×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.3°C
Ernestīne, Ingmārs, Akvelīna
Pirmdiena, 21. maijs, 2018
14. janvāris, 2016
Drukāt

Valdis Kalnozols: Mūs iznīcinās nauda, nevis islāms (67)

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Tautieši, Jūs bažījaties, ka islāmticīgie bēgļi, šeit ierodoties, varētu ieviest savu kultūru un vērtības? Manuprāt, latviešu kultūru un vērtības iznīcinās nevis islāms, bet mēs paši ātri izšķīdīsim šajā svešajā un ļoti spēcīgajā kultūrā. Tādēļ, ka Latvijā sabiedrības vērtības ir degradējušās, un neapstrīdama ir tikai viena vērtība – nauda.

Padomju varas gados latviešu tautai mērķtiecīgi tika propagandētas padomiskās vērtības, kuras joprojām ir pamatīgi “iesēdušās” mūsu apziņā. Pārņemot Rietumu valstu modi, latviešiem īsā laikā par galveno un faktiski vienīgo vērtību ir kļuvusi nauda. Sabiedrībā cilvēku vērtē pēc tā, cik daudz viņam ir naudas.
Mēs redzam ik uz soļa, ka nauda Latvijā izkonkurē visu – ģimeniskās, sabiedriskās un cilvēciskās vērtības, kā arī likumus.

Nauda ir piespiedusi simtiem tūkstošu tautiešu doties prom no dzimtenes Latvijas.

Nauda aprij cilvēku savstarpējās attiecības, degradē vīrieša un sievietes lomu ģimenē un sabiedrībā. Modernajā pasaulē vīrietis ir cienīgs būt ģimenes galva, ja nes mājās naudu, vēlams ļoti daudz naudas. Vīrietis kā lielisks vīrs, gādīgs tēvs, labs saimnieks mājās netiek vērtēts.

Vēl nožēlojamāk ir tas, ka nauda ir degradējusi arī sievietes vērtību. Sieviete, kas veido karjeru, brauc ar dārgu automašīnu un pati spēj sevi nodrošināt, sabiedrības acīs ir daudz cienījamāka nekā laba māte un gādīga sieva, kura ir izaudzinājusi tautai krietnus, cienījamus cilvēkus un atbalstījusi savu vīru. Šādu sievieti sabiedrībā drīzāk uztver ar līdzjūtību, uzskatot, ka viņa pilda mātes un sievas misiju.

Dzīvē bieži var novērot, ka veiksmīgam vīrietim gandrīz vienmēr līdzās ir dzīvesgudra un atbalstoša sieviete. Jo tā ir zināma patiesība – lai vīrietis dzīvē sasniegtu panākumus, ļoti svarīgs ir stipras ģimenes atbalsts. Tiesa, sieviete, kas ziedojas, lai atbalstītu vīrieti, sabiedrības acīs nav īpašas ievērības cienīga.

Savukārt vērtības vecāki nodod tālāk saviem bērniem. Un par kādu ģimeni Latvijā nākotnē var būt runa, ja pašlaik 104 tūkstoši bērnu aug ģimenēs, kur tos audzina vientuļā māte, savukārt 14,9 tūkstoši bērnu aug ģimenēs ar vientuļo tēvu.

Lai nākotnē izveidotu stabilu un harmonisku ģimeni, bērnam augot ir nepieciešams abu vecāku – vīrieša un sievietes paraugs, atdarināšanas modelis, no kā gūt pieredzi, kā nākotnē veidot attiecības ar partneri. Ja šī piemēra nav, bērns pieaugot vienkārši nezina, kā veidot attiecības ģimenē, jo viņam šādas pieredzes nav.

Šobrīd daudzas jaunās sievietes sūdzas – mūsdienu vīrieši nav piemēroti ģimeniskām attiecībām. Kā gan viņi varētu būt piemēroti, ja ir auguši nepilnās ģimenēs? Un šis ir taisnākais ceļš, kā Latvijā tiek iznīcināta ģimene un ģimeniskās vērtības.

Vērtības, kas mūsdienu bērniem tiek mācītas ģimenēs, sabiedrībā ir redzamas kā uz delnas. Jau pirmo klašu bērniem nav cieņas pret skolotāju. Toties bērni ļoti labi apzinās, ka viņiem ir tiesības un ka par naudu var nopirkt visu.

