×
Mobilā versija
Brīdinājums +13.7°C
Ludmila, Laimdots, Laimiņš
Piektdiena, 22. jūnijs, 2018
6. novembris, 2015
Drukāt

Valdis Krastiņš: Lustrācija, Uldis Ģērmanis un Latvija šodien (47)

Krastins2 VI

Pēc neatkarības atgūšanas visai drīz nokļuvu Prāgā un norises Latvijā vēroju jau no turienes. Diemžēl drīz vien kļuva skaidrs, ka mūsu valsts attīstību virza ne tur un ne tā, kā to bija iecerējusi laba daļa Atmodas laikmeta darboņu. Dīvainas lietas likumu un pilsonības institūta izveidē, privatizācijas pamatu ielikšanā, krievu karaspēka izvešanas līgumā – to nu nekādi nevarēja izskaidrot ar nezināšanu vai muļķību. Radās aizdomas par apzinātām darbībām aplamā virzienā. Aizdomas pastiprināja jauno varasvīru neiedomājami bezgaumīgā publiskā lielīšanās ar dārgiem materiālas dabas atribūtiem, kas orientēja domāšanu uz lietām kā cilvēka vērtības mērauklu.

Ikviens mēģinājums ietekmēt procesu un pagriezt to Latvijas interesēm vēlamā virzienā sastapa niknu pretreakciju, kas tikai apstiprināja aizdomas par apzinātu ļaunprātību.

Šīs atziņas bija smaga nasta, ko nācās nēsāt līdzi, veicot Latvijas starptautiskajai  nostiprināšanai vajadzīgos darbus. To gaitā nokļuvu Stokholmā un sastapos ar Uldi Ģērmani.

Ģērmaņa personību biju iepazinis no viņa rakstiem. Sarunā ar viņu tika skarti arī mani novērojumi par norisēm Latvijā. Izrādījās, ka abi tās redzam līdzīgi. Ģērmanis uzskatīja, ka Latvijā pie varas nokļuvuši bijušie padomju funkcionāri, izmantojot savus komunistu partijā iedibinātos sakarus un padomju institūciju naudu. Šie cilvēki bija ciniķi padomju laikā, pelnot savu īpašo stāvokli, naudu un varu ar muldēšanu  par “diženo padomju iekārtu”, ciniķi viņi bija arī izmantojot atjaunotās Latvijas retoriku un simboliku.  Ar savu darbību tie nevis stiprināja un atjaunoja, bet gan prasti izlaupīja Latviju, neticot valsts izdzīvošanai, un tādēļ laupījumu ātri nogādāja ārzonu bankās.

Šo iespēju „bijušajiem” nodrošināja tas, ka Latvijā netika veikts attīrīšanās darbs – nenotika lustrācija. Ulda Ģērmaņa ieteiktā recepte: patiesības komisija, kas ļautu bijušajiem funkcionāriem publiski nožēlot savus padomju perioda darbus un uz zināmu laika periodu liegtu tiem ieņemt politiskās un ekonomiskās varas posteņus  (likumprojektu  ar šādu ievirzi veikli izgāza Saeimā deviņdesmitajos gados). Tā būtu īsta režīma maiņa, jo tas, kas Latvijā notika, lielā mērā bija tikai virspusējs, proti, skāra valsts pārvaldes formu, taču ne šo formas cilvēcisko saturu. Sekas tam bija un ir smagas.

Šādu atmiņu gūzmu uzjundīja manī Ulda Ģērmaņa simtgadei veltītā konference, kas 3. oktobrī notika Kara muzejā. Neliela kinoepizode ar Ģērmaņa izteikumiem  lustrācijas tematu izvirzīja vienā no galvenajām vietām, liekot vēlreiz uzdot sabiedriskajā telpā jau cilāto jautājumu: vai lustrācijai, ja to īstenotu tagad, vairs būtu kāda jēga?

Teikšu skaidri un gaiši: saukšana pie atbildības lustrācijas kārtībā ir juridiski novēlota. Mums atliek vien samierināties ar to, ka sabiedriskajā telpā čum un mudž izbijušie čekisti, marksisma docētāji un pat ļoti augsti komunistu partijas darboņi. Daudzi no  viņiem tagad ir bagāti un ietekmīgi saimnieciskajā un politiskajā  dzīvē. Viņi paspējuši nodrošināties gan ar sev labvēlīgiem likumiem (laika bija daudz!) un arī citādā veidā. Daļa izaudzinājusi jauno paaudzi, kas tos aplido, aicina publiski uzstāties un citādi veicina viņu atpazīstamību. Īsti “patrioti!” Tomēr nekādas manipulācijas ar sabiedrisko domu nevar aizsegt “bijušo” cinismu un pērkamību, un tieši te lustrācijai joprojām būtu iespējas noraut šķietamā godīguma plīvuru. Jo jebkurš, kas savā laikā  bijis gatavs kāpt pa padomju varas galveno balstu – čekas un partijas – karjēras kāpnēm, ir nodevis ne vien savu latviskumu, bet arī savu cilvēcisko būtību (nerunāju par ierindas partijas biedriem, kas bija spiesti iestāties, lai varētu darīt savu maizes darbu). Lustrācija patiesi varētu iztīrīt morālo dubultstandartu sūnu ciemu, kurā joprojām dzīvojam.

