×
Mobilā versija
Brīdinājums +19°C
Dzidra, Dzidris, Gunita, Loreta
Svētdiena, 27. maijs, 2018
10. janvāris, 2012
Drukāt

Valensa: Esmu nikns uz demokrātiju

Foto - AFPFoto - AFP

Bijušais Polijas prezidents un leģendārais poļu arodkustības “Solidaritāte” līderis Lehs Valensa paziņojis, ka demokrātija ir viņu saniknojusi un poļi nav pietiekami iesaistījušies politikā.

Ar šādu viedokli Valensa nācis klajā intervijā Polijas radio stacijai “Radio Zet”. Runājot par centriski labējās Pilsoniskās platformas uzvaru pērnā gada vēlēšanās, Valensa pauda nožēlu par alternatīvu politisko spēku trūkumu. “Man ar nožēlu jāsaka, ka pašreiz mums nav alternatīvas, bet jau atkal tas ir tādēļ, ka mūsu tautieši nav iesaistījušies politikā,” viņš piebilda.

Valensa arī izmantoja izdevību, lai kritizētu Janušu Palikotu – antiklerikālās Palikota kustības līderi. Viņa vadītā partija parlamenta vēlēšanās negaidīti ieguva 10 procentus balsu. Valensa paziņoja, ka Palikota centieni panākt krustu aizvākšanu no sabiedriskajām ēkām un Polijas parlamenta ēkas ir nepamatoti. “Lai viņš meklē valsti, kur tas ir iespējams, bet ne Polijā – esiet reālistiski. Polija pārdzīvoja tankus, pateicoties krustiem, pateicoties ticībai,” norādīja Valensa. Bijušais prezidents uzvēra, ka tieši šī iemesla dēļ ir aizliegts tos noņemt.

Tomēr viņš veltīja skarbus vārdus arī labēji noskaņotajai katoļu radiostacijai “Radio Marija” un tās īpašniekam. Valensa pauda pārliecību, ka šī radiostacija nenāk par labu Polijai, bet atzina, ka klausās to, lai būtu lietas kursā par to, ko šis medijs dara. “Tas, ko viņš (radio īpašnieks) saka par valdību, par Poliju, par patriotismu, ir neticami. Viņi domā, ka ir vienīgie patrioti,” norādīja Valensa. “Un vēl trakāk, viņi joprojām staigā apkārt pa pasauli, runājot muļķības par uzbrukumiem,” piebilda Valensa, ar to domājot konspirācijas teorijas par traģisko Smoļenskas aviokatastrofu.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+