Kultūra
Kultūrpolitika

Valkā līgos kopā Latvija un Igaunija0

Foto: LETA

23. jūnijā Valkas brīvdabas estrādē pirmo reizi Latvijas un Igaunijas valstu vēsturē tik vērienīgi svinēs Līgo – no plkst. 9 līdz 15 pie estrādes notiks “Vislatvijas Jāņu gadatirgus”, savukārt plkst. 220 skanēs Latvijas un Igaunijas Līgo dižkoncerts “Līgojam Valkā kopā ar igauņiem!”, vēsta Valkas novada domes pārstāve Zane Brūvere-Kvēpa.

Koncertā uzstāsies mākslinieki no Latvijas un Igaunijas – Ginta Krievkalna, Ivars Cinkuss, Lorija Vuda Cinkusa, Samanta Tīna, Jānis Buķelis, Žoržs Siksna, Viktors Lapčenoks, Birgita Sarapa, Getera Jāni, jaunais talantīgais solists Artūrs Biķernieks un citi. Pasākumu vadīs Vita Balčunaite un Margus Abels.

“Mūsu vēsturē ir daudz kopīga ar igauņiem, un viņu loma Latvijas neatkarības izcīnīšanā ir ļoti liela. Tāpēc pavisam loģiski, ka Latvijas un Igaunijas simtgades gadā gribam sarīkot vērienīgus svētkus, kur latvieši un igauņi kopā svinētu vasaras saulgriežus,” stāsta Valkas novada domes mērs Vents Armands Krauklis.

Šajā dienā Igaunijā svin arī Uzvaras dienu jeb Cēsu kaujas gadadienu, un tie ir tādi paši svētki kā Lāčplēša diena Latvijā.

“Valgas pagasta vadībai ideja par kopīgu līgošanu ļoti patika, tāpēc brīvdabas estrādē būs vērienīgs koncerts ar Latvijas un Igaunijas mākslinieku piedalīšanos, balle un, protams, “Vislatvijas Jāņu gadatirgus”. Pateicoties uzņēmēju atbalstam, šoreiz svētki būs bez maksas. Ļoti ceram, ka sabrauks latvieši un igauņi no vistālākajiem Latvijas un Igaunijas nostūriem”, atklāj V.A.Krauklis.

Pēc dižkoncerta un nakts balles, kas sāksies pusnaktī, visi aicināti piedalīties pliko skrējienā. Starta sākums – saullēktā, un skrējiena uzvarētājam organizatori sola īpašu balvu.

Ieeja brīva, estrādē ielaidīs no plkst. 20.

LA.lv