Protams, ikviens lustrācijas mēģinājums sadursies ar ļoti niknu un labi organizētu pretestību. Atliek tikai politiskajās aprindās ieminēties par ilustrāciju, lai pār galvu sāktu gāzties visdažādākie iebildumi: lustrācija būtu tautas šķelšana! Kas iztiesās, kuri veidos lēmēju kopu? Tas jau sen aizmirsts un piedots, ko tur vairs rakāties utt., utt..  Šie iebildumi ir atklāts aicinājums aizmirst pagātni, tātad savu vēsturi, kuru pusgadsimtu ne pēc mūsu gribas veidoja Maskavas padomju vara un tās vietējie kolaboracionisti. Tieši viņiem, kolaboracionistiem, ir jāatgādina “diždarbi”, kas palīdzēja Maskavai turēt tautu tumsā un ķēdēs.

Vai tas ir paveicams? Vienīgi tad, ja par to iestātos liela tautas daļa. Kamēr par lustrāciju runā tikai neliela grupa, to īstenot nav iespējama. Bet tautu turklāt mulsina un maldina vēl viens ar čekas darbību saistīts aspekts – tā sauktais stukaču saraksts, par kā publicēšanu strīdas jau gadiem, tā arī nenonākot ne pie kāda risinājuma. Man šī lieta šķiet otršķirīga, jo, nosodot vien morāli nepieņemamo slepeno ziņotāju tīklu, atstājam bez ievērības tos, kas šādu sistēmu ieviesa un uzturēja. Un dažus no tiem ievēlam un pārvēlam pat ļoti augstos valsts amatos. Tā ir liela un patiesībā gluži nepieļaujama divkosība, ko uztur sveikā izsprukušie bijušie padomju varas balsti – kādreizējie centrālkomiteju un rajona komiteju darbinieki, kā arī eksčekisti. Ja gribam būt godīgi pret savu pagātni, attīrīšanās jāsāk ar galveno – ar savu rīcību nenožēlojušiem padomju varas ieroču nesējiem, vismaz atklājot viņu vārdus un īsto seju un nedodot tiem iespēju tēlot Latvijas patriotus. Tas šodien būtu lustrācijas galvenais uzdevums.

Pievienot komentāru

Komentāri (47)

 1. Ir pagājis laiks. Speciāli interesējos par šo tēmu. Brīžiem aizdomājos kādā valstī būs jādzīvo maniem bērniem. Mēs esam tikai “nesaprotams pārpratums kosmosā”.
  Mūsu bērnos ir jāieliek inženierzinātnes un spēja konkurēt uz visai atslābušās Eiropas fona.
  Bet es uzskatu, lai arī VVF “dabūja” mūs iekš Eiropas Savienības un NATO. Kas ir kautkas ko man izdevās piedzīvot.
  Mums ir pienācis laiks lustrācijai.
  Mēs negribam sodīt, mēs gribam atbrīvoties.
  Pasaule ir smagi mainījusies, gan ekonomiskā gan politiskā plāsknē.
  Ir pagājis gandrīz mans pusmūžs. Daļu es dzīvoju zem komunisma. Mana mamma viena sasodīti gudra sieviete “fiziķe” daudz daudz gudrāka. Tika “kaunināta” no manu pamatskolas skolotāju puses.
  Es tos gadījumus nekad neaizmirsīšu.
  Neaizmirsīšu jo ļoti jaukā “un smadzenēs pilnīgi nojūgusies” skolotāja ir sen jau tur kur mēs nonāksim visi.
  Ļeņins, Staļins, KGB, FSB, Jecini, Putini, un citas drazas.
  Un ne tikai. varbūt arū Ušakovi, Urbāni. Un varbūt manu meitu un viņas sabiedrisko brīvo domu atkal šmakarēs bijušie KGB un visādu “jauniešu komjauniešu bijušie šefiņi”.
  Es saprotu ka pasaule sastāv no pretējiem viedokļiem un pretestībām. Bet mož uzrīkojam vel vienu holokaustu un pa ceļam aizsūtam manu meituku uz Sibiriju. Krievijas “mazāk domāt spējīgie” ir tas ar ko strādā Ru šodien. Mums vajag savu lustrāciju. Debatējam.

 2. Es nevāvuļoju, bet nonsensi vāvuļo par lustrācijām 23 gadus, žēlojas kā tādi puņķu tapas, ka šos pabīdīja malā. Sēdi malā un neburkšķi par visādām , nokavētām lustrācijām un citu nokavēto!

