×
Mobilā versija
Brīdinājums +19.7°C
Ritma, Ramona
Piektdiena, 20. jūlijs, 2018
16. marts, 2018
Drukāt

Valkā kritizē VID darbu: pieprasa nodrošināt papildus darbinieku (3)

Foto - Timurs Subhankulovs/Latvijas Avîze Foto - Timurs Subhankulovs/Latvijas Avîze

Valka.

Valkas novada pašvaldība lūdz Valsts ieņēmumu dienestu (VID) pārskatīt VID darbinieku noslodzi ienākumu deklarāciju iesniegšanas laika posmā no 1.marta līdz 1.jūnijam un piešķirt vēl vienu VID darbinieku Valkas Valsts un pašvaldības vienotajā klientu apkalpošanas centrā (VPVKAC), jo, saskaņā ar noslēgto trīspusējo sadarbības līgumu, VID pakalpojumus Valkas VPVKAC jāsniedz diviem darbiniekiem, portālu “La.lv” informēja Valkas novada domes Sabiedrisko attiecību speciāliste Zane Brūvere Kvēpa.

No 2017.gada 11.decembra Valkas VPVKAC VID pakalpojumus un konsultācijas klātienē sniedz tikai viens VID darbinieks. VID darbinieku skaitu pamatoja ar to, ka Valkas VPVKAC un Smiltenes VPVKAC sniegto pakalpojumu skaits ir līdzīgs, izvērtējot VID klientu apkalpošanas nodaļas darbu laika periodā no 2017.gada 1.jūnija līdz 30.novembrim.

“Līdz šim viens VID darbinieks spēja nodrošināt pakalpojumu sniegšanu, taču, apkopojot informāciju un datus par laika posmu no 2018.gada 1.marta līdz 13.martam Valkas VPVKAC jeb laika posmu, kad iedzīvotāji var sākt iesniegt gada ienākumu deklarācijas, vēlamies norādīt, ka VID sniegto pakalpojumu skaits ir strauji pieaudzis”, informē VPVKAC vadītāja Linda Zariņa.

Zariņa norāda, ka viens VID darbinieks sešu darba dienu laikā ir sniedzis 335 pakalpojumus un konsultācijas, kas nozīmē, ka sniegto pakalpojumu skaits ir palielinājies vidēji astoņas reizes, salīdzinot ar vidējo mēneša VID sniegto pakalpojumu skaitu – 157, līdz ar to nav iespējams ievērot VID klientu apkalpošanas standartā norādīto maksimālo laiku – 15 minūtes, kas klientam rindā būtu jāpavada dienās ar lielu klientu pieplūdumu.

“Šobrīd lai apkalpotu klientus un izpildītu valsts un pašvaldības labās prakses nosacījumus, kā arī palīdzētu aizpildīt deklarācijas elektroniski un papīra formātā ikvienam, kas atnācis iesniegt gada ienākumu deklarāciju, tiek iesaistīti Valkas VPVKAC darbinieki (Valkas VPVKAC darbinieki ir tikai 2). Viņu darba uzdevums un pienākumi nav tikai atbalsts VID pakalpojumu sniegšanā.

VID atbildīgajām amatpersonām ir lūgts noteikt izmaiņas VID Valkas KAC darba laika grafikā, oficiāli nosakot darbiniekam pusdienu pārtraukumu no plkst.12:00 līdz plkst.12:30, ņemot vētrā, ka VID darbinieks ir tikai viens”, situāciju raksturo Zariņa.

Ņemot vērā īpašo Valkas ģeogrāfisko situāciju (VPVKAC un VID darbiniekiem nākas apkalpot papildus arī klientus, kuri strādā Igaunijā, t.sk. izziņas pieprasīšana un saņemšana par gada ienākumiem iesniegšanai Igaunijas nodokļu administrācijai), pašvaldība uzsver, ka konsultāciju skaits līdz ar to ir komplicētāks un aizņem vairāk laika.

Valkas novada dome lūdz pildīt solījumu, ka, palielinoties klātienes pakalpojumu pieprasījumu skaitam, VID piesaistīs vēl vienu VID darbinieku uz gada ienākumu deklarācijas iesniegšanas periodu (līdz 2018.gada 1.maijam), piemēram, no VID Valmieras Klientu apkalpošanas centra, un no 2019.gada 1.marta līdz 1.maijam nodrošinās to kā ikgadēju palīdzību, ņemot vērā to, ka ne visiem iedzīvotājiem ir iespēja vai attiecīgās iemaņas iesniegt gada ienākumu deklarāciju elektroniski VID Elektroniskās deklarēšanas sistēmā.

Pievienot komentāru

Komentāri (3)

  1. VID vajā sīkos labas gribas maksātājus, bet paijā lielos krāpniekus. Maksā pēc labākās apziņas, nekad nav diezgan.

  2. Es domāju,ka valstī ar VID filiālēm ir problēmas. Pirms gadiem katrā nodaļā bija konsultanti,tagad nav. Darbinieces pie lodziņiem daudz ko nevar paskaidrot ja deklarācija aizpildīšanā ir kaut kādas programmas nepilnības..Šogad paziņai parādās,ka jāizpilda deklarācija kā saimnieciskās darb.veicējai,kaut viņa nav reģistrējusies,jo strādā tikai algotu darbu,par kuru d.dev.maksā nodokļus. UIN dekl. pēkšņi nevar ievadīt iepr.gadu zaudējumus,bet darbinieces rausta plecus. Uzrakstīju VID,bet atbildes nav. Nav jēdzīgi taupīt lai bendētu klientu laiku un nervus.

  3. Varēja jau nu gan svaigāku foto parādīt. Redzamais grausts dabā nav vērojams.

Draugiem Facebook Twitter Google+