×
Mobilā versija
Brīdinājums +23.4°C
Alberts, Madis
Pirmdiena, 18. jūnijs, 2018
21. aprīlis, 2015
Drukāt

Valkā gatavojas mākslas un kultūras biennālei

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Piektdien, 1. maijā, plkst. 13 Valkas pilsētas kultūras nama mazajā zālē atklās Starptautisko mākslas un kultūras biennāli “Dzīve”, par kuras moto izvēlēti Raiņa vārdi “Es zinu, jūs, pusvientulīgie garā”, LA.lv uzzināja novada domē.

Pasākuma atklāšanā Raiņa un Aspazijas tēlos iejutīsies Latvijas Nacionālā teātra aktieris Romāns Bargais un harizmātiskā Latvijas televīzijas kultūras ziņu vadītāja Eva Ikstena – Strapcāne. Atklāšanā dzeju lasīs Valkas novada literātu apvienības vadītāja Zane Brūvere, savukārt Valkas novada sieviešu koris “Ziemeļstīga” diriģentes Lienes Babres vadībā sniegs muzikālu priekšnesumu.

“Starptautiskā mākslas un kultūras biennāle “Dzīve” Valkā ir patiesi unikāls mākslas fakts, kas manifestēs biennāles būtību – mūsdienu un laikmetīgās mākslas, teātra un mūzikas izteiksmju savstarpējās saspēles, kas katru otro gadu notiks Vidzemes pusē Valkā, apmeklētājiem piedāvājot plašu mākslas izstāžu un kultūras pasākumu programmu, kļūstot par nozīmīgu Latvijas kultūras dzīves aktualitāti,” sarīkojumu raksturo Valkas novada domes sabiedrisko attiecību speciāliste Zane Brūvere.

“Mēs dzīvojam laikā, kad retais tic mākslai, jo uzskata to par snobisku,” uzskata izstādes kurators Aivars Ikšelis. “Mūsdienu mākslā ir ļoti grūti atrast kaut ko patiesu, dzīvu, taču tā nav zaudējusi savu galveno uzdevumu atrast ceļu uz plašu auditoriju, uzrunāt daudzus, trāpot sava laikmeta nervā.”

Par biennāles galveno uzdevumu tās rīkotāji stādījuši pārvērst pilsētas seju kultūras un mākslas jomā, iepazīstināt interesentus ar mūsdienas un laikmetīgās mākslas un kultūras sasniegumiem. Tāpat ar tās palīdzību cerēts sākt Latvijas pierobežas laikmetīgās mākslas centra izveidi, kurā varētu izstādīt arī daļu no topošā Laikmetīgās mākslas muzeja kolekcijas.

Biennāle noris ar Valkas novada domes un VKKF atbalstu.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+