 3. KĀDS SVIESTS GALVĀ Lauku vecim!?? Lai Dievs žēļīgs! GODMANIS nekomunists!?? Zirgi zviedz!!! Un KĀDS VĒL KOMUNISTS!!! Aizmirsts, kāda bija viņa profesija!!! Īvāns bija naivulis, kuru veiksmīgi izmantoja!!! Nekomunisti visi tika pabīdīti maliņā!?? Eh, ko te turpināt!!! Vecim galvā paranoja!!! Bet BAIGI DOD VIRSŪ CITIEM, jo nekaunība ir GALVENĀ ĪPAŠĪBA ŠOBRĪD VISIEM VĀVUĻOTĀJIEM!?! Vismaz būtu respektējis publisko telpu, tekulis tāds…KAUNS!!!

  • Kur šeit ir ninēts , ka Godmanis bijis PSKP?
   Izglītība[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]
   I. Godmaņa tēvs Teodors Godmanis ir ievērojams zinātnieks, lauksaimniecības zinātņu doktors. I. Godmanis ir dzimis Rīgā, beidzis Rīgas 1. vidusskolu. 1974. gadā pabeidzis Latvijas Valsts Universitātes Fizikas un matemātikas fakultāti. No 1984. līdz 1988. gadam darbojās LU Cietvielu fizikas institūtā kā jaunākais zinātniskais līdzstrādnieks. 1992. gadā ieguvis fizikas doktora grādu. I. Godmanis 1986 . un 1987. gadā 9 mēnešus dzīvoja Austrijā, tur ieguva pieredzi un uzkrāja zināšanas par to, kā darbojas kapitālisms un demokrātija, ko vēlāk izmantoja savā darbā valdībā.[nepieciešama atsauce] Austrijā pavadīto laiku dažkārt saista ar iespējamo I. Godmaņa sadarbību ar VDK, taču tiesībsargājošās instances, 1998. gadā pārbaudot iespējamo sadarbību, neatrada tai pierādījumus.[nepieciešama atsauce]

  • Dainis ĪVĀNS IR BIJIS
   Latvijas Tautas frontes (LTF) otrais kongress, kas notika 1989. gada 7. un 8. oktobrī Rīgā, būtībā demonstrēja, ka dzimst jauna politiskā partija, kas ir alternatīva Padomju Savienības Komunistiskajai partijai.
   LTF priekšsēdētāja D. Īvāna (PSKP biedrs, PSRS tautas deputāts) referāts kongresā un koreferāti pēc savas būtības un satura bija vērsti pret PSKP vadošo lomu sabiedrībā, bija aicinājums demontēt padomju varu un graut PSRS, mēģinājums ievadīt sabiedrisko domu un latviešu tautu buržuāziski demokrātiskās kārtības restaurēšanas gultnē. Kongresa rīcībā bija nodoti valsts televīzija un radio, kas divas dienas ar kongresa tiešo translāciju aizņēma visu programmas laiku.

 4. Ikvienam Latvijas Avīzes lasītājam ir zināms par Ulmaņlaika cilvēku paveikto Latvijas labā pēckara periodā – arī Imanta Ziedoņa daiļrades cienītājiem, kas lasījuši pirms 30 gadiem izdoto gr. “Tik un tā”. Arī Ērika Hānberga “Labvakar, priekšsēdētāj!” noder izlasīt – , tad varēs domāšanas nabadzību pārvarēt. Visu cieņu zemes atjaunātajiem un attīstītājiem:
  Jānis Blūms: Godīgi sakot, es to esmu nopelnījis
  (..) “– Kad 1951. gadā pārņēmu kolhozu, no govs slauca 900 litrus. Vienā gadā pacēlām uz 1100 litriem, otrā gadā pielikām vēl tūkstoti, kamēr slaukums sakāpa līdz 4500 – 5000 litriem gadā. Un kā tūkstoti paceļ, tā ordenis klāt. Tāda tolaik takse. ” (LA, 15.11.2012)

 5. Tu labi zini, ka Latvijā kompartija izveidoja dažus kolhozus – paraugsaimniecības, kā Tērveti, Druvu, Jauno
  Komunāru, Lāčplēsi, Ādažus un Krasnij Oktjabr, kam nežēloja ne naudu, ne materiālus, deva tiem lielāku rīcības brīvību attīstīt palīgražošanu un tml., lai visi pārējie 594 nabagi – sovhozi un kolhozi tiem līdzinātos un komunisma vārdā skrietu līdzi. Tomēr nabagi nevis sekoja “bākām”, bet sarīkoja Atmodu… Tāpēc beidz te rakstīt citātus, bet sāc domāt pats ar savu galvu!

  • Nostrādāju padomju saimniecībā 25 gadus, izglītības sistēmā 10 gadus. Taisnība- materiālu trūkums bija it visā, brāķa tehnika. ja nopirka , tad traktori, mašīnas gudri šoferi izjauca un pārkrāmēja. Vienmēr bija defekti.. Radiniece strādāja RAF Jelgavā noliktavā. Ja trūka kādas spec. stiprības skrūves, aizstāja ar Ct3,. Tāpat ar štancējamām detaļām , aizstājot metālus.. Tagad var dabŪt visu. Spekulanti uzcēluši nejēdzīgi cenas rokamiem minerālmēsliem, degvielām, elektrĪbai fermai.. Lauksaimniekiem vajadzētu sacelties un 1/2 gadu pienu pārdot par degvielas litra cenu. .

