Mobilā versija
+0.2°C
Zigrīda, Zigfrīda, Zigrīds
Ceturtdiena, 23. novembris, 2017
11. decembris, 2015
Drukāt

Valdis Kalnozols: Par to, ka mums ir šāda Saeima, mēs paši, latvieši, esam līdzvainīgi (38)

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Mīļo tautieti! Pārstāj vainot politiķus, valdību un saeimu, ka mūsu dzimtenē dzīve nav tik laba, kā vēlies. Neviens Tavā vietā dzīvi šajā valstī neuzlabos! Valsts nākotne ir tikai Tavās rokās. Ja pats nemainīsies savā domāšanā un darbos, visticamāk, mēs, šīs valsts iedzīvotāji, tā arī dzīvosim. Skumji, depresīvi un skaudīgi…

Saeimu tādu, kāda mums tā pašlaik Latvijā ir, paši vien esam ievēlējuši vai, būdami pasīvi, pieļāvuši, ka šāda saeima tiek ievēlēta. Ne jau deputāti un ministri ir vainīgi, ka mūsu valstī ir grūta dzīve. Vainīga ir sistēma. Un šī sistēma nav domāta Latvijas iedzīvotājiem, ko pierāda fakts, ka Latviju bijuši spiesti pamest 200-300 tūkstoši iedzīvotāju. Un mēs, Latvijas pilsoņi, paši pieļaujam, ka šāda sistēma valda, tātad esam līdzatbildīgi.

Tauta, ir laiks modināt savu pašapaziņu un gara spēku ar Jurjānu Andreja vārdiem.
Nevis slinkojot un pūstot,
Tautu labā godā ceļ.
Nē, pie prāta gaismas kļūstot,
Tauta zied un tauta zeļ!

Latvijā maz pilsoņu interesējas par politiku, un tas ir saprotams, jo cilvēki ir noguruši no sadzīves problēmām. Taču ir jāsaprot, ja iedzīvotāji aktīvi neiesaistīsies politiskajos procesos, valstī dzīves līmenis neuzlabosies.

Lielākā daļa potenciālo vēlētāju par nākamajiem sava pagasta, pilsētas vai valsts saimniekiem sāk interesēties vienu vai divus mēnešus pirms vēlēšanām. Un visbiežāk pēdējā brīdī pieņem lēmumu, par ko balsot, un ievēl tos politiķus, kas pirmsvēlēšanu kampaņā atraktīvi un skaisti izskatās, rada pārliecinošu iespaidu, sola iedzīvotājiem tīkamas, saprotamas un vajadzīgas lietas. Šo politiķu tēli tiek ļoti rūpīgi veidoti un par to tiek labi samaksāts.

Zinātniski ir pierādīts, ka cilvēks izmanto aptuveni 10% sava smadzeņu potenciāla, pārējie 90% – tie ir instinkti, zemapziņa, ieradums – izmanto pašu cilvēku. Priekšvēlēšanu reklāmas kampaņas ir veidotas tā, lai iedarbotos uz cilvēka instinktiem, refleksiem un zemapziņu. Tādēļ arī ir tā, ka tauta iebalso it kā jaunus politiķus, bet iedzīvotāju dzīvē nekas nemainās. Tāpēc es vēlos uzsvērt : “Latvijas patriot, Tavs pilsoņa pienākums ir aktīvi iesaistīties pagasta, pilsētas, valsts vēlēšanās, taču darīt to pārdomāti, nevis ļaujot ar sevi manipulēt.

Demokrātija ir naudas, nevis tautas vara!

Tauta, neklīstiet prāta maldos, ka demokrātija ir tautas vara. Demokrātija mūsdienās ir tikai un vienīgi naudas vara. PSRS laikā aiz demokrātijas vārda maskējās kompartija, šobrīd tieši tāpat rīkojas globālās kompānijas. Un pierādījums tam ir tas, ka Latvijā valsts pārvaldei daudz svarīgākas ir lielo globālo uzņemumu intereses, nevis iedzīvotāju labklājība.

