×
Mobilā versija
Brīdinājums +16°C
Dzidra, Dzidris, Gunita, Loreta
Svētdiena, 27. maijs, 2018
21. februāris, 2012
Drukāt

Valensa noraida minējumus par saistību ar komunistu slepeno dienestu

lehs2

Polijas bijušais prezidents un arodbiedrības “Solidaritāte” leģendārais līderis Lehs Valensa noraidījis kārtējos minējumus, ka Polijas parlamenta arhīvā varētu atrasties svarīgi dokumenti saistībā ar viņa iespējamo sadarbošanos ar komunistiskā režīma slepeno dienestu.

“Es zinu, ja tur ir kādi nezināmi dokumenti par mani, tad tie ir tualetes papīra vērtībā,” intervijā telekanālam TVN sacīja eksprezidents. Salīdzinot mūsdienu un komunistu laiku Poliju, Valensa sacīja, ka “elite centās zem manis parakties, un viņi cenšas zem manis paraksties šodien”.

Konservatīvās opozīcijas partijas “Likums un taisnīgums” deputāts Mareks Opjola paziņojis, ka viņam parlamenta arhīvā liegta piekļuve ar grifu “pilnīgi slepeni” apzīmētiem dokumentiem. “Dariet, ko gribat,” sacīja Valensa. “Es zinu, ko es esmu darījis un ko panācis.”

Gadiem ilgi Valensam tiek celtas apsūdzības, ka viņš 70. gados vēl pirms arodkustības “Solidaritāte” izveidošanas bijis slepenā dienesta informators. Viņš šīs apsūdzības allaž noliedzis, un to dēļ bijis ievilkts vairākās tiesas prāvās. Runājot par savu lomu komunistiskā režīma sagrāvē, viņš sacīja: “Jums tas ir jāatceras vienreiz par visām reizēm līdz laika galam – tas biju es, es, es. Es atkārtoju desmit miljono reizi – es vadīju šo cīņu. Es to organizēju, es to vadīju un es tajā uzvarēju. Neviens cits, lai tas būtu skaidrs.”

Runājot radio “Zet” ēterā, Valensa noliedza, ka gados, kad viņš bija prezidents, būtu iznīcinājis slepenpolicijas dokumentus. Būdams prezidents, viņš lūdzis parādīt dokumentus, lai “varētu redzēt, kā izskatās viltojumi”, atzina Valensa, vienlaikus noliedzot, ka būtu iznīcinājis jelkādus dokumentus. “Tādu numuru es nekad neizstrādātu,” sacīja eksprezidents.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+