×
Mobilā versija
Brīdinājums +19°C
Vilis, Vilhelms
Svētdiena, 27. maijs, 2018
14. februāris, 2013
Drukāt

Valentīna improvizācijas saksofonam un akordeonam


mario_marci_42

14. februārī Rīgā, Spīķeru koncertzālē festivāla “Saxophonia” ietvaros Latvijā atgriežas divi publikas iemīļoti mūziķi – izcilais Itālijas mākslinieku duets – saksofonists Mario Marci un akordeonists Simone Dzankini.


 

Festivāla “Saxophonia” idejas autors, saksofonists Artis Sīmanis stāsta – Mario Marci pašlaik ir viens no vadošajiem itāliešu saksofonistiem, kurš izpaužas dažādā ampluā – mūziķis spēlējis kopā ar izciliem itāliešu orķestriem, izciliem diriģentiem – Klaudio Abado, Rikardo Muti, uzstājies Veronas arēnā kopā ar simfonisko orķestri. Marci uzvarējis četros starptautiskos un deviņos nacionālos konkursos, divdesmit gadu strādājis Milānas “La Scala” orķestrī. “Viņš ir izcils arī pasaules mūzikā un džeza mūzikā,” pauž Sīmanis.

Pašlaik Marci iecienījis 20. gadsimta komponistu mūziku, vairāki skaņdarbi veltīti tieši viņam. Veicis ieskaņojumus “EMI”, “BMG”, “Sony Classical”, “Stradivarius” un citos prestižos skaņu ierakstu namos. M. Marci pasniedz saksofona spēli Verdi konservatorijā Milānā, vada meistarklases Amsterdamā, Denverā, Frankfurtē, Lisabonā, Pekinā un citur.
Simone_Dzankini_4

Bet Simone Dzankīni ir viens no izcilākajiem akordeonistiem Eiropā, spēlējot gan akadēmisko, gan džeza un pasaules mūziku. Mūziķis tiek uzskatīts par vienu no interesantākajiem un novatoriski domājošiem akordeonistiem Eiropā. Viņa uzmanības lokā ir laikmetīgā mūzika, akustiski un elektroniski skaņas eksperimenti, kā arī dažādu skaņumākslas aspektu kombinācijas improvizācijas, džeza, laikmetīgās un klasiskās mūzikas jomā. Dzankīni uzstājies festivālos Eiropā, Tunisijā, Libānā, Indijā, Krievijā un Japānā. Regulāri sadarbojas un dodas pasaules turnejās ar Milānas ansambļa “Solisti dell’Orchestra del Teatro alla Scala”. Ieskaņojis vairākus albumus. “Izcils improvizators,” par viņu teic A. Sīmanis.

Abu izcilo mūziķu duets pārsvarā savas radošās izpausmes rod tieši pasaules mūzikā. Viņu repertuārā ir gan itāliešu, gan amerikāņu, gan arī brazīliešu mūzikas atskaņojumi, tāpat arī Astora Pjacollas kompozīcijas. “Šis ansamblis noteikti būs lieliska dāvana visiem klausītājiem Valentīndienā!” ir pārliecināts A. Sīmanis.

Marci un Dzankīni ir pastāvīgi festivāla “Saxophonia” viesi, klausītājiem labā atmiņā palikuši viņu izdomas bagātās koncertprogrammas. Šoreiz abu meistaru izvēlētās programmas nosaukums ir “All directions” jeb “Visi virzieni”, kurā skanēs mūzika no senās mūzikas laukiem – Perotīna un Baha līdz Astoram Pjacollam un Egberto Žismonti. Komponistu sarakstā ir arī Kurts Veils, Rišārs Galjāno un arī pats Simone Dzankīni.

 

VARBŪT NODER

Laiks – 14. II 19.00.

Vieta – Spīķeru koncertzāle.

Biļetes “Biļešu paradīzes” kasēs, HYPERLINK “http://www.bilesuparadize.lv” www.bilesuparadize.lv.

Cena – Ls 10.

 

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+