×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.7°C
Viktors, Nils
Otrdiena, 19. jūnijs, 2018
23. septembris, 2015
Drukāt

Valkas mākslas biennālē šonedēļ apskatāmi kolekcijas “Baltijas debesis” tērpi

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Valkā turpinās Starptautiskā kultūras un mākslas biennāle “Dzīve”, kuras ietvaros Valkas pilsētas kultūras namā šonedēļ apskatāma Gatčinas (Krievija) mākslinieces Marinas Fazanovas tērpu kolekcijas izstāde “Baltijas debesis”, LA.lv uzzināja Valkas novada domē.

Valkas Starptautiskā kultūras un mākslas biennāle “Dzīve” izstādē izvietotie mākslinieces darbi no kolekcijas “Baltijas debesis” ir unikāli, jo izgatavoti kā roku darbs un tikai vienā eksemplārā. Tērpu izgatavošanā izmantota Marinas Fazanovas izstrādātā oriģinālā tehnika, kas sevī ietver izšūšanu, tamborēšanu, adīšanu un tērpu detaļu apgleznošanu, pauž izstādes kurators Aivars Ikšelis.

Izstādē redzamie tērpi veidoti 20. un 30. gadu stilā. Tā kā Valkas biennāle šogad norit Raiņa un Aspazijas gada noskaņās, tērpi īpaši izvēlēti no kolekcijas, kas atspoguļotu laiku, kurā dzīvoja abi Latvijas dižgari.

Māksliniece Marina Fazanova beigusi Sanktpēterburgas A. Hercena Krievijas valsts pedagoģiskās universitātes Lietišķās mākslas fakultāti. Jau vairākus gadus ir Gatčinas Mākslas skolas pasniedzēja. Piedalījusies daudzos starptautiskos konkursos un izstādēs ar pašas veidotām tērpu kolekcijām. Modelējusi kostīmus horeogrāfiskajiem ansambļiem “Slavjanočka” un “Lukomorje”. No 2001. gada kā tērpu modelētāja ar firmas zīmi FR strādā kopā ar partneri Darju Rubcovu.

Atbalsta VKKF un Valkas novada dome.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+