Turpretī pedagogam, skolojot bērnus, ir ļoti jāuzmanās, jo jebkurš stingrāks vārds var tikt uztverts kā vardarbība pret bērnu. Skolotājus, kas ar savām pedagoģiskajām metodēm skoloja bērnus Ulmaņlaikos, Cara laikos un vēl nesenajos padomju laikos, pēc mūsdienu standartiem ieslodzītu cietumā.

Strīdīgs jautājums – vai šīs pedagoģijas metodes tiešām bija tik sliktas, jo tika taču izaudzinātas cilvēku paaudzes – ar stabilām vērtībām, spēju cienīt otru un stingru mugurkaulu. Vai arī mūsdienās ar modernajām pedagoģijas metodēm tiek veicināts, ka bērni ciena tikai naudu?!

Es neesmu islamticīgais, taču Austrumu zemēs dažas vērtības ir humānākas. Islāmā ir pieņemts uzskatīt, ka bērni ir Dieva dāvana. Un, ja esi izaudzinājis bērnus par krietniem cilvēkiem, sabiedrības acīs tas apliecina, cik ļoti Tu mīli Dievu.Tāpat arī musulmaņu zemēs nav bērnu namu un veco ļaužu pansionātu.

Savukārt, ja runājam par taisnīgu tiesu, lūk, salīdzinājums. Rietumu cilvēkam, vēloties panākt savu taisnību, viņš to var paveikt caur tiesu. Rietumu tiesa tiek balstīta uz tūkstošiem likumu, taču pamatā tiek izšķirta nevis pēc būtības, bet likuma burta. Rietumos, ja cilvēks ir apkrāpts, viņam tas ir jāpierāda tiesā, un tam ir vajadzīga nauda. Pretējā gadījumā viņš savu taisnību nekādi nevar pierādīt. Turklāt uzvaru – taisnību visbiežāk gūst tas, kuram ir vairāk naudas, piemēram, kurš var nolīgt labāku advokātu. Turklāt mūsu valstī, kur tiesnešiem ir neadekvāti zemas algas, cilvēks jūtas vēl beztiesīgāks.

Turpretim Austrumu zemēs – ja divi kaimiņi nevar sadalīt zemi, viņi dodas pie augstākā reliģiskā pārstāvja, un tas pēc būtības un Dieva vārda izvērtē, kam ir taisnība.

Vēl esmu novērojis, ka Latvijā augstāk tiek vērtēts cilvēks, kurš prot radīt par sevi tēlu. Savukārt cilvēku, kurš no sirds dara savu darbu, taču nav radījis par sevi tik pievilcīgu tēlu, sabiedrība var noniecināt.

Tautieši, vēlos vērst Jūsu uzmanību – tauta, kurai nav stingras vērtību sistēmas, ir apdraudēta iznīcībai. Savukārt tautas un kultūras, īpaši, ja tās ir vienotas savās vērtībās, ir ļoti spēcīgas, spēj paveikt daudz.

Ja mēs šajā brīdī neizvērtēsim, kādas ir mūsu tautas vērtības, nestiprināsim un neieaudzināsim tās savos bērnos, mūsu zemē, ienākot pat dažiem tūkstošiem islāmticīgo, pāris desmitu gadu laikā latviskās vērtības un tauta var izzust.

Tāpēc es vēlos aicināt cilvēkus katru dienu paturēt prātā šīs galvenās vērtības.

1. Cienīt cilvēkus – gan sievietes, gan vīriešus, kuri apzinīgi un atbildīgi audzina savus bērnus, kuri spēj izveidot un saturēt ģimeni kā sabiedrības pamatu.
2. Būt pateicīgiem saviem vecākiem, vecvecākiem un cilvēkiem, kuri ir darījuši labu mums un mūsu dzimtenei Latvijai.
3. Lolot dzimtenes mīlestību – Latvijas patriotismu.
4. Cienīt ikvienu cilvēku, kurš godā Dievu – neatkarīgi no viņa reliģiskās pārliecības. (Es personīgi vēlētos, lai Latvijā tiktu atzīta Dievturība, to pielīdzinātu oficiālajām konfesijām.)
5. Godāt cilvēkus, kuri ir uzticami un godīgi pret saviem ģimenes locekļiem, darba devējiem, darbiniekiem, kolēģiem.
6. Cienīt cilvēkus, kuri spēj atbildēt gan par sevis paveiktajiem darbiem, gan izteiktajiem vārdiem, cilvēkus, kuriem var uzticēties.
7. Cienīt cilvēkus, kuri ar atbildību dara savu darbu – tad, ja tas ir fizisks, radošs, organizatorisks vai jebkāda cita veida darbs.
8. Cienīt ar gribasspēku, mērķtiecību un ideāliem apveltītus cilvēkus.
9. Necienīt krāpniekus, skauģus, mēlnešus un intrigantus.
Jauno gadu sākot, novēlu ikvienam šīs vērtības iedēstīt un katru dienu lolot un sargāt, pirmkārt, savā ģimenē un, protams, arī savā tautā un valstī.