 6. gaišreģe ķoķa Ļoļa Atbildēt

  Iesnaudos un man parādījās VĪZIJA: reiz “maizes darbu darījušie padomju varas ieroču nesēji” Aivars ar Augustu, kautri hūtes rokā ņurcīdami, atnākuši pie Krastiņa uz lustrēšanos. Krastiņš par ziedokli atlaiž šiem grēkus, piesprauž šobrīd aktuālo bantīti un svētī turpmākam darbam … Šitāds murgs, diespas!

  • Es esmu par Jūsu ierosinājumu, Valdis Krastiņš ņem un individuāli LUSTRĒ ACI PRET ACI ZOLĪDĀ KABINETĀ! Nevis anonīmi. Anonīmi tas nedrīkst notikt!

 7. Nedrīkst vairs atkārtot marksistu kļūdas – atstāt latviešiem zemi, lāpstu un darba tikumu?
  Visu cieņu Latvijas Avīzes kolektīvam par tām publikācijām, kas dod iespēju apjēgt “reālā komunisma” (A.Zinovjevs) apstākļos notikušo:
  “Manu un daudzu manu vienaudžu jaunību izpostīja karš.(..)
  Sākām vārda vistiešākajā nozīmē klajā laukā un tukšā vietā.(..)Tagadējā Druvas ciematā, kas savu nosaukumu aizguva no kopsaimniecības, viss – dzīvojamās ēkas, vidusskola, sporta nams, asfalta rūpnīca un ražotnes – tika uzcelts kopsaimniecības laikā. Celtniecības brigādē vien pastāvīgi strādāja ap trīssimt vīru.”
  Mēs tikai nopietnāk strādājām. Saruna ar Jāni Rubuli(1927), kas bija Saldus rajona kopsaimniecības “Druva” priekšsēdētājs (Latvijas Avīze, 17.11.2011.)

 8. Latvijā jau nav izveidots kapitālisms, kāds tas ir vecajās Rietumeiropas valstīs. Te ir kaut kāds sociālisma un atsevišķu kapitālisma elementu sajaukums. Sākot ar ekonomiku un beidzot ar sociālo sfēru. Galīgi greiza ir nodokļu sistēma. Nedrīkst būt nekāda jauna eksperimenta un cilvēku muļķošanas, tavi dievinātie marksisti jau to izmēģināja, var būt tikai kapitālisms. Bet tas viss kokteilis ir radies tieši pateicoties lustrācijas trūkumam.

 9. Beidzot kāds sāk apjēgt, ka 25.gados izveidota sistēma, kas apvieno sliktāko no sociālisma un kapitālisma. Ko nu darīt 4.maija republikas veidotājiem krastiņiem – , atliek lustrēties un lustēties tālāk. Negatīvs rezultāts zinātnē arī ir rezultāts.
  “….Tas, ko mēs Latvijā gribētu redzēt, būtu jauns, tieši Latvijai piemērots sabiedriskais modelis, kas sevī apvienoto to labāko, kas izmantojams gan no sociālisma mantojuma, gan no kapitālistiskās sistēmas, ….” Vaira Vīķe-Freiberga, 1994 (sk. vairāk – “Tādi esam…., LA, 3.02.1995)

  • Faktiski Latvijā 98% dzīvo savu pastāvīgu dzīvi un POLITIKA UN POLITIKĀŅI IR KĀ VĒSMA , KURA PŪŠ PĀRI.. Lustrācija nepieciešama atsevišķiem indivīdiem, kuri patiešām panāks cilvēku sanaidošanu. Un atkal masas aizbēgs , kur neviens nepazīst. . Paskataties raksta bildē– mefistofeliska skats, rokas berzē, nupat būs….. Kas vinām, aizlasījies un bāvuļo….RENEGĀTS — atkritējs!

 10. Beidzot es redzu rakstu, kurā ir atspoguļota tā patiesība, ko es jau gadiem ilgi cenšos skaidrot cilvēkiem visos iespējamos veidos ( arī rakstot komentus) Padomju vara Latvijā nav kritusi. Tā ir tikai pārkārtojusies un pielāgojusies kapitālisma apstākļiem. Caur paša dibināto daudzpartiju sistēmu šeit valda tas pats padomju režīms.
  Šobrīd šis padomju režīms savas sastrādātās nejēdzības un noziegumus visbezkaunīgākajā kārtā cenšas uzvelt latviešu tautai, popularizējot ideju, ka pie visa vainīgs latviešu stulbums, debilitāte, slinkumu, pērkamība, nespēja pārvaldīt savu valsti un vēl desmitiem citu sliktu īpašību. Tie ir ciniski meli! Latviešu tauta pa šiem gadiem pie varas Latvijā nav bijusi nevienu dienu! Padomju režīmu pārstāvošajiem un tam kalpojošajiem cilvēkiem, neatkarīgi no to vārdiem un uzvārdiem, nav tautības. Viņi visi, kā jau tas padomju cilvēkiem piedien, ir internacionālisti un materiālisti. Materiālistam galvenais ir viņa personīgā kabata. Bet internacionālistam nav nekādas intereses ne par savu tautu, ne tēvzemi. Un tas arī izskaidro visu to, ko viņi šeit pa šiem gadiem ir “sastrādājuši”.