Demokrātija ir kompromisu vara, tā ir vāja un neizlēmīga vara, svarīgākie lēmumi ne vienmēr tiek pieņemti tautas labklājības interesēs. Demokrātija ir viegli ietekmējama ar dažādiem finanšu instrumentiem, un to pierāda vēlēšanas, kurās vēlētāji tiek ietekmēti atdot savu balsi par politiķiem, kas šīs balsis ir pirkuši ar pārdomātām pirmsvēlēšanu reklāmas kampaņām.

Mēs visi esam spēlētāji valsts demokrātijas spēlē – gan saujiņa uzņēmīgo cilvēku, kuru mērķis ir nopelnīt, gan tauta, kas vēlas pienācīgus dzīves apstākļus – atalgotu darbu, medicīnisko aprūpi u.c.

Tāpēc es aicinu tautiešus sākt pagriezt demokrātijas ratu savā virzienā – par labu sev un savai dzimtenei.

Mums ir iespēja likumīgi izmantot demokrātijas spēles noteikumus – rīkot piketus, streikus, dalīties ar vēstījumiem sociālajos tīklos, piedalīties vēlēšanās, atbalstot tos cilvēkus un politiskās partijas, kuru mērķis ir realizēt idejas, kas, mūsuprāt, ir svarīgas. Iesaistīties tajās politiskajās partijās, kuras vada idejas, nevis personiskās intereses un intrigas.

Panāksim, lai turpmāk vēlēšanās uzvar tautas griba, nevis naudas vara!

Apzināsimies, ka katrs esam personība ar savu Es. Taču tikai, atbalstot viens otru, mēs spēsim sasniegt savus mērķus.

Viss ir Tavās rokās, ticībā saviem spēkiem. Tava neatlaidība ir spēks, kas ļaus pārvarēt grūtības un sasniegt mērķus. Mūsu vienotībā ir Latvijas labklājība.

Mosties, mosties reiz, svabadais gars,
Celies un salauzi kalpības spaidus, ( Ed.Veidenbaums)

Gana gaidīt laimes lāci, atroti piedurknes darbam! Mēs paši esam atbildīgi par savām mājām, sētu, pilsētu, tēvzemi.

Pievienot komentāru

Komentāri (38)

 1. Nav jau izvēles ko ievēlēt,tas ko piedāvā to arī ievēl,tad kad viņus atlaiž,pārvēlēs tos pašus,tikai citos amatos…apburtais loks,no vilka bēdz,pie lāča trāpa..

 2. O.M.© (lit.pseid.) Atbildēt

  ;)))
  .
  (…)
  Sauc “līderi” “pie urnām tautu”,
  Kas, šamo NOZOMBĒTA, bļautu,
  Par Muļķu Zemes “pūļa” kreņķiem,
  Līdz – ‘biedri’ tiks pie “goda” beņķiem.
  .
  Un – sāksies ATKAL viss no gala:
  Būs ‘rukšķiem zobos SILES mala’,
  Bet “vaukšķi” – uzturēs šo “valsti”,
  Kur SISTĒMAI vien mainās balsti…
  .
  =====
  .
  Muļķu Zeme “eurolatv(ĀN)ija”, XXI gadsimts.

 3. Tu, Kalnozol, droši vien…
  Es NOTEIKTI NĒ !!!

 4. Valdi, ko nu tagad tur ālējies. Kamēr nemainīs vēlēšanu sistēmu valstī, tikmēr būsim vienmēr tur, kur esam – ievēlē vienu, bet līdzi nāk varza muļķu, vai arī ievēlētais atsakās par labu burkānam. Pacel juautājumu par vēlēānas sistēmas maiņu, noorganizē referendumu un tad puksti !!!!!