Pievienot komentāru

Komentāri (67)

 1. 4 punkts nesaskan ar 9 ,jo visu religiju sludinataji tiesi ir krapnieki, melnesi un intriganti………..

 2. Paēdis nepaēdušu nekad nesaprātīs !

 3. 5, es papildinātu –ne tikai jāciena darba devēji,bet arī darba devējam ir jāciena savi darbinieki, neatkarīgi vai tā ir apkopēja vai vietnieks.

 4. nu ko tu Valdi muldi Atbildēt

  Zagļuciemi pilsētās neradās pēc ’91, tad tie bija jau gatavi.
  Un ja nebūtu šo “zagļu” CCCP’s iespējams vēl vilktu dzīvību.
  Tā ka vasaļu divkosība, slinkums un stulbums ir tā nelaime. Banāli.

 5. Montessori pedagoģiju vajadzētu ieviest visos bernudarzos, sākumskolas. Montessori, Pestalocijs tas ir tas kas mums trūkst. Mūsu viedie nespēj izdomāt neko, kas darbotos efektīvi. Un tik ļoti uztvertu vecuma vajadzības. Sāciet maksāt algas bdarzu pedagogiem, nodrošiniet materiālo bāzi un māciet pēc Montessori metodes visa valstī.

 6. Beidzot kāds sakarīgs raksts par pazaudēto vērtību laiku ( kā es to saucu ) Kādas tikai kultūras mums ir skalojušas smadzenes ! Galvenaisir saglabāt veselo saprātu un cienīt to kas gadu simtiem ir bijis vērtīgs ……

 7. Interesanti gan, cik no tā visa viņš pats ir ievērojis un bijis kā pozitīvais piemērs.

 8. Piekrītu visam, ko autors saka.
  Esmu domājusi par tēmu ‘bēgļi un latvieši’ un nonākusi pie dažiem secinājumiem:
  1) svl daudi izvairījās no armijas, tagad pienāks ārta parādīt, vai esat vīrieši vai nē, jo ‘armija zēnu padarīja par vīrieti’, bet šoreiz gan vairāk domāju, vai būsiet drosmīgi aizstāvēt savas sievietes un sevi, savas vērtības,
  2) vairāk kā 20 gadus mūsu sabiedrību šķēla uz krieviem un latviešiem, tagad jau var dažos komentāros lasīt, ka latvieši ir gatavi kopā ar krieviem aizstāvēt savas tautas sievietes. Apriet un tad saukt palīgā – jocīga nostāja….

 9. Buutu jau ideaali ja to ieveerotu pie mums ,

 10. Islams nemak novertet cilvekus Kristieshu Dievs Nav VInju Dievs !!!!!

 11. 1500% truth. Money is the deadliest weapon mankind invented. Much worse than nuclear bomb.

 12. ko jus te visi cepjaties.Pasaule tacu iet uz beigam.Kam vairs interese kautkadas tur vertibas.Dzivojam tikai sodienai un viss.Tie kas te gudri runa paspeja sazagties juku laikos.ZEL ES NEPASPEJU.Tapec V.K gudri doma nebus vairs kas pie vina par pliku velti vergo. LATVIJAS VALSTS BEIDZA PASTAVET KAD IESTAJAS ES . Viss parejais ir tuksa muldesana.