  • Pie varas ir plutokrāti un cilvēkos iemiesojies plutokrātisms. Gudri uzrakstīja un tā raksta 23 gadus un TĀĻĀK!

 11. Pēriens nekad nav novēlots, arī šajā gadījumā ar lustrāciju tiks publiski izgaismoti blēdību autori un kļūs skaidri saprotami to ”darbi” . No tā baidās… un kā baidās – daudzas durvis var aizvērties un viņā vairs neklausīsies ar atvērtu muti…

  • Jā , tikai piezīme – tiem ” autoriem” jau nu nebūs sēdēt valsts svinīgajos pasākumos un kur nu vēl pieņemšanās – tās tās bailes, ne blēdītās mantas atņemšana. Tevi tur vairs neaicinās… tie ir nakts murgi – esi varens, bet tikai mājās…Pilī tevi neredzēt… un tas ir reputācijas bankrots.

  • Patiesībai ir jābūt.Tas ir jāapspriež. Latvijas pamatkangarus nosodīs, būs kurus tiesās, jo atklāsies arī noziegumi pret cilvēcību. Ar Petera un G. Ulmaņa svētību Latvijā atstāja 20 000 krievu vitrsniekus un mazākais 60 000 ģimenes locekļus. LATVIJĀ PELNĪTĀ PENSIJĀ IERADĀS DZĪVOT ATVAĻINĀTIE ČEKISTI UN NOMETŅU VADĪTĀJI, PALIKA NO 20 000 SPIEGI, DROŠĪBAS AĢENTI, VISU IROČU VIRSNIEKI, KURI PULCĒJAS 9. MAIJĀ PIE FALLA.. VIŅI ŅIRGS PAR MUMS UN STAIGĀS SVILPODAMI! VISPIRMS JĀSĀK AR VIŅIEM, JO VIŅI IR 5. KOLONA AR VIRSNIEKU IZGLĪTĪU. Tā lūk!

 12. Ja komentāros ir kāds sīkums taisnības, bet lielāko tiesu apjukušu idiotu muldēšana tā labi pēc pusnakts, kad vairākas pudeles spirta iztemptas…

  Nabadziņi. Nu jā, to gara nabagos… Dievs mīlot. Dabūs kliņģeri.

 13. Bet iemetīšu es tomēr akmentiņu arī aizjūras tautiešu lauciņā. Viņi diemžēl vairāk bija aizņemti ar īpašumu restitūciju, nekā ar bijušo komunistu izolēšanu un tautas apgaismošanu kas ir kapitālisms un ar ko viņu ēd. Lūk uz šis platformas, mūsu godīgie aizjūras tautieši atrada ļoti ciešu kopēju valodu ar tiem pašiem čekistiem un funkcionāriem, kuru loma patiesi izvērtēta rakstā. Diemžēl Ģermaņa devums ir absolūti neizvērtēts, un viņa idejas bija nepieņemamas trimdas elitei, tāpat kā viņas tikai vārdos tiek paustas jau jaunajā Latvijā, kāda nu viņa ir sanākusi.

  • Jāmet ir laukakmens! Jo U.Ģērmaņa devums ir absolūti neizvērtēts vienas mazas nianses dēļ:
   “Ir arī dzīves lappuses, kuras lielākajai daļai ir noslēpums vēl pēc U. Ģērmaņa nāves. Jo, kā konferencē sacīja Zviedrijas vēstnieks Latvijā Henriks Landerholms, informāciju par Ulža Ģērmaņa pakalpojumiem, kas tika veikti Zviedrijai, tās slepenajiem dienestiem, vēl joprojām nav iespējams atklāt pilnā mērā. Cerams, ka kaut kad nākotnē Zviedrijas arhīvi būs atklāti pētniecībai un viņa nopelni un sasniegumi tiks arī pilnībā novērtēti.” Kāju priekšā vientiesībai. Uldim Ģērmanim – 100 (LA.lv)

 14. Jā, un kas tad vadīja slaveno “Parex” banku, kas ar lielu troksni izputēja,ja ne visiem pazīstamie kompartijas nomenklatūras darboņi un komjaunatnes vadoņi Kargins un Krasovickis, Lauku veci?
  Bet tu te stāsti pasakas, ka vainīgi Rietumu latvieši!

  • Vai tad es esmu tur vainīgs? Bļāvēju vesels bars , bet neviens neko jēdzīgu nedara. Laikam ērti, bet līdz pilnai Laimes katarsei pietrūkst lēģerī sadzītie komūnisti! Sadzīs, izolēs stuksčus, ( kas obligāti bija j;adara) , izolēs komūnistus, tad es jautāju, kuri būs tie , kas spēs vadīt valsti? Nav, jo to pierāda esošā situācija, ka nav, kuri spētu iebāzt aiz restēm ātri klaji redzamos valsts izzadzējus. Vaimanas ir viena lieta,bet darbs- cita ŠTELLE, KĀ SAKA NENOTIESĀTAIS, VAINU NESPĒJĪBAS PIERĀDĪŠANA. Tur ir OO variants, cien kliedzēji. Lai jums vieglas kājas!

