×
Mobilā versija
Brīdinājums +21.6°C
Rasma, Rasa, Maira
Trešdiena, 20. jūnijs, 2018
24. jūlijs, 2016
Drukāt

Valku pārpludina “alkotūristi”. Vai Latvija nodzirda igauņus? (5)

Ekrānšāviņš no TV3 sižetaEkrānšāviņš no TV3 sižeta

Pēdējā gada laikā Valku apsēduši lēta alkohola pircēji no Igaunijas. Viņu apkalpošanai nelielajā pilsētiņā jau atvērti trīs alkohola lielveikali un šobrīd top ceturtais, vēsta TV3.

Tas skaidrojams ar Igaunijas nodokļu sistēmu, kurā, cenšoties līdzināties Skandināvijai, pēdējos gados strauji audzēta akcīzes nodokļa likme. Tādēļ Latvijas robežas pusē alkohols mēdz būt pat divreiz lētāks nekā Igaunijā. Pašu igauņu aprēķini liecina – nu jau katra piektā Igaunijā izdzertā stiprā alkohola pudele ir pirkta Latvijā.

Pievienot komentāru

Komentāri (5)

  1. Tāmnieks/luterānis Atbildēt

    Attīstītā sociālisma gados, kad valdīja Gorbijs, brauca pretējā virzienā. Atceros, ka Vīlandē iegāju tukšā ( no pircējiem) šņabja bodē un palūdzu vienu pusstopu. Tolko siteļam Estōniji- tā man bodniece. Sagaidīju vienu igauni un palūdzu, lai nopērk. Viņš ilgi domāja līdz izdvesa- nu, oroso! Tad iznāca no bodes un man aiz stūra, apkārt skatoties, iespieda to pudeli rokā un tanī brīdī laikam jutās, kā nodevis savu dzimteni.
    Mūsu bāliņi gan igauņu bāleliņiem pārdod visu bez mazākiem sirdsapziņas pārmetumiem, nauda nesmird!

    • Nevaru nepiekrist. Pašlaik tiešām strādā “nauda nesmird” lozungs. Paskaidrošu rupjos “vilcienos” – budžets pildās, Igaunijas nauda ieplūst šeit, kaut kādas darba vietas tiek radītas vietējiem, mērķis pozitīvs, bet pilsētu celt uz citu tautu nodzirdīšanas rēķina?Var jau teikt un atrunāties, kas gribēs, tas vienalga atradīs veidu, kā nodzerties – taisnība, bet lepoties ar to, ka palīdz to darīt…nu, nu, nu. nedomāju, ka ar to būtu tik ļoti jālepojas.

  2. Jājautā kāpēc , kā padomju laikos ,katram pudeles pirkumam nav piekabināts Smiltenes siera gabaliņš “zakuskai” ? Lūk piesaimniecības rezerves.

  3. A ko? Vismaz igauņu tūristi Valkā ir. Viņiem labi un mums labi, taču Valcēniešu jauniešiem izaugsmes iespējas nekādas, jo vienā pilsētā 4 alko veikali un uz galvenajām ielām lombardi. Nevaru sagaidīt nākamo ‘ekšenu’ kas te tiks atvērts vai uzbūvēts. Just do it, Valka.

  4. Pa lēto dzer arī ar kuņģa čulu un igauņi.

Draugiem Facebook Twitter Google+