 13. Mēs varam runāt par augstām matērijām cieņu un kultūru, bet sāksim no paša mazākā sīkuma. Kas ir vajadzīgs /nepieciešams/ parastai Latviešu ģimenei. Vieta, stūris, dzīvokli /nesauciet kā gribiet/ vienkārši kur dzīvot. Otrs: pilnvērtīgs un adekvāts darbs/kaut par to pašu sētnieku, jo kādam tas arī ir jādara/ ar attiecīgu atalgojumu par kuru tu vari apmaksāt dzīvokli un lai pietiktu nauda ne akciju produktu precēm, bet arī kaut vienam apģērba gabalam mēnesī uz katru ģimenes locekli. Lai vecāki varētu vienkārši ,ar bērniem, iekāpt vilcienā un aizbraukt uz Rīgu. Aizietu kaut uz jebkādu muzeju, teātri.
  Tikai tad kad vienkāršā Latvijas ģimene būs nodrošināta ar visu nepieciešamo, un vecāki varēs veltīt vairāk uzmanību bērniem, bet nevis darbam – Mēs mirstīgie Latvieši varēsim pievērsties patriotismam kultūrai un daudz kam citam.

  • Mes esam nonakusi situācijā, ka, lai cik mes pelnitu, mums nebus gana. Ta ir ta pecpadomju nabadzibas sekas. Latvija videjais dzives limenis ir augstaks ka 90% pasaules iedzivotajiem, bet paklausoties musos skiet afrikas nabadziba. Attopieties

 14. Apzināti mēs esam ievadīti PLUTOKRĀTISMĀ UN ESAM KĻUVUŠI PAR PLUTOKRĀTU VALSTI!

 15. Lietas par ko runā Kalnozols, ir zināmas. Tikai ir viens, bet – tas ka maz kurs latvietis vērtē kaimiņu pēc prata, bet gan pēc auto ar ko tas piebrauc! Latvieši reāli ir pārvērtušies par lopiņiem un vērtē tikai un vienīgi naudu! Domāju ka šī tauta pazudīs no zemes virsa, jo latviešu Dievs ir nauda, bet tādi vergo jebkuram un klanās jebkam! Lūk tāpēc mums nav valsts un nav nekā cilvēciska un nebūs kamēr tādi kā Kalnozols nemaksās algu nevis tiem kas ilglaicīgi ir noderīgs, bet Kalnozols maksā tādiem kurus var izmatot šodien, bet rīt izmest. Esmu runājis ar Kalnozolu personiski un apgalvoju, ka izmantotājs ir Kalnozols un viņa vardi ir meli!

 16. Latvijā visi tādi seksisti, vai šis vienīgais?

 17. Mus nenoveda lidz nabadzibai,mes brivpratigi lavamies ,lai tas notiktu.Latviesiem nav mugurkaula,lai vinu nelocitu svesu kungu prieksa.Naca zviedri,vaci,krievi un tagad bucojam Briseli.Par ko brinamies,ka musu berni un mazberni aizmirst dzimto zemi un aizbrauc pasaule.Kamer tikai pratisim kurnet un vaimanat,cik viss ir slikti un nepareizi,tikmer musu zeme tiek izpardota svesniekiem,jo patiesibu sakot,pasiem ta ipasi darit nemaz negribas.

 18. Islāmā ir gana daudz problēmu Atbildēt

  Likumi un tiesa rietumu valstīs ir stpri pārāka par islāma – 13. gs tuksneša tiesu, kur taisnību izšķir neizglītots garīdznieks.
  Kā arī, kur ir lielās ģimenes vērtības islāmā. Ja meita un sieva ir zemākā slāņa sabiedrības sastāvdaļa, kuru tiesības ir uz pusi, vai dažkārt 4 reizes mazākas par vīrieša. Nogalināt paša meitu, ja tā ir izvarota, jo tas redz ir apkaunojums ģimenei.

  Un šie ir tikai sīkumi no visas problēmu jūras, tajā primitīvajā sistēmā.

 19. HAHA, jā, viegli jau moralizēt, kad pašam tā nauda jau ir sapelnīta. Tad nāk ”tā garīgā apgaismība”. Un labākais ir tas, ka šie apgaismotie personāži pārējai sabiedrībai ir tikai tie, kas ir autoritātes ar ietekmi, naudu u.tml. Liekulība tas saucas! 😀

 20. Jaunu pasauli celsim, jau celtnieki piesakás.

 21. Ak,Dievs, cik foršs raksts. Paldies.

 22. Izskatās pēc priekšvēlēšanu raksta..

 23. ..bet pienāk brīdis, kad tu atceries vien to, kas ir izgājis caur tavām zarnām

 24. Vispirms bija vārds, tas radīja valodu, bet valoda radīja Pasauli, kurā darbi vai, nu, atbilda vārdam, vai arī ne. Darbi, kas neatbilst vārdiem, ir NEdarbi, kas kā vīruss sagrauj radīto un rada to otru – ANTIpasauli. Bet pie latviešiem viss mēdz būt kājām gaisā jau kopš radīšanas. Antiņš kā ANTI varonis daudziem..