 15. Vai, kā tu vari te muldēt! Tajos pašos “Tēvzemei un brīvībai” tevis piesauktos komunistu nīdējos liela daļa bija šajā partijā iefiltrēti čekas “stukači” ar “Batjku” priekšgalā, kas īstenībā kalpoja tiem pašiem komunistiem ( ja netici, palasi čekas ģenerāļa piezīmes). Un šī neredzamā komunistu fronte ar nacionāļu saukļiem uz lūpām arī pārņēma varu. Vai tu tiešām esi no vecuma palicis naivs, vai vienkārši
  par tādu izliecies?

 16. Varu saņēma savās rokās nekomūnisti Īvāns, Godmanis, Repše, Dombrovskis un vēl vesela rinda un viņu nekomūnistu bezkontrole, ( krāsainos metālus zaga un papiņš Godmanis nosskatījās), Repše ar KOMŪNISTU NĪDĒJIEM NO tĒVZEMES UN BRĪVĪBAS atstāja “”pašplūsmā “”finanšu banku sistēmu, bet faktiski vājprātiģā trakumā izsaimniekot ļāva Latviju– Banka Baltija, Kapitālbanka,…. pĒC VIŅU DEGUNIEM UN SEJAS VAR REDZĒT PRINCIPU- DZI’VOJAM TIKAI VIENREIZ. KOMŪNISTUS PIELAIDA PIE SILES SAVAS NEMĀKULĪBAS DĒĻ!. mīļie cilvēki, nekomūnisti- vara bija, bet SŪDS VIEN IR IZNĀCIS NO JŪSU VALDĪŠANAS, VAI NE? 9 MILJARDI PARĀDS.

  • Repše,Ivāns bija komunistu jaunās paaudzes pārstāvji.Atmiņa jau ir tā saīsinājusies ka pat piederība komjaunātnes nomeklatūrai demagoģiski tiek retušeta un šādi neziniši ar atmiņas zudumu,arī mankurti,cenšas par tādiem padarīt jauno paaudzi.

   • Jurka, tauta par viņiem nobalsoja, nevis par tevi un citiem asinskāriem un nav ko velti rieties. Mazinieka aizvainojums no darīt nevarīgiem , bet baurotājiem lien ārā kā adatas no spilventiņa. Bībelē lasīji, kā bandītu Barabu attaisnoja, bet Jēziu sita krustā.

 17. Pareizi saki, ka lembergi un brigmaņi neļāva izzagt Ventspili, jo viņi esot savos iecirkņos pie varas, vispirms krējumu nosmēla paši. Ne jau tāpat vien Lembergs tiek apsūdzēts smagos kriminālnoziegumos par desmitiem miljonu vērtiem darījumiem SEVIS LABĀ! Viņa ideoloģiskais domubiedrs un komjauniešu līderis Priedītis arī nelaida citus pie zagšanas, bet vispirms zaga pats un izputināja ne tikai “Krājbanku”, bet arī pašu Paulu, nemaz nerunājot par bankas ierindas klientiem. Un kur tad mūsu sarkanie profesori, kā bijusī Gore, LKP CK kadrs, tagad Kreituse, “lielā politoloģe un vēsturniece”, kas katrā intervijā mēģina noskaņot sabiedrisko domu uz negatīvisma nots, vaimanājot cik tagad viss ir slikti. It kā viņa nebūtu pielikusi savu rociņu pie varas grožiem (likumiem), apgrozoties Saeimā? Kur tad mūsu slavenie juristi-profesori, kas staigā pa tiesām, lai komunistu genocīda nomocīto upuru piemiņas dienās nebūtu jāizkar valsts karogs pie savas mājas. Jo karoga kāršana esot tāds pienākums, kas traucējot izklaidēm. Jā un Savickis kā jau ietekmes aģents savukārt nepaguris rūpējas, lai Latvija “uz mūžīgiem laikiem” būtu piejūgta Krievijas gāzes monopolistam “Gazpromam”! Tā ka īsa tev tā atmiņa, lauku veci, un vai tev neliekas, ka tā vara Latvijā joprojām ir tādā stipri rozā krāsā?

 18. Komunistu līderi;
  ZZS,Vienotība,Saskaņa….

 19. Paldies Valdim Krastiņam! Trāpīgi! Bijušie komjaunatnes cekas darboņi šiverējas, ka astes vien kust un rauš savus 20% no otkatiem, mīlīgi blisinot ačeles. Ir bij. zinātniskā komunisma docētāji, kā Žanete Ozoliņa, kas tukši muld daudzās svarīgās konferencēs, samitos utt., ir pareizā Kreituse, bijusī LKP CK Partijas vēstures institūta “kadrs”, nupat parādījās arī pēc naftalīna smaržojošā pionieru un komjauniešu dedzīga vadītāja A.Špona ar saviem padomiem tikumiskajā audzināšanā. Un kur nu vēl Saeima!

