Mobilā versija
Brīdinājums +13.9°C
Vanda, Veneranda, Venija
Sestdiena, 23. septembris, 2017
27. jūnijs, 2015
Drukāt

Valkā iestudē Aspazijas “Raganu”

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Trešdien, 1. jūlijā Valkas pilsētas kultūras nama kamerzālē notiks Valkas pilsētas teātra slēgtā pirmizrāde “Ragana” pēc Aspazijas drāmas “Ragana” motīviem. Plašākai publikai jauniestudējums tiks izrādīts no augusta mēneša, LA.lv uzzināja pilsētas domē.

Drāmu “Ragana” Aspazija uzrakstīja 1894. gadā, tās pamatā – romantiski filozofiskas pārdomas, kas akcentē to, ar kādiem līdzekļiem mēs cenšamies sasniegt savu izvēlēto un šķietami pareizāko mērķi.

Nepabeigtās drāmas sižeta pamatā ir jauna ragana Liesma, kura kopā ar citām raganām dzīvo mežā, bet viņas dzīves uzskati nesaskan ar veco raganu. Viņa vēlas no dzīves kaut ko vairāk – mīlestību, pārticību, laimi. Liesma ir izvēles priekšā – iegūt mantu un varu, vai arī mīlestību un laimi. Viņa izvēlas mantu un varu, taču sirdsmieru tā arī negūst. Rezultātā stāsts par mīlestību neveidojas pozitīvi romantisks, bet iznīcinošs, jo līdzekļi, kā sasniegt mērķi, sevi neattaisno.

“Valkas pilsētas teātra izrādē darbība no meža tiek pārnesta uz mūsdienām – pilsētas izgāztuvi, līdz ar to tēlu rīcībā spēcīgi iezīmējas konflikts starp ilgām pēc sistēmas, kurai pakļauties, un nespēju pretoties zemiskiem instinktiem, kurus pamodina ārējie apstākļi,” komentē izrādes režisors Aivars Ikšelis.

Iestudējuma režisors ir Aivars Ikšelis, scenogrāfs – Ivars Noviks. Kustību režisore un jaunās raganas Liesmas lomā – Evgenia Kozlova. Almaru atveido Vilis Daņilovs, Kārli – Aleksandrs Primaks. Pārējās lomās: Līgita – Gunita Gendrjuka, Giltina – Lāsma Engere vai Daina Kreile.

Izrāde ir iekļauta Raiņa un Aspazijas 150. jubilejas programmā “Pastāvēs, kas pārvērtīsies!”

Pievienot komentāru

"Nemīlestība" – spoguļattēls, no kura gribētos izvairīties (1)Andreja Zvjaginceva filma "Nemīlestība" Rīgā piedzīvos tikai divus seansus festivāla "Baltijas Pērle" ietvaros, bet visiem, kuri par labām atzinuši režisora iepriekšējos darbus, šis būtu īpaši iesakāms. Jo tajā mēs katrs – lielākā vai mazākā mērā – varam ieraudzīt savu spoguļattēlu.
Draugiem Facebook Twitter Google+