×
Mobilā versija
-8.7°C
Eleonora, Ariadne
Otrdiena, 20. februāris, 2018
14. decembris, 2013
Drukāt

Valmierā atklāj brīvdabas galeriju ar krāšņi izpušķotiem kokiem (2)

Foto: Valmieras pašvaldībaFoto: Valmieras pašvaldība

Valmierā sestdien, 14.decembrī, Gaujas stāvo krastu Sajūtu parkā atklāta krāsaina brīvdabas izstāde, kurā ikviens valmierietis un pilsētas viesis ir aicināts aplūkot 45 krāšņi izdekorētus kokus, portālu “LA.lv” informēja Valmieras pilsētas pašvaldības sabiedrisko attiecību speciāliste Justīne Deičmane.

Greznos ietērpus dažādās tehnikās radījuši Valmieras skolu un bērnudārzu audzēkņi, Valmieras jaunatnes centra “Vinda” jaunieši, pansionāta “Valmiera” iedzīvotāji, pensionāru dienas centrs “Atvasara”, dzijas veikals “Adele”, Valmieras SOS bērnu ciemata iemītnieki, ballīšu telpa “Odziņa”, SIA “Vidzemes olimpiskais centrs”, kā arī izglītības iestādes no Burtnieku un Beverīnas novada.

Daļa dekorējumu autoru savus darbus bija personificējuši, norādot vārdu vai kādu īpašu pazīmi, pēc kā to atpazīt. Piemēram, Valmieras pirmsskolas izglītības iestādes “Krācītes” bērni savam darinājumam bija devuši vārdu “Krācīšu krāsainie sapņi”, prezentējot to ar īpašu dzejoli un dziesmu.

Savukārt Valmieras speciālā pirmsskolas izglītības iestāde “Bitīte” kokam dāvāto ietērpu bija papildinājusi ar pašdarinātām bitēm. Arī Valmieras 5.vidusskolas skolēni bija cītīgi pastrādājuši, izdekorējot četrus kokus. Katrs no ietērpiem bija veltīts vienam gadalaikam, proti, ziemai, pavasarim, vasarai un rudenim, klāsta Deičmane.

“Ideju par ļoti interesantu atzina arī pansionāta “Valmiera” iemītnieki. Sākumā šķitis dīvaini, ka “jāapģērbj” koks, taču pēc tam pensionāri sapratuši – ja reiz cilvēks ziemā vēlas saģērbties ciešāk, kāpēc lai to negribētu arī koks. Sirmgalvji dekorējumu darinājuši divas nedēļas, apkopojot dažādas tehnikas – kāds tamborējis, kāds adījis, bet cits sašuvis visu kopā. Pansionāta iemītnieki cer, ka akcija kļūs arvien populārāka un īpašus ietērpus iegūs arī citi Valmieras koki,” stāsta pašvaldības pārstāve.

Brīvdabas galerijas atklāšanas laikā īstenots arī putnu barotavu meistarošanas pasākums “Valmieras putni ziemā”. Bērni izveidoja 50 dažāda veida putnu barotavu, konsultējoties ar Latvijas putnu fonda ornitologu Gaidi Grandānu, kā arī uzzināja, ka putniem vislabāk garšo saulespuķu sēklas, rieksti, žāvēti augļi un speķis. Tāpat bērni saprata – ja reiz esi sācis barot putnus, to nevar pārtraukt līdz pat pēdējam salam, kā arī pie putnu barotavām iespējams sastapt turpat 40 dažādas putnu sugas. Izgatavotās putnu barotavas palika apmeklētāju īpašumā.

Brīvdabas galerijas izveides mērķis ir spilgtināt Gaujas stāvo krastu Sajūtu parka dabas ainavu ziemas periodā, kā arī rosināt valmieriešus un pilsētas viesus apmeklēt parku, izbaudot pastaigu priežu mežā, un mudināt iedzīvotājus pavadīt brīvo laiku dabā. Savukārt, izveidojoties noturīgai sniega kārtai, parka apmeklētājiem būs iespējams iznomāt sniega kurpes, lai dotos aizraujošā pārgājienā.

Pievienot komentāru

Komentāri (2)

  1. Jauks pasākums! Es gribu sniega kurpes!

  2. Nošpikots no skrīveriešiem, kas pagājušā gadā šādi izrotāja kokus un ne tikai…

Interaktīvā laika ziņu karte
Rīga -8.7
Alūksne -13.6
Daugavpils -14
Saldus -8
Liepāja -8.5
Jelgava -7
Ventspils -7.6
Limbaži -14
Madona -17
Rēzekne -13
Draugiem Facebook Twitter Google+