 20. Pašlaik ne vien viens krastiņš sāk skandēt, ka jau 1990. gadu sākumā sapratis, ka valsts neiet vēlamajā virzienā. Ieskatīsimies LA arhīvā – palasīsim Aukstā kara uzvarētāju ieplānoto – sapratīsim “veiklo” darboņu šodienas patiesos nolūkus:
  “….Tas, ko mēs Latvijā gribētu redzēt, būtu jauns, tieši Latvijai piemērots sabiedriskais modelis, kas sevī apvienoto to labāko, kas izmantojams gan no sociālisma mantojuma, gan no kapitālistiskās sistēmas, no kurām ne viena, ne otra nav simtprocentīgi ne melna, ne balta.” Vaira Vīķe-Freiberga, 1994 (sk. vairāk – “Tādi esam…., LA, 3.02.1995)

 21. tā dziesmiņa “vēl viss nav pagalam, vēl mūsu mīlai ir laiks” nav beigusies… Kolaboracionistiem (īsāk sakot – kangariem) nāksies vien savu draugu sakāmo atcerēties: pi’ģec kraģotsa ņezametno…!
  Esmu pārliecināts, ka mūsu sabiedroto dienesti jau nu to “čekas maisu” atvēršanu negaida.

 22. Bijušajiem LPSR eks-komunistiem un nomenklatūras darbiniekiem lielas priekšrocības nodrošināja Rietumkrātijas darboņi, kuri bija ieinteresēti ātri atgūt savus īpašumus prihvatizācijas un denacionalizācijas gaitā. Stāsta Andris Kadeģis, bij. PBLA valdes loceklis:”….Vadoties no aptauju rezultātiem, populārākie politiķi Latvijā tobrīd bija A. Gorbunovs (Nr. 1) un G. Meierovics (Nr. 3). Bija skaidrs, ka, ja G. Meierovics un A. Gorbunovs būtu vienā sarakstā, vismaz vadoties pēc aptaujām, uzvara šķita nodrošināta. (..) uksti analizējot, sapratām, ka A. Gorbunova popularitāte ir patiesa tautas izteiksme, ka viņa visai vēlīno konversiju un vēlāko izskaidrojumu par to latviešu tauta akceptē pilnīgi. G. Meierovics arī personiski neiebilda pret A. Gorbunova kandidatūru….)
  (NEATKARĪBAS CEĻŠ. PBLA POLITISKĀ DARBĪBA 1989-1994)

 23. Bijušajiem Latvijas PSR ekskomunistiem un nomenklatūras darbiniekiem bija lielas priekšrocības VARAS SAGRāBŠANā Latvijā, jo viņi jau bija pie “stūres” valsts iestādēs ar piekļuvi kompartijas naudas makam un sakariem ar Krieviju. Atlika tikai izspēlēt nacionālo kārti un nomainīt ideoloģisko retoriku un to viņi arī veikli izdarīja, vispirms jau caur “prihvatizāciju”, lai uzaudzētu sev muskuļus. Tautai jau naudas nebija, bet lembergiem, brigmaņiem, krūmiņiem, savickiem, un viņiem līdzīgiem tā nezin no kurienes uzradās, lai dibinātu savus ar Krieviju saistītus uzņēmumus un ātri kļūtu bagātiem. Protams, ka koordinācija notika caur viņu kabatas partijām. Tā šī vara arī tika nostiprināta. Lai gan bija jāsāk ar lustrāciju, vispirms pabīdot malā šos vecās sistēmas dūžus un dodot vietu varas struktūrās pavisam citiem, nacionāli domājošiem cilvēkiem. Tagad mēs cīnāmies ar sekām, tā ka Krastiņa kungam ir pilnīga taisnība.

  • Kārli, Lembergs neļāva tādam demagogam kā Tu izzagt Ventspili, Savickis nostitprināja drošu gāzes piegādi, Brigmaņa ZZS teicami saimnieko savoas novados( skat Amatas nov. kaut AMATCIEMS -GOOGLE) , Vada elita Eglīte ( ZZS), Arī es esmu par ZZS ne no Vienotības , kura pilna , pretīgi nosaukt!

   • Tagad nu gan redzam Atbildēt

    kādā krāsā tas lauku veča kažoks.

    • lauku vecim ir pilnīgs latvieša patriota kažosks, tad nu redzamais “”gudrīt”” paanalizēsim.
     Godmanim uz galda Kinna nometa partiajas karti, jo vārgulis tika no Dzerbenes izbalsots un tādu Godmanim vajadzēja, jo Godmanis, Repše,Dobrovdskis, Rimšēvics, ir kvalificējušies ārzemju institūtos.Jautājums, kāpec Kinna? Pirms pāris gadiem Kinna deva interviju un palielījās, ka ir masonu vecmeistars( kautkas pie 3. līmeņa piramīdā). Tas arī dod skaidrojumu.Intervija pēc pāris dienām tika izdzēsta. Aizmuka uz Alpiem, jo ienākusī nauda kontos ????? Par ko slepenos institūtos šie stažējās, KRĀSOTĀJ? Meklē skabargas komūnistu acīs, bet Rietumu baļķus BAIL PAT PIEMINĒT!!!!!HA, HA, HA!

