×
Mobilā versija
Brīdinājums +23.2°C
Anšlavs, Junora
Piektdiena, 25. maijs, 2018
18. maijs, 2016
Drukāt

Valkā un Valgā notiks XIX Tautas mūzikas svētki

Aivara Liepiņa fotoAivara Liepiņa foto

28. un 29.maijā robežpilsētās Valkā (Latvijā) un Valgā (Igaunijā) norisināsies XIX Latvijas tautas mūzikas svētki, kur pulcēsies kolektīvi no visiem Latvijas novadiem, kā arī viesi no Igaunijas, Lietuvas un Karēlijas republikas Krievijā, LA.lv uzzināja Latvijas nacionālajā kultūras centrā (LNKC).

Svētkos piedalīsies muzicējošās folkloras kopas ar senajiem tautas instrumentiem un danču priekšnesumiem, sadzīves mūzikas kapelas uzburs pagājušā gadsimta lauku balles noskaņas, tautas mūzikas orķestri piedāvās krāšņākās aranžētās tautas mūzikas pērles.

“Tautas mūzikas nozares, tai skaitā nevalstisko organizāciju darbība, ir radījusi pievilcīgu vidi instrumentālās tautas mūzikas žanra attīstībai. Tautas mūzikas svētki pulcēs pēdējos gados lielāko dalībnieku skaitu – 40 kapelas un tautas mūzikas ansambļus no Latvijas un ārvalstīm. Svētku rīkotāju mērķis ir gan sarīkot bagātīgu, krāšņu pasākumu – kolektīvu individuālo programmu koncertu virkni pilsētvidē, gan radīt svētkus pašiem tautas mūzikas kolektīvu dalībniekiem,” stāsta Latvijas Nacionālā kultūras centra tautas mūzikas ansambļu eksperts Ilmārs Pumpurs.

Piektdien, 27.maijā svētkus ievadīs neformāls tradicionālo deju vakars Valkas kultūras namā ar folkloras deju ansambļiem “Sudmaliņas”, “Dandari” un “Karjala” no Petrozavodskas.

Maratonkoncerts visas dienas garumā priecēs pilsētniekus, viesus un pašus dalībniekus Lugažu laukumā sestdien, 28. maijā. Svētdien, 29. maijā no plkst. 11 rītā klausītāji tiks gaidīti koncertā pie Valgas kultūras centra, bet Valkas brīvdabas estrādē svētkus noslēgs vērienīgs koncertuzvedums “Uzrausim danci Valkā!” ar tautas mūzikas grupu un deju ansambļu piedalīšanos. Svētku veidotāji – režisors Aivars Ikšelis, horeogrāfs Andris Daņilēvičs, scenogrāfs Ivars Noviks.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+