×
Mobilā versija
+5.7°C
Tāle, Raimonda, Raina, Klementīne
Piektdiena, 27. aprīlis, 2018
26. maijs, 2014
Drukāt

Dombrovskis vēlētos komisāra amatu ekonomikas vai finanšu jomās (11)

Foto: LETAFoto: LETA

Eiropas Parlamenta (EP) vēlēšanās Latvijā uzvarējušās “Vienotības” saraksta līderis Valdis Dombrovskis labprāt kļūtu par Latvijas pārstāvi Eiropas Komisijā (EK) un vēlētos iegūt komisāra amatu ekonomikas vai finanšu jomās.

Dombrovskis intervijā Latvijas Radio atzina, ka pēc EP vēlēšanām ir sākušās konsultācijas par EK sastāvu, kas tikai tagad aktivizēšoties, piemēram, tuvākajā Eiropadomes un Eiropas Savienības (ES) vispārējo lietu sanāksmēs.

Politiķis neredz pamatu, lai tiktu mainīts Eiropas Tautas partiju grupas nominētais kandidāts EK vadītāja amatam Žans Klods Junkers, tāpēc viņš neredz pamatu arī spriest, vai Junkera vietā varētu nākt kāds kompromisa kandidāts un vai šis amats varētu tikt piedāvāts pašam Dombrovskim.

Arī premjerministre Laimdota Straujuma (V) šorīt telekanālā LNT apliecināja, ka joprojām ir noskaņota virzīt Dombrovski darbam EK, cerot, ka viņš iegūs posteni minētajās ekonomikas vai finanšu sfērās. Straujuma šodien piedāvās šo lēmumu koalīcijai, atgādinot, ka komisāra amata pretendentu piedāvāšana ir premjera kompetence.

Dombrovskis neuzskata, ka līdz ar EP vēlēšanām “Vienotība” būtu zaudējusi daudz spēcīgus līderus, kas liegs partijai sasniegt labus rezultātus Saeimas vēlēšanās. Dombrovskis domā, ka EP vēlēšanas var kalpot kā labs atspēriens nākamajās Saeimās vēlēšanās, turklāt tās esot apliecinājušas “Vienotību” kā spēcīgāko partiju Latvijā un pierādījušas, ka pareizs ir partijas “kurss uz labējo partiju konsolidāciju”.

Straujuma, vaicāta, vai viņa būs “Vienotības” premjera amata kandidāts rudenī gaidāmajās Saeimas vēlēšanās, apgalvoja, ka par to vēl esot pāragri spriest, jo jautājums neesot skatīts ne partijas valdē, ne domē, bet ja abas institūcijas nolemšot viņu virzīt, tad “laikam būs jāpiekrīt”.

Nākamais EP deputāts atzina, ka lielā vēlētāju uzticība “Vienotības” politiķiem tagad būs jāattaisno ar ļoti efektīvu darbu EP. Viņš ar gandarījumu atzīmēja, ka jaunajā EP sasaukumā no Latvijas būs par vienu promaskavisko deputātu mazāk, tomēr par šo vietu ieņēmušās Ivetas Grigules nākotnes darbību Dombrovskis neņēmās spriest, lai arī novērojis, ka Latvijā viņa bijusi izteikti eiroskeptiska.

Dombrovskis kā būtiska aizvadīto EP vēlēšanu problēma bija zemā vēlētāju aktivitāte, kas būtu jāizvērtē un jāmēģina koriģēt. Iemesli šai tendencei esot divi – iedzīvotāji joprojām nesaskata tiešu saiti starp savu dzīvi un EP, tāpēc vairāk jāskaidro, kā Eiropas institūciju lēmumi ietekmē Latviju.

Otrs iemesls ir neelastīgā vēlēšanu sistēma, kas, pēc Dombrovska domām, būtu vai nu “jāatsvabina” no piesaistes konkrētiem iecirkņiem, vai arī jādod iespēju daudz elastīgāk mainīt iecirkņus. Politiķis atzīmēja, ka zema aktivitāte ir raksturīga EP vēlēšanās visā Eiropas Savienībā.

Straujuma stāstīja, ka aizvadītājās EP vēlēšanās pārsteigums bija ne viens zemā vēlētāju aktivitāte, bet arī “Saskaņas” salīdzinoši vājais rezultāts, uz kuru ietekme varētu būt Tatjanas Ždanokas sekmēm vēlēšanās. Lūgta vērtēt, cik profesionāli būs nākamie EP deputāti no Latvijas, Straujuma pauda viedokli, ka “Vienotības” cilvēki un Zīle esot augstākās raudzes profesionāļi, arī Ždanokai aiz muguras ir pieredze vairākos EP sasaukumos, tikmēr Iveta Grigule, acīmredzot, mācīsies un meklēs savu nišu, kam, pēc Straujumas domām, vajadzētu būt lauksaimniecībā, un tas pats attiecoties uz Mamikinu.

Kā ziņots, EP vēlēšanās Latvijā par “Vienotību” nobalsojuši 46,19% vēlētāju, nacionālo apvienību VL!-TB/LNNK – 14,25%, par “Saskaņu” – 13,04%, par Zaļo un zemnieku savienību (ZZS) – 8,26%, par Latvijas Krievu savienību (LKS) – 6,38%. Savukārt par eiroparlamnetārieša Aleksandra Mirska pārstāvēto “Alternative” nobalsojuši 3,73% pilsoņu, “Latvijas Reģionu apvienību” atbalstīja 2,49%, partiju “Latvijas attīstībai” – 2,12%, bet par Latvijas Sociālistisko partiju nobalsoja 1,54% vēlētāju.