   • Tur nu gan Tev 100% taisnība , ka neļāva, jo visu izdarīja pasi augsta profesionāla līmeni .

 24. Krastiņa kungs nekaunīgi “muļķi laiž” – droši vien “aizmirsis” Valda Birkava valdības sastāvu, tās tieslietu ministru E.Levitu. Ne bez pamata jau arī pats U.Ģērmanis neatgriezās Latvijā, kur rīkojās trimdinieku darboņi, kas slēdza vienošanos ar ex-komunistiem u.c. šaubīgiem tipiem:
  “Pirms 20 gadiem PBLA «zaudēja nevainību», 1993. gada 13. februārī slepeni vienojoties ar ekskomunistu eliti, kas pulcējās Klubā 21, par kopīgas partijas Latvijas ceļš izveidošanu. Traģikomiski, ka tā laika tā dēvētais aizsardzības ministrs Valdis Pavlovskis pēc padarītā atgriezās ASV, kur joprojām saņem ASV pensiju un 4. maija režīma ordeņus. Topošais LC ģenerālsekretārs, tagad vienīgais Rolanda Tjarves biznesa partneris Juris Lorencs bija labi pastrādājis Minsterē, PBLA birojā. ”
  Andris Pauls Pāvuls (Aitkopis: Es mīlu gan šo zemi, gan valsti, bet neieredzu šo režīmu, NRA.lv)

  • Repši koordinēja latviešu izcelsmes amerikas baņķieris KLAUSS BANKU SFĒRĀ UN aizgāja nekontrolē Banka Baltija un Kapitālbanka, pozīcijas nostiprināja Parex banka , kas veica beigās grandiozāko afēru. Liepājas metalurgu izzaga amerikas žīdi un CO! Kur te komūnisti! Jūs skolojāt ārzemju tautieši ar savām DEMAGOĢIJĀM. Tagad tusējaties savās privātmājās. VVF nodemonstrēja ķeizarienes tvērienu!

   • Esmu pārliecinats ka komenta autors ir bijušais okupantu štata latvietis un joprojam savu bijušo kungu un pārējo okupantu štata latviešu uzdevumā melo un izlocas.ZZS jau ir galvenais okupantu štata latviešu štabs un pat ir nesamērigi lepni par savu savtīgo kalpošanu okupantiem un korupcijas un nodevības ceļā iegūtos materiālos labumus uzskata par kara laupījumu nevienlīdzigā cīņā ar reņģēdājiem.

  • Tie "trimdas darbońi" Atbildēt

   liela tiesa bija naivi, pat akli, viegli ap stūri apvedami optimisti un kā ar tādiem arī rīkojās.

 25. Krastiņam taisnība. “Aizdomas pastiprināja jauno varasvīru neiedomājami bezgaumīgā publiskā lielīšanās ar dārgiem materiālas dabas atribūtiem, kas orientēja domāšanu uz lietām kā cilvēka vērtības mērauklu.”

  Atminos prastās Gaiļu ģimenes un daudzu citu plātīšanos ar mantu 90-to sākumā (ar dārgiem džipiem brauca uz Nacionālo operu pie pašām durvīm u.tml.).

 26. Tagad vajag rietumu investoru lustrāciju!

 27. Zelta vārdi, bet lai to realizētu, ir vajadzīga otra Atmoda! Kas to organizēs?

Lasītāju aptauja
Ērika Oša zīmējums
Ēriks Ošs. Pirms Jāņiem skaidri zinām, būs sukas tā kā tā

Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB) kriminālprocesā par, iespējams, nelikumīgu partijas “KPV LV” finansēšanu aizturējis trīs personas un veicis kratīšanas. KNAB vakar Saeimā aizturēja arī šīs partijas pārstāvi deputātu, bijušo aktieri Artusu Kaimiņu. Saeima vakar deva piekrišanu Kaimiņa aizturēšanai un kratīšanai, nevis apcietināšanai. Deputāts pirms aizturēšanas vakarrīt žurnālistiem teica, ka viņam neesot skaidrības, par kādiem jautājumiem Ģenerālprokuratūra lūgusi parlamentam atļauju viņa aizturēšanai un kratīšanas veikšanai. Kaimiņš pauda uzskatu, ka viņa pārstāvētā partija ir “absolūti neizdevīga valdošajai varai” un pašlaik notiekošais ir domāts “priekš televīzijas kamerām”. Viņš gribot zināt, “kāpēc šī pompozitāte” ir dažus mēnešus pirms Saeimas vēlēšanām.

Kā vērtējat Saeimas deputāta Artusa Kaimiņa aizturēšanu?
Draugiem Facebook Twitter Google+