×
Mobilā versija
Brīdinājums +2°C
Jurģis, Juris, Georgs
Pirmdiena, 23. aprīlis, 2018
5. septembris, 2012
Drukāt

Valdzinošā dzīves puse?

Foto-Anda KrauzeFoto-Anda Krauze

Rozīnīti dienas mirklim var piešķirt arī kāds sīkumiņš, teiksim, vasarīgajā tveicē nobaudīts spirdzīgs saldējums. Prātoju, nezin, kas ir lielāki šā aukstā salduma cienītāji – sievietes vai vīrieši –, vai abiem dzimumiem ir atšķirīgas garšas kārpiņas?

 

SIA “Rozīne”, kas ražo “Skrīveru mājas saldējumu”, vadītājai Leldei Sotniecei rit piektā saldējumu vasara. Šā gada sākumā uzņēmīgā skrīveriete atvēra saldējuma veikaliņu kafejnīcu Rīgā. Tāpēc viņa var dalīties savos vērojumos.

– Nezinu, no kā tas atkarīgs, bet ir tādas dienas, kad saldējums vairāk kārojas vīriešiem, bet ir arī izteiktas lēdiju dienas. Interesanti ir ar mūsu piedāvāto alus saldējumu. Vīrieši it kā ir lielāki alus cienītāji, taču alus saldējumu biežāk izvēlas sievietes. Man patīk vērot mūsu saldējuma baudītājus. Katru sestdienu es gaidu vienu pāri, kas ir ārēji atšķirīgs, tomēr ļoti saderīgs. Saldējumu parasti izvēlas sieviete – visbiežāk tas ir biezpiena vai šokolādes. Viņiem ir līdzi sava aukstumsoma, kurā ievietot pirkumu. Man patīk eksperimentēt ar saldējuma garšu un tad pavērot, kā pircēji pieņem mārrutku vai paprikas saldējumu.

SIA “Rozīne”, kā saka Lelde, ir ģimenes lieta, kurā iesaistījušies arī vecāki un abi brāļi.

– Ģimene ir pamatvērtība – mēs atbalstām cits citu. Vecāki man arī ir paraugs, kā veidot savstarpējās attiecības. Viņi visu laiku ir gan strādājuši, gan izklaidējušies kopā. Mamma savulaik man sacīja – kad atrodi īsto, tad gribas visu laiku būt viņam līdzās. Tā ir liela laime – satikt savu izredzēto cilvēku, bet pēc tam ir svarīgi nesabojāt attiecības. Mēs jau piecus gadus kopjam saldējumu darināšanas māku – līdztekus ar cilvēciskajām attiecībām. Žilbinošā iemīlēšanās uzplaiksnījuma sajūta ar laiku mazliet mazinās, tad sākas kopīgs mācību process.

 

Kopdzīvi varētu salīdzināt ar divām dzelzceļa sliedēm – abi iet viens otram līdzās, abi vēlas doties uz priekšu. Manuprāt, partnerattiecībās svarīgi, lai abi būtu pašpietiekamas personības ar līdzīgām vēlmēm un ambīcijām. Lai var papildināt viens otru – īstenot izsapņotās vērtības, tādējādi piepildot dzīvi. Es nevēlētos dzīvot kopā tikai dzīvošanas dēļ.

 

Starp vīrieti un sievieti lomas ir sadalītas gluži kā teātra izrādē. Svarīgi nepazaudēt smalko atšķirību starp sievišķo un vīrišķo daļu. Dzīves skaistums ir abās šajās pusēs, tā jau arī ir dzīves valdzinošā puse. Viendien, braucot vilcienā, man pretim sēdēja kāda māte ar savu pusaudzi dēlu. Kad tuvojās izkāpšana, māte dēlam teica – vīrietis izkāpj pirmais, pasniedz sievietei roku. Puika vaicāja – kāpēc? Bet māte vienkārši atbildēja – tā nu tas ir. Pusaudzis tā arī darīja, lai gan neveikli mulsdams. Taču tas bija tik skaisti.

Lelde vēl nav precējusies, lai gan sirds vairs nav brīva. Viņai ir pārliecība, ka satikts īstais cilvēks. Lelde smej, ka viņai sanācis kā tajā teicienā – kas tālu meklē, tas tuvu atrod.

– Mīlestība sniedz piepildījumu, bet ne jau tikai šīs skaistās jūtas. Katram jāmeklē tas, kas piepilda dzīvi. Tā var būt arī kāda mīļa aizraušanās – izjāde ar zirgiem, klavierspēle vai jebkas cits. Mēs šajā ķermenī dzīvojam tikai vienreiz, tāpēc jācenšas rast gandarījumu gan darbā, gan privātajā dzīvē. Var iestādīt mežu, audzēt puķzirnīšus, gatavot mājās saldējumu, rakstīt grāmatu. Ja nepamēģināsi, neuzzināsi, ka to vari.

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+