka no bedres, kur to bija iegrūduši 3A.
  Diemžēl lumpeņiem smadzenes kā vistām, kas to nesaprot/aizmirsuši.

  • Pēc tādiem “izvilcējiem” tribunāla bendes cirvis raud.

  • Teikšu vienkārši.Aptaisīs kuli ar visu krēslu……

  • Nu ,viņš ir lielisks pakalpiņš Briselei.Tādu liekuli būtu kaut kur grūti piemeklēt.briseles vergs ,bet ja būs vajadzīgs slaucīs arī pēcpusi moskaļiem.

   • Kāds tur labums Briselei, ja Eiropu piesārņo krievi, ja Latvija tiek padarīta par Gazprom ķīlnieci, ja Zaharjins kopā ar premjeru izvazā LM aktīvus, ja premjers izrēķinās ar normāliem ministriem un koķetē ar pēdējiem kropļiem, ja simtiem miljonu vērtie valsts īpašumi par brīvu vai sviestmaizes cenu tiek atdoti čekas firmām utt. utj. Tā kropļa rīcības saknes meklējamas Austrumos no Latvijas.

 4. Pretīgais kangars

 5. Būs atkal “veiksmes stāsts”.

 6. Ar savām TUĀm, Dombrovskis iegrūda Latvijai dunci mugurā.

 7. valsts attīstība tomēr turpinās. Laimdotas Straujumas laikā sekmīgi tika novadīta Latvijas prezidentūra, Māra Kučinska valdība pabeidza iestāšanās procesu OECD. Ekonomiskā izaugsme ir pietiekami stabila.

  Tas ir vāks. Visu to, ko ir izdarījis eirokrāts ir izpatikšana un izdabāšana vecai Eiropai un svensonu banku lobijam, kas gala rezultātā novedīs pie vēl straujākas pamatiedzīvotāju aizplūšanas no Latvijas, un vēl lielākai banku patvaļai Latvijā glābjot savas alkatīgās spekulatīvās meitas uz mūsu tautas rēķina. Tas nav veiksmes, bet Latvijas lielākās neveiksmes autors.

 8. Nedod Dievs tādu postu Latvijai! Otru “veiksmes stāstu” tā vairs neizturēs! Vai tiešām šim kangaram vairs neapmierina bris elles celles, ja jālien atkal spīdzināt latvijas iedzīvotājus?

 9. To krēslu,ko viņš nevar aizmirst,lai taču viņš ved uz Briseli un tajā sēž!

 10. Jātiesā arī bijušos komunistus lembergu un miljončiku Atbildēt

  Neizslēdzu iespēju, ka Dombrovskis tiks tiesāts par pret tautu un valsti vērstajiem noziegumiem.

 11. Dombrovskis atgriezīsies Latvijā ,kurināt naidu?

 12. Smieklīgi, šis taču ir noticējis pats saviem meliem un iedomājas sevi par “veiksmesstāstnieku” pavisam nopietni!

  • Veiksmes stāsts bija pavisam īsts. Kā savādāk lai nosauc savas alkatības un stulbuma sekas, vairāk kā miljonu liela parāda uzkraušanu uz sabiedrības pleciem?

 13. To ,ko tas Briseles lācītis savārīja savos ministrēšanas laikos ,mēs strebjam ārā jau 10 gadus un darīsim to vēl vismaz tikpat ilgi! Ja viņam gribas izpausties ,tad lai dodas ministrēt uz “krīzes skarto”Grieķiju. Tur viņu karstasinīgie grieķi par viņa idejām ātrii vien noģērēs un to Briseles lāča ādu pakārs pie sienas vispārējai apskatei!
  Nav viņam te Latvijā ko darīt! ja nu vienīgi aiz restēm pasēdēt!

 14. Tak briselistiem likās , ka šamais ir ideju pilns utt.. Izrādījās prasts tak točno tovarišč načaļņik. Bez pavēles nav spējīgs ko nebūt paveikt. Tāpēc sūtīs atpakaļ.

 15. Šito akurāto ārzemju naudasmaisu pakalpiņu gan nē.

 16. būtu jau labi, izmirstam no ēnu ekonomikas un nekauņu tripera

 17. Lai Dievs pasargā ! Atbildēt

  Ar šo viltīgo cilvēku pie stūres, uz latvisku Latviju mums nebūs vairs ko cerēt.

 18. Latvijas glābējs! Atbildēt

  Gaidam ar nepacietību! Kad beidzot iznāks nākamā grāmata?

 19. Komentētājiem izkskatās ir tik ļoti mazs vārdu krājums, ka “labāk” izteikties nav varējuši. Vajadzētu ieviest autorizēto komentēšanu, lai pārējie redz, kas mums te par gudriniekiem 😀

 20. Kur V.Dombrovskis, tur “veiksmes stāsts”. Ja Brisele vēlēsies savu ierēdni iecelt par premjeru, tad arī notiks. Kad drukā un/vai dala naudu, tas arī noteiks spēles noteikumus. Starp citu, krīžu cikliskuma periodus arī neviens atcēlis. Gatavojaties, pilsonīši, gatavojaties!
  I’be back…

 21. Un pēc tam mums tikai triperis vēl pietrūks

 22. Tas ko izdarīja valdis savas valdīšanas laikā … sliktāk tikai ja staļins atkal būtu…

 23. dombrovskin…tu labak…parorganize. tos..3;.krievparlamentariesus..lai tie..lielo NAUDU sanemdami..LATVIJAS LABA STRADATU..te jau viss ir nozagts ..ko TU te darisi

 24. kas viņu aicinās, kas viņu laidīs? mirusī vienotiba? vai tās pabiras kas cenšas jaunas partijas izveidot? gan lācitis gan vienotiba jau ir vēsture

 25. Briseles nogurdinātie Atbildēt

  Ej vien, Valdiņ, tālāk uz rietumiem vai pats zini kur! Un plikpauraino Daņilu paķer ceļabiedros – no viņa tikpat labuma nekāda …

 26. Latvijas kremlisti no sirds Atbildēt

  nīst Dombrovski jo vińš velk Latviju prom no lāča nagiem.

 27. par šo "glābēju" Atbildēt

  ko(?), vai neoliberālisma flagmanis – starptautiskais valūtas fonds – atkal aicina savā gultā lācīti? :))))

 28. tu esi viens pretigs kroplis

 29. Visi E.S. darboņi nākotnē jākremē Briseles Kremļa sienā. E.S. zaslužennnajiem pensionāriem ir saistības darboties E.S. interesēs pēc tam. Par to runā arī citas valstis.

 30. Dažiem indivīdiem ir problēmas ar godaprātu un morāli. Šim īpaši…

 31. Sievas biznesam neveicas,tad jau jāatgriežas sakārtot.

  • Jā un tāpēc valsts Hipotēku banku nolaida par burbuli – paldies par atbalstu sievas ”biznesam” uz valsts rēķina…

 32. Dažiem indivīdiem morāle ir svešs jēdziens. Šim arī…

 33. paprieksu japaprasa Latvijas tautai vai ta veletos!!!domajams ka NE!

Draugiem Facebook Twitter Google+