 25. Labs raksts. Trāpīgs. Paldies! 🙂

 26. Pie gaišreģes Mārītes Strodes vērsās pēc palīdzības uzņēmēja, kura sūdzējās, ka viņai nepārtraukti ir naudas grūtības. M.S. viņai teica, lai nedomā par naudu, bet domā par darbu. Uzņēmēja turpināja apgalvot, ka galvenais ir nauda, jo jāmaksā rēķini.
  Pēc kāda laika uzņēmēja piezvanīja gaišreģei un pastāstīja, ka tomēr esot sekojusi tās padomam un domas par naudu atmetusi, koncentrējoties uz darbu. Un naudas esot kļuvis vairāk! Varbūt mums visiem vajadzētu no tā mācīties! Būsim gudri un bagāti!

  • Tieši tā, nauda nevar būt mērķis, nauda ir enerģijas nesējs mērķa sasniegšanai, kura tiek saņemta par labi padarītu darbu.

 27. Nu, šis cilvēks gan badā visu laiku dzīvojis. bez naudas.

 28. šīs raksts ar savām sludinātajām vērtībām pārspēj visu agrāk profesionālo rakstītāju sarakstīto. paldies!

 29. arī es esmu skolotāja un pilnīgi piekrītu Jūsu rakstītam

 30. Ja, jāā! Atzīsim dievturību. Varēsi lēkāt apkārt ar āža masku, bet tev jau, masku pat nevajag !

 31. Vai tiešām VK ir tik balts un pūkains un nekad naudas dēļ nemaksāja darbiniekiem algu aploksnē….

 32. Viss ir taisnība tik mēs esam novesti līdz tādai nabadzībai,kad nauda knapi pietiek pamatvajadzību nodrošināšanai.šādi var spriedelēt un demagoģēt cilvēks,kas ir sasniedzis zināmu labklājību un tad redz,ka ir lietas,ko ar savu baudu tomēr nevar nopirkt

 33. Latvieši kuriem vienmēr viss ir slikti,kad iemācīsieties cienīt otra viedokli?

 34. Blēņas nevajag gvelzt.

 35. Vai Kalnozols jūtas iznīcināts?

 36. Man gan nešķiet, ka naudai Latvijā tiek piedēvēta tik milzīga loma. Ir taču dažādas cilvēku grupas: latviskās folkloras un dzīvesziņas pētnieki un glabātāji, dzīvnieku tiesību aizstāvji, milzīgs skaits brīvprātīgo, kas palīdz visdažādākajos darbos, medmālas, skolotāji un citi cilvēki, kas darbu dara savas aizrautības vai misijas apziņas, ne naudas dēļ. Raksta autors varbūt pats radis kādu apgaismību sev, savā dzīvē, bet tas nenozīmē, ka viņa pieredze ir attiecināma uz visu sabiedrību. Latvieši kopumā ir forši, strādīgi un talantīgi cilvēki, es lepojos ar viņiem un ar skaisto Latvijas zemi.

 37. Vīrietis, kurš n’tās reizes precējies, kam ir bērni no vairākām sievietēm var runāt par ģimenes kopību un cieņu…????

 38. Diemzel raksta autors kluudas….
  Arii seit,austrumu valstis(es konkreeti runaju par Egipti) ir daudz bernu namu…pilns…
  un seit virisi ir degradejusies (vairums)..Allah tiek piesaukts tad kad tas ir izdevigi..viriesi negrib straadaat,negrib uzturet gimenes…taa ka nav seeit nekas labaak..

 39. miljonārs apgaismojies….

 40. “Mūs iznīcinās nauda”, tā Kalnozols. Nu neiznīcinās! Nauda ir preču maiņas līdzeklis un pagaidām cilvēks tās vietā neko citu nav izdomājis. Tirgus ekonomika pastāv vairāk nekā gadsimtu, bet preču-naudas attiecības jau daudzus gadsimtus. Un ne jau nauda te vainīga. Iznīkst tie, kuri pielūdz naudu, krīt alkatībā un naudas dēļ gatavi uz visu, arī noziegumu. Bet tādi ir bijuši visos laikos un tāpēc jau tautas nav iznīkušas. No otras puses nauda dzen uz priekšu sabiedrības attīstību, veicina tehnoloģisko un cita veida progresu, jo cilvēki, kuri izdarījuši kādu atklājumu, tiek pagodināti un saņem lielāku naudu. Nu tāda ir cilvēka daba, ka cilvēks vēlas dzīvot labklājībā, bet gan vakar, gan šodien to var nodrošināt ar lielāku naudu.

