×
Mobilā versija
+8.5°C
Līksma, Bārbala
Trešdiena, 25. aprīlis, 2018
18. decembris, 2015
Drukāt

Valensa apsverot atgriešanos politikā (2)

Foto - LETAFoto - LETA

Lehs Valensa

Bijušais Polijas prezidents Lehs Valensa paziņojis, ka ir gatavs atkal kļūt par opozīcijas līderi, ja politiskā krīze, kuru izraisījušas domstarpības par Konstitucionālo tribunālu, neradīs saprātīgu risinājumu.

“Ja mēs nenāksim pie prāta, man būs atkal jāiesaistās un jāuzņemas kaujas vadība,” izteicās kādreizējais neatkarīgās arodapvienības “Solidaritāte” līderis, kuram bija izšķiroša loma komunistiskā marionešu režīma gāšanā.

Valensa, uzstājoties ar runu Gdaņskā, atkārtoja jau iepriekš izteikto ierosinājumu, ka gadījumā, ja situācija pasliktināsies, jārīko referendums par parlamenta pirmstermiņa vēlēšanu izsludināšanu.

Valdošā konservatīvā partija “Likums un taisnīgums” (PiS), kas nāca pie varas pēc pārliecinošas uzvaras oktobrī notikušajās parlamenta vēlēšanās, panāca grozījumus likumā par Konstitucionālo tribunālu, kas tai ļāva nomainīt piecus iepriekšējās valdības ieceltos tiesnešus. Tas izraisījis asus opozīcijas protestus.

Pielejot papildu eļļu ugunij, PiS līderis Jaroslavs Kačiņskis valdības stīvēšanos ar opozīciju, kas palīdzību jau meklējusi Briselē, pielīdzinājis Otrā pasaules kara pretošanās kustības militārā spārna “Armia Krajowa” (burtiski – Tēvzemes armija”) cīņai ar “gestapo kolaboracionistiem”.

Polijas parlaments, kurā PiS ir absolūtais vairākums, gatavojas izskatīt likumprojektu, kas paredz, ka Konstitucionālajam tribunālam savi spriedumi turpmāk būs jāpieņem vismaz ar divu trešdaļu balsu vairākumu.

Pievienot komentāru

Komentāri (2)

  1. Ko šis nozīmē? Ka viņš ir golbalizatoru bandinieks?
    Kāds zin vairāk?

  2. ta šamējiem arī pastāv “troikas” ?

Draugiem Facebook Twitter Google+