Līdz ar to “Vienotība” ieguvusi četrus mandātus no astoņiem, savukārt pa vienam mandātam ticis četriem politiskajiem spēkiem – VL-TB/LNNK, partijai “Saskaņa”, ZZS un Tatjanas Ždanokas “Latvijas Krievu savienībai”. “Vienotību” EP pārstāvēs Dombrovskis, Sandra Kalniete, Artis Pabriks un Krišjānis Kariņš, “Saskaņu” – Andrejs Mamikins, ZZS – Iveta Grigule, bet LKS – Tatjana Ždanoka.

EP vēlēšanās Latvijā piedalījās tikai 30% vēlētāju.

Pievienot komentāru

Komentāri (11)

 1. Jau pirmskara Latvijā,Grāmatu apgādniecībā A.Gulbis izdotajā (1927.-1941.) Latviešu konversācijas vārdnīcā par nodokļiem bija teikts:”Ienākumu,kas nepārsniedz dzīves uzturēšanai nepieciešamo normu,nevar uzskatīt par aplikšanas objektu”. Kāpēc pirms 23 gadiem atjaunotajā Latvijā,Eiropas Savienības un eirozonas dalībvalstī,ar Eiropas Savienībā visstraujāk attīstošos ekonomiku-varam joprojām uzskatīt par aplikšanas objektu ienākumu,kas ir pat vairākkārt zemāks par iztikas minimumu? Kapēc Dombrovska kungs? Vai nav pienācis laiks atbildēt arī uz šo jautājumu?Mws negribam būt “Eiropas kodola”bomži!

 2. “…jo straujāks ir iedzīvotāju ienākuma nodokļa likmes samazinājums,jo mazākas paliek iespējas celt ar nodokli neapliekamo ienākumu slieksni.Faktiski katrs samazinātais ienākuma nodokļa likmes procenta punkts nozīmē lielāku pēcnodokļu ienākumu pieaugumu tiem,kam tie jau tā ir lieli,nevis tiem,kam tie ir zemi,atzīst R.Zīle.Skat.”Pēc Jāņiem iedzīvotāji būs nomaksājuši nodokļus un sāks pelnīt sev”,Domā!,11.05.2012,15:00 Turpināsim?

 3. Starptautiskā valūtas fonda (SVF) galvenie ekonomisti Olivjē Blanšārs un Deniels Leiss ir atzinuši savas pieļautās kļūdas,prognozējot taupības ietekmi uz Eiropas ekonomikām.Skat.”SVF ekonomisti atzīst kļūdas taupības politikā”,LETA,2013.gada 7.janvāris.
  Kad savu kļūdīšanos atzīs Valdis Dombrovskis,kurš savu taupības politiku balstīja uz šiem kļūdainajiem SVF aprēķiniem? Pateicoties šai taupībai,kā norāda ANO neatkarīgais eksperts Sefas Luminas,”Latvija ir atguvusi zināmu ekonomisku stabilitāti,bet tas noticis uz iedzīvotāju rēķina un ir radījis neparedzētas sociālās sekas,ar kurām valdībai šobrīd ir pienākums tikt galā…”,Skat.”ANO:bagātības sadalījums Latvijā ir starp vismazāk vienlīdzīgajiem ES valstu vidū,LETA,18.maijs 2012. Vai tas nebūtu arī Valda Dombrovska pienākums?Nevis pamest visu pusratā?

 4. Sasniegts ir daudz! Atbildēt

  “Latvijā,salīdzinājumā ar citām ES dalībvalstīm ir otrs augstākais materiālās nenodrošinātības un dziļas materiālās nenodrošinātības rādītājs,kas norāda uz lielu iedzīvotāju īpatsvaru,kuri nespēj norēķināties par komunālajiem maksājumiem,uzturēt siltu mājokli un ēst pilnvērtīgu pārtiku,nerunājot par iespējām segt neparedzētus izdevumus un reizi gadā vienu nedēļu atpūsties ārpus mājas.”
  Informatīvais ziņojums. Priekšlikumi sociālās drošības sistēmas pilnveidošanai.Labklājības ministrija.2013.

 5. Dombrovski par emigrācijas komisāru!

  • “suņi rej, bet karavāna iet tālāk” – un tā iet uz ekonomiski un militāri vienotu,
   bet nacionāli neatkarīgu valstu savienību…!

 6. Ir taču nopelnījis par euro ieviešanu kādu naudīgu krēslu – atzinību no Briseles kungiem.

 7. CErams, ka Eiroparlamentārieši, zin ka Dombrovskis ir pašpasludināts ekonomikas eksperts.

  • Viņi zina gan, ka ir pietiekami labs eksperts. Paši viņu par tādu pasludinājuši 🙂 Bet pret kašķi arī ir zāles – ieteicams ārstēties!

   • Kurš tad viņu par tādu ir paludinājis? Vārds KONSOLIDĀCIJA ekonomikā vairāk saistās ar apvieošanu, lai būtu izdevīgāk, nevis samazināšanu. Dombrovska kungam ekonomika ir matemātika, bet tā tas tomēr nav.

Draugiem Facebook Twitter Google+