  • “Nauda veicina tehnoloģisko un cita veida progresu” Diemžēl Jāni, 21.gs nauda otrādi bremzē visu attīstību.

   • Kas tad to sekmē? Ticība izdomātam pārspēkam, no kura visiem jābaidās, un aiz kura var aizslēpties jebkurš atsaldētais un noziedznieks? viss nav tik vienkārši.

 41. Ne jau naudā vaina,bet deputātu pieņemtajos likumos,vidē,kura tiek veidota valstī pamatojoties uz šiem likumiem,kuri degradē latvisko Latvijā!Palasi pats,cik pretrunu esi sarakstījis! Tad,kad kļūsi par deputātu Kučinska vietā,virzi likumu ” Lai jau pirmo klašu bērniem rastos cieņas un uzvedības paklausība pret skolotāju. “Un nekul tukšus salmus!

 42. Vārdi jau pareizie,bet kā ar reālu darbību?Visi jau zinām šīs labās pamācības,bet ko redzam ikdienā?Ja tu katru dienu “neprezrntējies”šā vai tā,tad tevis vienkārši nav….

 43. Mūsu tautas vājums,alkatība pēc naudas,vēlēšanās kalpot svešiem kungiem un savējo pamešana “zem tanka”,tā ir laba augsne nākamajiem,kuri Latvijā dzīvos pēc mums.Tā viņš ir,mīļie tautieši. Alkatība,nodzešanās,sieviešu izlaidība…viss tas ir kapus smiltis pār mūsu zārku… 🙁

  • 100% taisnība.Latvietis nemīl savu tautieti latvieti,Necieņa vienam pret otru vispārākā pakāpē jau sākas ģimenē.Katrs brēc no sava ķēķa par savu taisnību,bet lai vienotos un dzivotu cilvēciskā sabiedrībā ,to nē.
   Lembergs ar,par visiem vadītājiem ņirgājas,bet kāpēc tad pats superšiverīgs,supergudrais ,kā vajag ,nenāk un nevada mūsu Latviju uz saulaino tāli????

 44. Vai deģenerāti,kuri čakarē bērnus un gatavi pieņemt to kā normu…vai viņiem ir tiesības uz pastāvēšanu?Ja valstī izzog visu,ja nav naudas bērnu operācijām,ja aitu bars gatavi noskatīties savas nācijas agonijā un tikai i-netā blēj par savām tiesībām…vai šādai tautai ir kādas tiesības uz pastāvēšanu?Nav.Patīk tas jums vai nē.

 45. nevajag par visu tautu spriest pēc sevis, Valdi!

 46. Ārprāts,šitais mūdzis atkal lien ārā!

  • Viņš pateica patiesību.Rūgtu 😉

   • Kāda tad ir tā patiesība? Tas, ka zēnam ģimenē varbūt nav un hormonāla mačo, no kura pārņemt tikpat degradētu attieksmi pret citiem? Varbūt sievietes saka, ka nav “normālu vīriešu”, jo pašas par normāliem uzskata hormonālus mačo?

 47. Necienīt…….tad jau jasāk pašam ar sevi.Cik strādniekiem nav samaksāts.ne jau idejas vārdā jānak ārā no ierakumiem,bet tāpēc ka nauda beigusies.

 48. Laiks aizgāja, cerības zuda kā dūmi,
  Viss mira, kas agrāk dārgs bija un svēts;
  Nu dievīgie tēli, tik bāli tik drūmi,
  Un dīdzis nekas nav, kas ticībā sēts…E. Veidenbaums.

  Tas ļoti sasaistās ar šodienu, kad vairs nekādi cēli aicinājumi nepalīdz.

 49. Cik ļoti gribētos,lai tā būtu,bet nauda,nauda,nauda …..sagrauj visu.

  • nauda vien neko neatrisina. Bet bez tās neko arī īsti nevar, ja pie ruļļiem kapitālisms. Visa lieta attieksmē, ne naudā.

