×
Mobilā versija
Brīdinājums +20.1°C
Alberts, Madis
Pirmdiena, 18. jūnijs, 2018
7. februāris, 2013
Drukāt

Valentīndiena saldās dzīves skaņās


orkestris_riga_3

Valentīndienas ieskaņā pazīstami pašmāju solisti – Ilona Bagele, Ingus Pētersons un Andris Ludvigs kopā ar pūtēju orķestri “Rīga” diriģenta Mārtiņa Ozoliņā vadībā aicina uz romantisku itāliešu mūzikas koncertu “La Dolce Vita” 10. februāri Lielajā ģildē. 


 

Pat ja mīlētāju svētku jeb Valentīndienas svinēšana ir viena no tām “lipīgajām” tradīcijām, ko esam pārmantojuši no Rietumiem, romantiskajiem svētkiem Latvijā ir daudz piekritēju. Arī profesionālais pūtēju orķestris “Rīga” šo tradīciju ievēro jau septīto gadu, ikreiz februārī piedāvājot īpaši Valentīndienai veltītu romantisku koncertprogrammu. Šis gads nav izņēmums – orķestra mākslinieciskais vadītājs un galvenais diriģents Mārtiņš Ozoliņš radis iespēju piepildīt senu sapni par koncertprogrammu, kurā skanētu gan itāliešu komponistes Nino Rotas kinomūzika, pasaulslavenas neapolitāņu melodijas un dziesmas no pasaulslaveno dziedoņu Andrea Bočelli un Lučāno Pavaroti repertuāra.

Kā vēsta orķestra pārstāve Ilze Pleša, gaidāmā koncerta nosaukums – “La Dolce Vita” (saldā dzīve – it. val.) – ir likumsakarīgs, jo tiešā veidā saistās ar mūziku un noskaņām, kas sagaida klausītājus koncertā. Bet diriģents M. Ozoliņš teic, ka visus skaņdarbus programmā vieno doma par mīlestību, par cilvēku jūtām, tomēr katrā noskaņā un melodijā ir sava nianse, katram dvēseles stāvoklim ir kāda nedaudz cita intonācija.

Diriģents norāda – itālieši un saldā dzīve ir asociācijas, kas izveidojušās jau agrā jaunībā, skatoties Federiko Fellīni filmas un dzirdot Nino Rotas mūziku. “Itālijā vienmēr silda saule un valda mīlestība. Tā ir zeme, kur valoda skan kā mūzika, un neopolitāņu dziesmas skan Bočelli, Pavaroti un citu pasaulslavenu itāliešu tenoru balsīs.”

M. Ozoliņš atklāj, ka līdz ar šo programmu orķestra “Rīga” repertuārā ienākušas jaunas notis. Tostarp ir arī N. Rotas svīta “La Strada”, kas sākotnēji rakstīta kā baleta mūzika Milānas “La Scala” teātrim un pēc tam iemūžināta kinofilmā. Šis ir tehniski komplicēts, taču muzikāli interesants un demokrātisks opuss.

“Ar kino mūziku ir tā, ka liela daļa cilvēku vispirms atceras filmu nosaukumus, tad aktierus, režisorus un tikai pēc tam komponistus un mūziku. Nino Rotas mūzika ir tik spēcīga, ka tā neatstāj vienaldzīgu nevienu, kaut vai slavenā mīlas tēma no filmas “Krusttēvs”, ko noteikti daudzi dzirdējuši,” teic M. Ozoliņš.

Tikmēr koncerta solists Ingus Pētersons īpaši izceļ divus duetus – neredzīgā dziedoņa Andrea Bočelli dziedātās “The Prayer” un “Vivo per lei”, ko dziedās kopā ar Ilonu Bageli. “”The Prayer” ir fenomenāli brīnišķīgs skaņdarbs. Tam manā dzīvē ir bijusi maģiska loma,” uzsver I. Pētersons, piebilstot, ka “Vivo per lei” ir dziesma, no kuras teksta var daudz mācīties. “Tulkojumā tā nozīmē “Es dzīvoju tev”, un es gribētu novēlēt visiem cilvēkiem – dzīvot nevis sev, bet otram cilvēkam!”

 

VARBŪT NODER

Laiks – 10. II 19.00.

Vieta – Lielā ģilde.

Biļetes – “Biļešu paradīzes” kasēs, http://www.bilesuparadize.lv

Cena – Ls 5 – 15.

 

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+