×
Mobilā versija
Brīdinājums +10°C
Armanda, Armands
Svētdiena, 22. aprīlis, 2018
1. jūnijs, 2015
Drukāt

Valka un Valga šonedēļ sastapsies “Skanošās Livonijas” svētkos (1)

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Šonedēļ no 3. -7. jūnijam plašu kultūras, sporta un izklaides programmu piedāvās Valkas – Valgas pilsētu svētki “Skanošā Livonija”, portālam LA.lv pavēstīja novada domes sabiedrisko attiecību speciāliste Zane Brūvere.

Svētkus ieskandinās 2. jūnijā plkst.18 ar Valgas Pamatskolas dziesmu un deju svētkiem “Sev”.

3. jūnijā Valgas Kultūras centrā plkst.18 atklās tradicionālo Valgas-Valkas mākslinieku izstādi, ko varēs aplūkot līdz 31. augustam. Šajā pašā dienā divas izstādes – ādas mākslinieku un Pērnavas porcelāna apgleznošanas biedrības, atklās arī Valgas muzejā. Plkst.19 dziedošo aktieru grupa “Kaunimate Aastate Vennaskond” sniegs koncertu “Skaistākās dziesmas uz lielā ekrāna” Kultūras centrā.

4. jūnijā plkst 18 pilsētu apmeklētāji varēs baudīt Valgas mūzikas skolas koncertu Kultūras centrā vai būt klāt Valgas pilsētas meistarsacīkstēs parka volejbolā.

Piektdien, 5. jūnijā, Valkā, plkst. 15 Valkas novadpētniecības muzejā atklās Juri Varika (Igaunija) fotogrāfiju izstādi “Skaistākie mirkļi dabā”.

Valgā, plkst. 19 tematiskajā uzvedumā “Valgas pilsētas leģendas”, kas notiks pie 150 gadus vecā Valgas Rātsnama, stāstos par Valgas pilsētu būs iespēja iepazīt personības, kuras ierakstījuši sevi Valgas vēsturē. “Sastapsim pāvesta legātu Antonio Posevino, pāvesta sūtni Polijā – Alberto Boloņetu, vācu augstmaņus Tīzenhauzenu un Ukskilu, Polijas karali Stefanu Batoriju, Livonijas hroniķi, pirmo igauņu skolu skolotāju un komponistu izglītotāju Jāni Cimzi un igauņu pirmo olimpisko čempionu, valdzēnieti Alfrēdu Neilandu un citus. Uzvedumu papildinās jauktais koris “Rõõm”, tautas deju grupa “Pilleriin” un muzikālā trupa “Kungla”. Vakars turpināsies plkst. 20.30 līdz pusnaktij ar zaļumballi,” stāsta Brūvere.

5. un 6. jūnijā Valkas brīvdabas estrādē notiks divu dienu Igaunijas un Latvijas kopīgi organizētais mūzikas festivāls Borderrock jeb Robežroks.

Sestdien, 6. jūnijā, plkst. 10 -15 Valkā notiks Cēsu Skolnieku rotas piemiņas karoga maiņas svētki. Šajā dienā Valkā un Valkas ģimnāzijā ciemosies deviņas Vidzemes skolu komandas, pasākumos piedalīsies augstas valsts amatpersonas. No plkst. 13 laukumā pie Tērauda skolas būs lauku virtuve un ieroču apskate, plkst.14 Valkas kultūras namā un vēlāk pie Kārļa Ulmaņa pieminekļa notiks svētku pasākums, kas kulminēsies gājienā, svinīgajās uzrunās un Valsts himnas dziedāšanā. Pasākumu gaitu kuplinās Zemessardzes orķestris.

Sestdien, 6. jūnijā, Valgā no plkst. 8 līdz 16 norisināsies iecienītais Livonijas gadatirgus Valgas centrā. Sestdien Valgā būs gan kultūras programmas uz laukuma pie Kultūras centra, gan Valgas pilsētas meistarsacīkstes pludmales volejbolā, gan lietoto grāmatu tirgus. Plkst. 13 Kultūras centrā Studijas “Joy” pavasara koncerts “Gadi kā pērles”, savukārt plkst.18 labdarības koncerts “Skanošā dāvana” Valgas Sv. Jāņa baznīcā.

Svētdien, 7. jūnijā Valgā, plkst.11 Mopēdu un zāles pļāvēju sacensības pie tirdzniecības centra “Rimi”. Ikviens aicināts piedalīties ar savu mopēdu un zālienu traktoru! Plkst. 11.30 pludmales cīkstēšanās Pedeles pludmales volejbola laukumā, bet tradicionālais Pedeles upes Laivu rallijs sāksies plkst. 13. Uz sacensībām aicināti visi, kuri sasnieguši 14 gadu vecumu. Vērtēs ne tikai labu fizisko sagatavotību, bet arī radošu pieeju tērpiem un pašdarinātajai laivai. Laivu rallijs norit abās valstīs.

Svētkus kuplinās arī Dienvidigaunijas senioru vasaras sarīkojums “Mantojums”, kas pulcinās ap 800 dziedātāju, dejotāju un tautas muzikantu no Viru, Pelvas, Viljandes un Valgas apriņķiem.

Sarīkojuma programmā – koru koncerts plkst. 15.30 Valgas sv. Jāņa baznīcā, festivāla dalībnieku parāde plkst. 16.40 pa Kesk ielu uz stadionu un sarīkojums “Mantotie stāsti” plkst. 18 Valgas centrālajā stadionā.

Festivāla laikā no 4. līdz 7. jūnijam Valgā bērnus priecēs arī TIVOLI parka atrakcijas. Pärna bulvāra 17a skvēriņā. 6. jūnijā parkā ciemosies “Saldējuma svētku” varoņi pingvīni, kuri dalīs saldējumu un spēlēsies ar bērniem. Ceturtdien un piektdien parks būs atvērts no plkst. 15-22, savukārt sestdien un svētdien no plkst. 12-22.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Drīzāk jau tie ir Valgas -Valkas svētki. Tāds secinājums rodas izlasot kas, cik un kurā robežas pusē notiek!!! Pat bilde no igauņu puses ar igauņu dancotājiem!!!

Draugiem Facebook Twitter Google+