×
Mobilā versija
Brīdinājums +18.5°C
Ilvija, Marlēna, Ziedone
Ceturtdiena, 24. maijs, 2018
9. janvāris, 2014
Drukāt

Valkas novada dome sola maksāt iedzīvotājiem par palīdzību cīņā ar vandalismu (1)

Foto - LETAFoto - LETA

Lai veicinātu noziedzīgu nodarījumu atklāšanu un novēršanu novadā, Valkas novada dome turpmāk izmaksās atlīdzību personām, kuras palīdzējušas atklāt un novērst noziedzīgus nodarījumus, kas vērsti pret pašvaldības īpašumu, aģentūru LETA informēja Valkas novada domes sabiedrisko attiecību speciāliste Zane Brūvere.

Atlīdzības apmērs ir noteikts līdz 100 eiro jeb aptuveni 70 latu apmērā pēc nodokļu nomaksas, un to izmaksās no Valkas novada domes budžeta līdzekļiem.

Pēc Brūveres teiktā, domei gandrīz katru mēnesi noziedzīgas rīcības rezultātā tiek nodarīti zaudējumi vairāku simtu latu apmērā, bojājot vai citādi ietekmējot pašvaldības īpašumu. Regulāri tiek sabojāti publiskās vietās uzstādīti soliņi, atkritumu tvertnes, norāžu zīmes, informācijas stendi, sabiedriskā transporta pieturvietas un citi infrastruktūras objekti.

Lai veicinātu noziedzīgu nodarījumu atklāšanu un novēršanu, 2013.gada 27.decembrī Valkas novada domes deputāti apstiprinājuši saistošos noteikumus “Kārtība, kādā tiek izmaksāta atlīdzība personām, kuras palīdzējušas atklāt vai novērst noziedzīgus nodarījumus pret pašvaldības īpašumu”.

Noteikumi paredz, ka atlīdzību varēs saņemt personas, kuras Valkas novada pašvaldības policijai vai Valsts policijas Vidzemes reģiona pārvaldes Valsts iecirkņa darbiniekiem būs sniegušas informāciju, kas būtiski veicinājusi nodarījuma atklāšanu, un personas, kuras būs ziņojušas par noziedzīga nodarījuma plānošanu vai sākšanu.

Jautājumus par atlīdzības piešķiršanu izskatīs Valkas novada domes izveidota komisija piecu locekļu sastāvā, un atlīdzība tiks piešķirta un izmaksāta ar komisijas lēmumu. Ierosinājumus atlīdzības izmaksai komisija izskatīs pēc aizdomās turētās personas vainas pierādīšanas, ņemot vērā sniegtās informācijas nozīmību noziedzīga nodarījuma atklāšanā. Komisijai būs tiesības piešķirt atlīdzību arī pirms aizdomās turētās personas vainas pierādīšanas, ja sniegtās ziņas būs būtiski veicinājušas noziedzīga nodarījuma atklāšanu vai novēršanu.

Valkas novada domes priekšsēdētājs Vents Armands Krauklis (Vidzemes partija) norāda: “Negribētos, lai cilvēki uztver un saista šo ziņošanu ar padomju laika praksi. Mēs gribētu, lai katrs iedzīvotājs palīdzētu cīnīties ar vandalismu novadā, un katra līdzdarbība tā mazināšanai vērtējama kā ļoti labs darbs. Protams, ka mēs garantēsim anonimitāti ikvienam cilvēkam, kas sniegs informāciju.”

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Tā nav ziņošana,tā ir cīņa pret diversijām.Un tas tā jāskaidro sabiedrībai.Piem.,kauns ievest ciemiņus no Eiropas rīgā,jo tā ir nejēdzīgi apķēzīta.

Draugiem Facebook Twitter Google+