×
Mobilā versija
Brīdinājums +24.4°C
Eduards, Edvards, Edvarts, Varis
Sestdiena, 26. maijs, 2018
5. maijs, 2015
Drukāt

Valkas novadā izveido jaunu kokmateriālu ražotni; investē miljonu eiro

Foto - ShutterstockFoto - Shutterstock

Kokmateriālu ražotnes “Enrial Timber” izveidē Valkas novada Ērģemes pagastā investēts miljons eiro, pastāstīja ražotnes pārstāvis Māris Simanovičs.

Viņš norādīja, ka jaunā ražotne izveidota, paplašinot ģimenei piederošo kamīnmalkas ražotni. Jaunajā ražotnē plānots ražot taras brusas un dēļus, kā arī blakus produktus – skaidas un šķeldu. “Tas ir salīdzinoši jauns bizness šai vietai [Valkai]. Principā šī ideja mums radās, kad mēs pirms četriem gadiem sākām attīstīt malkas ražotni. Ražojot malku, mēs redzējām, ka ir pietiekami daudz kokmateriālu, kurus var pārstrādāt arī augstvērtīgākās lietās,” stāstīja Simanovičs.

Viņš arī pastāstīja, ka visa saražotā produkcija paredzēta eksportam. Galvenie eksporta tirgi būs Vācija, Skandināvijas valstis, Nīderlande un Lielbritānija. “Eksportēsim uz visām valstīm, kur varam konkurēt ar cenu un kvalitāti. Mēs tomēr ražojam diezgan kvalitatīvu produktu un līdz ar to raugāmies, lai patērētājs spētu to novērtēt,” piebilda Simanovičs.

Tāpat viņš pastāstīja, ka tiek apsvērta arī ideja pievērsties papildu kurināmo materiālu ražošanai. “Mums ražošanā veidojas diezgan daudz blakusproduktu, tāpēc varētu ražot papildu kurināmos – vai nu granulas vai briketes,” klāstīja Simanovičs.

Valkas pašvaldībā informēja, ka ražotnes atklāšana plānota trešdien, 6.maijā.

“Enrial Timber” pagaidām Komercreģistrā nav iegrāmatots. Kompānija tiek veidota uz 2010.gadā izveidotā uzņēmuma “Garciema pērle” bāzes.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+