×
Mobilā versija
Brīdinājums +18.7°C
Līga
Sestdiena, 23. jūnijs, 2018
28. augusts, 2015
Drukāt

Valkā atklāta Pētera Postaža gleznu izstāde

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Valkā Raiņa un Aspazijas gada ietvaros turpinās Starptautiskā kultūras un mākslas biennāle “Dzīve”, kuras ietvaros no šīs nedēļas Valkas pilsētas kultūras namā apskatāma Pētera Postaža 75 gadu jubilejai veltīta gleznu izstāde “Gleznošana ir mans mūžs”, LA.lv uzzināja pilsētas domē.

Plastisko formu P. Postažs meklē un atrod absolūti visā – kūpošas tējas garaiņos un koka zarā, bērna smieklos un sievietes kailā mugurā. Tālab viņa mākslu raksturo tematiska daudzveidība. Jebkas apkārtējā pasaulē – redzamā un neredzamā – ir iemesls gleznas tapšanai. Forma mākslinieka darbos emocionālu niansētību iegūst harmoniskā sadarbībā ar krāsu.

Pēteris Postažs saka: “Valkā izstādītajās gleznās, kas formātā ir nelielas, ir mani pārdzīvojumi, manas konkrēta brīža idejas. Gleznošana ir mans mūžs, strādāju nepārtraukti. Viss nāk un aiziet tālumā, kaut ko no tā atstāju darbos. Ja kādreiz kāds gribēs par mani izveidot izstādi, tad visa radošā dzīve gleznās ir atainota. Katru dienu strādājot, darbi rodas. Ir jāstrādā! Tas ir visās profesijās, tikai tad būs rezultāts. Nepiekrītu, ka ik pa desmit gadiem jāmaina darbavieta, lai “neapaugtu ar sūnu”. Ja grib ko sasniegt, jāiet viens ceļš. Glezniecība ir viena nopietna padarīšana”.

Biennāles ietvaros Valkas pilsētas kultūras namā no 12. augusta ir apskatāma arī Mildas Bīrītes izstāde “Atmiņas un sapņi”, stāsta Valkas novada domes sabiedrisko attiecību speciāliste Zane Brūvere. Tajā apskatāmas gleznotājas gleznas no Valkas Novadpētniecības muzeja krājumiem. Astoņas no izstādītajām gleznām izstādītas pirmo reizi pēc restaurācijas, kuru veicas valcēniete Ieva Kampe ar LR Kultūras ministrijas un portāla kultura.lv finansiālu atbalstu. Savukārt Valkas Novadpētniecības muzejā no 13. augusta ir apskatāma Andra Vēža porcelāna un Ievas Vēzes-Dreimanes tekstīliju izstāde “Akmens dārzs”.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+