 5. Nevis mēs, bet jūs! To samta krēslos pukšķinātāju bariņu “komplektē” rebju kruķītāji; un nedz tur kāds jauns ar prieku tiek pieņemts, nedz kāds no augstā plaukta uz klona krīt …

 6. Tikai nevajag piesārņot internetu ar savām noziedzīgām muļķībām. Ja noziedznieki – naudas maisi sastāda deputātu kandidātu sarakstus no saviem rokas puišiem, un ir pilnīgi vienalga, kurš saraksts iegūs vairāk balsu. Tikai aiz pārskatīšanās tur var iekļūt kāds domājošs deputāts. Pārējie pakļauti ”partijas disciplīnai”, jeb pareizāk to būtu saukt – noziedzīgā grupējuma diktātam. Tā ka no vēlētāju iegribām šeit nav ne melns aiz naga.

 7. Šis nu gan ir kārtīgs cirvis. Pretīgs tipiņš.

 8. Ko Tu tur muldi !!?? Pats sedeji Saeima un kads ir Tavs pienesums?? Nekads!! Esi apmaldijies tris priedes! Sakarto pauri! Neviens te nevar uzlabot dzivi valsti, ja par to nelemj tie 100 Saeima sedosie. Pats var uzlabot dzivi tikai sev un ne citiem vai valsti!! Ja Saeima sedosie pienem likumus, kas grauj valsti un pilsona dzivi, tad saki, ka un ko tiesi pilsonis var ietekmet vai mainit (uzlabot) ??

  • Sieva nedod? Maza alga? Vai nemāki strādāt? Varbūt uz Krieviju gribi aizbraukt padzīvot?

   • Paskaties uz sevi spoulī un pamēģini pieslēgties tiešsaitē ar savām smadzenēm, jo pēc tevis minētā noprotams, ka esi viens no tiem, kurš ar savu primitīvismu un jūtamo pelēko šūnu darbināšanas trūkumu veido sabiedrisko domu par savu valsti un cilvēkiem, kuri kaut kā vismaz cenšas pievērst tautiešu uzmanību, lai aizdomātos. Tā vietā varētu kaut ko jēdzīgu komentēt un ieteikt, bet laikam jau tas ir par daudz no tevis.

 9. Neviens jau neuzdod sev jautājumu:”Kāda ir mana personīgā atbildība pret valsti un ko es personīgi esmu darījis, lai stāvoklis mainītos?” Tur jau tā lieta, ka bļāvēju mums vesels bars, bet reālu darītāju ir visai maz. Naudas pelnītāju visai maz, bet naudas tērētāju ļoti daudz! Jebkurā valstī vērtīgākais cilvēks ir uzņēmējs, kurš ražo preci un to pārdod, jo visi pārējie – kalpi vai strādnieki, kalpotāji, starpnieki un pakalpojumu sniedzēji, pensionāri, arī deputāti un ministri,- visi pārtiek no šīs naudas. Izrakteņu jau mums nav, kā citām valstīm, ko pārdot! Bet cik tad ir mums to ražotāju – smieklīgi maz, bet lielas algas gribam visi! Nu tad varbūt sāksim ar šo pamatprofesiju – uzņēmējdarbību, kas reāli ienes naudu gan pašam uzņēmējam, gan valstij, lai būtu ko dalīt un pārdalīt. Tad arī nevajadzēs tā lamāt valdību.

 10. Mums ir nekur nederīga vēlēšanu sistēma.Piem.,Mārupē savulaik valdīja tautfrontieši.Kad šo partiju izsvieda mēslainē,visi tautfrontieši salīda citās partijās.Kaut arī vēlēšanās uzvarēja cita partija,bijušie tautfrontieši apvienojās “mafijā”,uztaisīja apvērsumu un atkal ir pie varas.Kāda jēga tādām vēlēšanām?

