Latvijā
Novados

Valkā notiks valsts svētkiem veltīta mūzikla “Valka. Latvija. Brīvība” pirmizrāde 16

Foto – Evija Trifanova/LETA

Valkā šodien plkst.18 būs skatāma Latvijas valsts simtgadei veltīta mūzikla “Valka. Latvija. Brīvība” pirmizrāde.
Latvijas valsts simtgadei veidotajā izrādē caur divu cilvēku likteņu un mīlas stāstu muzikālā izrāde ataino Latvijas dibināšanu, akcentējot Valkas nozīmi valsts izveidē.

Izrāde tapusi pēc Valkas novada domes iniciatīvas sadarbībā ar Latvijas Nacionālo teātri. Izrāde ir viens no Latviešu Pagaidu nacionālās padomes simtgadei veltītajiem pasākumiem Valkā.

Lugas autors ir žurnālists Eduards Liniņš. Izrādes režisors ir Gundars Silakaktiņš, scenogrāfs – Aigars Ozoliņš. Galvenajās lomās iejutīsies Zane Dombrovska un Raimonds Celms. Tāpat izrādē spēlēs aktieri Ivars Puga, Kārlis Reijers, Ivars Kļavinskis, Ģirts Liuziniks un citi. Izrādi muzikāli papildinās Valkas pilsētas kultūras nama vokālais vīriešu ansamblis “Lai skan!”.

Izrādes centrā ir igauņu meitenes un latviešu strēlnieka skaudrais mīlas stāsts. “Laiks pirms simts gadiem bija milzu pārmaiņu brīdis Latvijai, Eiropai, visai pasaulei. Sadūrās idejas, pārliecības, intereses un ilūzijas,” par izrādes fonu sacījis tās autors Liniņš.

Izrādes veidotāji atklāj, ka izrādē skatītāju rindu izkārtojums būs neierasts un piemērots tam, lai skatītāji labāk iejustos 20.gadsimta notikumos.

Šogad aprit simts gadi kopš Valkā 1917.gada rudenī sanāca Latviešu Pagaidu Nacionālā padome. Šim vēsturiski nozīmīgajam notikumam veltīts norišu cikls, kas ar augsta līmeņa starptautisku konferenci, svētku koncertu, pieminekļa un izstādes atklāšanu Valkā noslēgsies 2.decembrī.

LA.lv