Dabā
Laika ziņas

Valentīndienā būs neparasti silti: var krist siltuma rekordi 0

Foto: Fotolia

Otrdien visā Latvijā, izņemot daļu Sēlijas un Daugavpils apkaimes, izklīduši mākoņi, ļaujot saulei straujāk sasildīt gaisu, liecina meteoroloģiskā informācija.

Gaisa temperatūra plkst.12 valsts lielākajā daļā bija paaugstinājusies līdz +3..+5 grādiem.
Saskaņā ar Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra datiem augstākā gaisa temperatūra, kas 14.februārī reģistrēta Latvijā, ir +7,5 grādi 1995.gadā.

Siltākais laiks gaidāms pēcpusdienā.

Siltais un saulainais laiks veicina sniega kušanu, Latvijas lielāko daļu pagaidām vēl klāj plāna sniega sega.

Latvijas vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centrs prognozē, ka nedēļas vidū laika apstākļus virs Latvijas atkal noteiks anticiklons. Vējš būs lēns, mākoņu būs maz, un nokrišņi nav gaidāmi. Debesīm skaidrojoties, nakts laikā gaisa temperatūra pazemināsies līdz -3…-8 grādiem. Dienā, uzspīdot saulei, termometra stabiņš pakāpsies līdz +2…+6 grādu atzīmei.

Darba nedēļas beigās un brīvdienās laika apstākļi atkal mainīsies – pāri Skandināvijai virzīsies vairāki aktīvi cikloni, kuri noteiks laika apstākļus arī Latvijā. Debesis aizklās mākoņi, daudzviet gaidāmi nokrišņi, pastiprināsies arī vējš. Gaisa temperatūra nedēļas otrajā pusē naktīs vairs nebūs zemāka par -2…+3 grādiem, bet dienas laikā gaiss iesils līdz +1…+5 grādiem.

LA.lv