 11. Ja darba devēji sāktu maksat eirocienīgas algas,situācija krasi mainitos.Valdība un saeima taču to nav aizliegusi!Privatajā sektorā minimālā varētu būt Vācijas līmenī -8,5 € /st.!Vācieši mūsējiem tā maksa!Kur problēma?Darba devēju gaunerisms?

  • Var jau gribēt Vācijas algas Atbildēt

   Zemās algas, neskaitāmie nodokļi – viena cēloņa dēļ – miljardiem vērtais LR parāds ,,nesavtīgajiem,, glābējiem krīzes laikā !

 12. Bez parlamentāras reformas Atbildēt

  Maz kas varēs notikt. Katru deputātu ir jāievēl atseviški ne tā kā tagad kur daži smagie vilcēji velk vezumu ar tukšiem vagoniem. Katram deputātam ir jānes personīgu politisku atbildību.

 13. Par tēmu un rakstu – pavāļuloja un tikai…
  Vispirms lai to kalpošanas stiprākam saimniekam garu iznīcina paši sevī. Kāda pa lielam tur starpība – Bruseļu saimnieku norādes un EK lielražotāju – pārnacionāļu lobiju izstrādātās regulas pilda vai arī tam Maskavas plānveida diktātam paklausiīa un lēca pa logiem poe puča neozdošanās pa logiem ārā vēlāk?
  :(?
  Ja vēlēšanas ko atrisinātu, tādas aizliegtu vispār.. Un tos dumpjus jau ar šamie pat sagaidīt vien nevar – ūdens metējliegabals iepirkts, bet to izmēģināt vēl nekādi netiek. Pašieceltā elite pa lielam taču tā pati, kas tas pats kompartijas/ komjauniešu zieds… Viens otrs atmirst, vēl kādus lapsenes novāc…
  :)(

 14. Ko muldi?katrs ar savu”1″vēlētāja balsi”” ,varam klozetē “”udeni noraut,bet ne jau mēs nosakām valsts ilgtermiņa politiku! Cik var atgādināt-nav Latvijas valsts 4-u gadu attīstības plāns,nav plāns nevienai politiskai partEijai.Peldam pa straumi.

 15. Nu, nu. Labi, ka šis censonis tur neiekļuva.

 16. Nu ja, pateikt paši vainīgi māk arī mans kaimiņš, bet pateikt, kurš tad ir tas laimes lācis par kuru balsot raustās, kā vienmēr. Esmu viens no tiem, kurš atteicās pagodināt Āboltiņu ar svītrojumu un vispār izsviedu vienotības sarakstu un ko tas deva? Taču ja man jāizvēlas paciest Āboltiņu, vai piedzīvot kaut ko līdzīgu ko piedzīvo Ukraina, loģiski ka es piecietīšu Āboltiņu, jo ticiet man arī nākamās saeimas un valdības būs mums sūdīgas, lai kas tur nebūtu pie šprices.

 17. kāpēc līdzvainīgi, vienkārši vainīgi. Līdzvainīgi kam – valdībai, par to, ka mums ir tāda valdība…

 18. Neaizmirsīsim vēl dažus apstākļus. Pirmkārt, visaktīvākie balsotāji vēl jo projām ir pensionāri – tātad dzīvojam pensionāru vēlmēm atbilstoši. Otrkārt, CVK neko nav darījusi, lai ārvalstīs dzīvojošajiem vēlēšanu procedūras atvieglotu – tā nu aktīvie jaunākās un vidējās paaudzes pilsoņi faktiski tiek izslēgti no vēlēšanu procesa, bet tieši viņiem taču būtu svarīgi veidot Latvijas nākotni.

  • Absolūts blefs. Lielākai daļai aizbraucēju, kuri izbraukuši baudīt citu tautu radīto labklājību, nav nekādas informācijas, vai arī viņus neinteresē, kas notiek Latvijā. Vai tādi var objektīvāk izvērtēt, pat ja spētu, par ko balsot vēlēšanās?

