×
Mobilā versija
Brīdinājums +15°C
Viktors, Nils
Otrdiena, 19. jūnijs, 2018
9. aprīlis, 2014
Drukāt

Valmierā aptur nāvējošo “spaisu” tirgotavas darbību (1)

Foto: LETAFoto: LETA

Psihotropie augu maisījumi tā dēvētās "legālās narkotikas".

Valmierā policija kopā ar iedzīvotājiem apturējusi “legālo narkotiku” tirdzniecības vietas “Laimes sala” darbību, informē Valmieras pilsētas pašvaldības Sabiedrisko attiecību un tūrisma nodaļas sabiedrisko attiecību speciālists Didzis Stāvausis.

Valsts policijas Vidzemes reģiona pārvaldes Valmieras iecirkņa Kārtības policijas nodaļas vecākā inspektore Rita Ozarska apstiprina, ka Valsts policija sadarbībā ar pašvaldības policiju regulāri veic pasākumus, lai apturētu sintētisko maisījumu tirdzniecību pilsētā.

“Pateicoties regulārām iedzīvotāju sūdzībām un biežiem policijas reidiem, kopš 27.februāra ir apturēta SIA “Slantons” veikala “Laimes sala” darbība. Neraugoties uz to, ka veikals ir slēgts, policija joprojām regulāri patrulē veikala apkaimē, lai pārliecinātos, ka nenotiek nelegāla tirdzniecība,” skaidroja Rita Ozarska, aicinot iedzīvotājus arī turpmāk būt vērīgiem un informēt par sintētiskās marihuānas tirdzniecības vietām pilsētā.

SIA “Vidzemes slimnīca” valdes priekšsēdētājs Uģis Muskovs informēja, ka “legālo narkotiku” maisījumi kļūst aizvien bīstamāki veselībai un dzīvībai, “Ja agrāk ar sintētiskās marihuānas jeb “spaisu” izraisītiem veselības traucējumiem slimnīcā uzņēmām vienu divus pacientus mēnesī, tad šobrīd tik daudz nopietni gadījumu ir nedēļā. Turklāt aizvien biežāk tiek ievesti jaunieši ārkārtīgi smagā stāvoklī ar neatgriezeniski bojātiem iekšējiem orgāniem.”

Valmieras pilsētas pašvaldības speciāliste veselības veicināšanas jautājumos Guna Poikāne skaidro, ka par sintētisko marihuānu sauc kaltētus augu izcelsmes maisījumus un augu vīrakus, kuriem piemīt viegla psihoaktīva vai halucinogēna iedarbība. Lai radītu spēcīgo narkotisko efektu, tiem tiek pievienoti aktīvi ķīmiski savienojumi – sintētiski kanabinoīdi.

Poikāne turpina: “Šo vielu tirgotāji mēģina apiet likumu, mainot maisījumu psihoaktīvo vielu ķīmisko grupu pamatformulas, lai tās atšķirtos no aizliegto vielu sarakstā iekļautajām pamatformulām. Ņemot vērā, ka šis bizness paver ātras un vieglas peļņas iespējas, zāļu maisījumu tirgoņi ir ārkārtīgi mobili, neskatoties uz iekšlietu struktūru aktivitātēm. Turklāt iedzīvotāji tiek maldināti, tiem stāstot, ka šīs ir “legālās narkotikas”, nenorādot, ka arī šo vielu maisījumu lietošana izraisa spēcīgu atkarību, ir veselībai ārkārtīgi bīstama un pārdozēšanas gadījumā var izraisīt letālu iznākumu, ” skaidro Poikāne. Pat vienas lietošanas reizes rezultātā var rasties neatgriezeniski orgānu sistēmu bojājumi vai pat iestāties nāve.

Lietojot sintētisko marihuānu, palielinās nejaušas pārdozēšanas risks, jo katrs augu maisījums var saturēt dažādu iedarbīgās vielas daudzumu, kas nozīmē, ka, pat lietojot it kā vienu un to pašu maisījumu, rezultāts var būt neprognozējams. Tāpat šiem augu maisījumiem ir augsts kancerogēns risks, tie var izraisīt neatgriezeniskas psihiskas saslimšanas, kā arī saasināt jau esošas hroniskas saslimšanas.

 

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Ble ko jus izdarijat nahuj nevareja stavet valja ko es tagat darisu bez duuma ar duffy un edziiti mums bij tads kaivs ka mes vinu uzvilkam pizdaa vienkarshi tie menti pedejie lohi ir es viniem paradiishu ka aistaisit shopinju cietiim!

Draugiem Facebook Twitter Google+