 50. Ko tu te mētājies ar vārdiem “subjektīvs”, “objektīvs”! Vai tad tavi marksista uzskati nav vislabākais subjektīvisma pierādījums? Marksisti muļķoja tautu, ar savu izdomājumu par “objektīviem likumiem”, it kā tos būtu sacerējis nevis “subjekts” Markss, bet pats Dievs tas kungs, vai kāds cits ārpus apziņas esošs objekts.Tev laikam nepielec, ka tavs pielūgsmes subjekts, kurš izdomāja šīs muļķības, jau labu laiku ir vēstures mēslainē, kopā ar visiem saviem “objektīvajiem likumiem”. Tas ir vislabākais pierādījums šī cilvēka domāšanas subjektīvismam, jo doma nevar pastāvēt ārpus subjekta, bet subjekta domas vienīgais patiesības kritērijs ir prakse. Un prakse, kā zināms, izspēlēja visai ļaunu joku ar šiem “objektīvās patiesības” sludinātājiem komunistiem.

 51. Ja, mēs visi gribam ieskatīties nākotnē, tad palūkosimies ASV virziena, viss patreiz tur esošais pēc teiksim 3 gadiem būs eiropa un vēl pēc 1 Latvijā. = nauda, degredācija, kultūra, lady gaga, eminem utt. fast food, slimibas, geji, kapitalisma produkts visa ta izpausmes..utt.. greka cilveks visa ta skaistuma ir atklajies !

 52. varētu padomāt, ka tās musulmaņu ordas uz Eiropu gāžas vērtību, nevis naudas dēļ! arī musulmaņiem nav citu vērtību kā vien nauda!

 53. laikam tāpē tu, kalnozol, nemaksā naudu celtniekiem, ko? kad strādniekiem atdosi parādus, ko? kad beigsi maksāt aploksnēs reizi trīs mēnešos, ko?

 54. Labs aicinājums.

 55. Parazītbankas iemanījušās par depozītiem neko nemaksāt ,bet par kredītiem plēst lielu naudu.Nauda ir tikai nauda tad ,kad naudas ieguldījums nodrošina naudas pieaugumu.Bez šāda nodrošinājuma nauda vairs nav nauda,bet īslaicīgi izmantojams naudas aizvietotājs kārtējo norēķinu veikšanai.Lai arī neērts ,bet godīgs norēķinu veids ir barters.

 56. Tādi kalnozoli pirms 25 gadiem gadiem mērķēja komunismam, taču trāpīja…..Prātiņ, nāc pie auseklīšiem!
  Liberāli-veikalnieciskajā sistēma funkcionē saskaņā ar objektīviem likumiem, tāpēc aicinājumi ir kā “saucēja balss tuksnesī.” Labi, ja 10 cilvēki spēs ikdienā visu ievērot, nodzīvot bezgrēcīgi. Būsim reāli, Kalnozol!

Lasītāju aptauja
Gata Šļūkas zīmējums
Gatis Šļūka. Gaļa paliek gaļa!

Saeimas deputāts Jānis Dombrava savā rakstā “Ārvalstu studenti – kebabu cepēji” portālā “Delfi.lv” vērš uzmanību uz ārvalstu studentu īpatsvaru Latvijā – kopš 2012. gada trešo valstu valstspiederīgo studentu un apmaiņas studentu skaits esot pieaudzis piecas reizes  – no 696 līdz 3397. Politiķis apšauba, ka visi ārvalstu studenti patiešām ierodas Latvijā studēt. Viņaprāt, daudzi studijas izmanto vien kā aizsegu, lai varētu mierīgi dzīvot un strādāt Eiropas Savienībā. J. Dombrava raksta: “”YouTube” ir atrodami daudzi video, kur indiešiem un pakistāniešiem tiek piedāvāta iespēja viegli un lēti ieceļot Eiropā, kļūstot par “studentu” Latvijā. Šajos reklāmas video tiek pausts, ka Latvija apstiprina 99,3% no visiem pieteikumiem. Vienkāršiem vārdiem sakot, ja esi pakistānietis un gribi braukt uz Eiropu pelnīt ar kebabu cepšanu, tad ir jābrauc uz Latviju, jo te visus ņem pretim bez liekām pārbaudēm.”

Izvēloties atpūtai peldvietu, galvenokārt domāju
Draugiem Facebook Twitter Google+