   • Nu nesi tik naivs, tā “švešā” labklājība patreiz tiek uzturēta uz mūsu nabadzības rēķina. Kas tad ir tie, kas pērk mūsu lētos darba augļus?

 19. Elementāri atvērt KGB maisus.Ja ne, tad viss pavecam.

  • Tesi tā! Bet to jau nedrīkstot, jo kā teica savulaik vvf – tautai kritīšot dažas “autoritātes” no saviem troņiem… Domāju, ka kritīs ne tikai dažas, ja atdabūs tos īstākos maisus ari no Maskavas mājā…
   Tiem, kas tajos….vietējos, jau sen pat trīszvaigžnotie ordeņi esot sadoti.

   • Komjaunieši un komunisti ir pasludinati par politiski represetiem,gan jau.čekas līdzstrādnieki arī ir par tādiem pasludinati.Kompensācijas tāpēc maksa muļķa latvieši,jo PSRS mantniece droši vien nav ar mieru piešķirt politiskā cieteja statusu saviem štata kadriem,bet mūsu gudrās galvas pat tik kutelīgā lietā neapmulst un maksa viņiem nemulstot no mūsu valsts budžeta.

 20. Par to, ka mums ir tāda Saeima mēs esam pilnīgi atbildīgi un nevis līdzvainīgi. Nav mums tiesību ne uz streikiem ne piketiem, jo vai tad piketēsim pret sevi? Vai piketēsim pret savu slinkumu aiziet uz vēlēšanām? Vai piketēsim pret savu muļķību ievēlot cilvēkus tikai joka pēc, tikai tāpēc ka mums patīk viņa izlēcieni vai riešana? Vai esam padomājuši par tiem cilvēkiem kas skaļi bļaustās – vai viņi būs spējīgi arī strādāt? Vai sportists vai mākslinieks ir spējīgs vadīt valsti? Cik mums ir jau tādu piemēru, bet partiju vadoņi vēl aizvien cenšas iedabūt savos sarakstos šos populāros cilvēkus, kas neko nesaprot no valsts vadīšanas. Vai vēl labāku piemēru par Paulu vispār var atrast? Pats bija ministrs, pats deputāts , pats pieņēma lēmumus un tad izrādījās, ka pats sevi aptīrija, bet bļauj uz valdību. Kas tad ir tā valdība? Tie esam mēs paši, savi cilvēki , kaimiņi vai radi un draugi, Nu kā lai neiet par tādu balsot, bet tad prasīsim atbildi paši sev- kas vainīgs ka tāds cilvēks ir deputāts? Un atbilde nebūs tālu jāmeklē.

Lasītāju aptauja
Gata Šļūkas zīmējums
Gatis Šļūka. Pašvaldības reformu ceļā

Gan skolu tīkla reformas, gan ieceres pāriet vidusskolās uz mācībām tikai latviešu valodā vēl nepieciešams rūpīgi pārrunāt ar pašvaldībām. Tā vakar LTV “Rīta Panorāma” teica Ministru prezidents Māris Kučinskis (ZZS), kurš esot ieradis ļoti rūpīgi ieklausīties tajā, ko saka praktiķi, ziņo LETA. Piemēram, jautājumā par pāreju uz izglītību tikai valsts valodā vidusskolās Kučinskis un viņa pārstāvētais politiskais spēks pēc būtības izmaiņas atbalstot, taču vēl varot būt diskusijas par to, kā nonākt pie mērķa un cik ilgā laikā tiek sasniegts rezultāts. Kučinskis atzina, ka izglītības ministra Kārļa Šadurska piedāvājumu noteikt minimālo skolēnu skaitu ne vien vidusskolās, bet arī pamatskolās un sākumskolās nobremzējušas pašvaldības. Premjers atzina, ka kopumā saistībā ar reformām ir jūtamas bailes no pārmaiņām.

Vai jūs uztrauc atšķirīgi standarti pārtikas produktiem Latvijā un citviet Eiropā?
Draugiem Facebook Twitter Google+